Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon őszintén anyukák, Ti...

Nagyon őszintén anyukák, Ti teljesen egészségesre kigyógyítjátok a gyereketeket az ovis/bölcsis örökös megfázásból, orrfolyásból, köhögésből?

Figyelt kérdés

Kislányom októberben kezdte a bölcsit. 3 hétig nem volt semmi baja, de azóta egyfolytában náthás. Itthon volt 2 hétig, szinte teljesen meggyógyult, de egy kis hurutos köhögés még maradt, így vittem be. Járt megint egy hetet, most újra itthon van. Nagyon folyik az orra, köhög. Szerintem ha azt akarnám, hogy teljesen meggyógyuljon, akkor most is 2 hetet itthon kellene maradnia, de nem tudom van e értelme.

Kislányom meséli, hogy ennek meg annak mindig nagyon folyik az orra, ez meg az mindig nagyon köhög, stb.


Szerintetek ha annyira meggyógyulna, hogy még egy apró dolog sem maradna, akkor nem kapná el újra a náthát? Mindig beteg gyerekekkel van körülvéve.

Mi a tapasztalatotok ebben?



2012. nov. 19. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam szept. óta beteg, okt. közepe óta jár bölcsibe. Hetente-2hetente látogatjuk a dokit. A múlt héten már megkérdeztem tőle, hogy mikor fog ebből kigyógyulni a gyerek. Azt mondta a nyári szünetben.

Hiába kúrálod ki teljesen, ha közösségbe jár, azonnal vissza szedi.

Immunerősítőt adok neki + figyelem nehogy szövődmény, vagy valami súlyosabb kialakuljon

2012. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak sima orrfolyása van, akkor viszem, mert nálunk mindig is lehetett vinni, ha csupán ennyi volt. A fiam még nem köhögött soha, gyorsan le is kopogom, 4 éves. Ha köhögne, fájna a torka, akkor biztos, hogy nem vinném. Hozzáteszem, nem dolgozom, mert GYES-en vagyok, de ha dolgoznék, fogalmam sincs, hogy lenne. Szerintem muszáj lenne a mamát megkérni...Nálunk most az oviban szinte az összes gyereknek folyik az orra.
2012. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Lehet van valami a gondolat menetedben. A doktornő mindenesetre kis náthával vagy köhögéssel, már nem tart otthon. A többi gyerek szintén ugyanezekkel a problémákkal küzd. Visszafertőzik egymást. Meg szerintem az óvónők se figyelnek alaposan rájuk. Vannak izzadósabbak meg kevésbé izzadósabbak. Egy ajtó nyitás és már megvan a baj. Nyilván nem az ő hibájuk, de én ezt a közösség átkaként élem meg inkább.
2012. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a háziorvos addig nem engedi a gyereket közösségbe, míg teljesen meg nem gyógyul!!! Utánna már nem kapja el megint, mert megerősödött, nincs legyengűlve!!

Barátnőm fia sosem gyógyul meg rendesen, mert Barátnőmnek dolgoznia kell, az orvos ad igazolást, az anyuka írja rá a dátumot mikor úgy gondolja mehet a gyerek Oviba. Na a kisfiú egész télen köhög tiszta takony, mert nem gyógyul meg soha teljesen!!!

2012. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Októberben került közösségbe a kislányod, az első év erről fog szólni. Tavaly a fiam is többet nem járt, mint járt...Most már egy hónapja nem beteg. Eleinte vittem dokihoz, ha köhhintett, volt, hogy közölte, nem kell gyógyszer, kicsit piros a torka, majd legyőzi a szervezet. Volt, hogy én kértem, inkább hadd maradjon még, itthon vagyok a kicsivel. Egy hetet mindig itthon marad, ha beteg, de a többi náthás köhögős gyerek vagy visszafertőzi vagy nem. Ahogy erősödik az immunrendszere már nem fogja olyan könnyen elkapni.

Aztán: ha valaki lappangó betegséggel vagy csak bacilusgazdaként viszi be az oviba a betegséget, azt sem tudod kivédeni.

2012. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sima orrfolyással beviszem, ezzel gyakorlatilag mindenki beviszi. Sokkal taknyosabb gyerekek vannak az oviban, mint a lányom. Most is pénteken indult neki egy nátha, már nem folyik az orra, néha hallani a hangján, hogy van az orrában valami, de semmi különös nincs. Így vittem. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk a háziorvos addig nem engedi a gyereket közösségbe, míg teljesen meg nem gyógyul!!! Utánna már nem kapja el megint, mert megerősödött, nincs legyengűlve!!"


- Na ez utóbbi nem igaz ám minden gyerekre!!!! Az én lányom bölcsibe szinte alig járt, mert gyakorlatilag egész télre kivettük, hogy rendesen kigyógyuljon. Amint betette a lábát újra a közösségbe, ismét az első nap elkapott valami nyavalyát. Úgyhogy ha egyszer kikúrálod, a felsőlégúti nyavalyát utána is ugyanúgy el fogja kapni. Itt hónapokról, de van akinél évekről kell beszélni, ha arról van szó, hogy ki mennyi idő alatt erősödik meg. Nem egy nátha után lesz ellenálló, hanem jó sok nátha kell hozzá.... 4,5 éves kislány anyukája.

2012. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom tavaly kezdte az ovit. Többet volt itthon, mint ott, mert állandóan beteg volt. Én mindig megvártam, hogy rendesen meggyógyuljon, kis tesóval voltam itthon, megtehettem, ennek ellenére 1 hét ovi, 2-3 hét itthon. Mégis mindig visszaesett.Idén már ha csak az orra folyik és nem zöld trutyis beviszem és ne is szólna érte soha!
2012. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kislányom is pénteken kezdte a náthát, nem is tudom hogy van. Van hogy rengeteg sűrű zöld trutyi jön belőle, van, hogy semmi, de nem azért, mert nem jön ki. Egyenlőre a mai és a holnapi napot lemondtam, de lehet, hogy akkor szerdán már beviszem, ha javul addig.

Én 2 hét múlva kezdek dolgozni, igaz a férjem itthon van, de neki is lenne más dolga mint a gyerekre vigyázni.


De nem rossz a gyerekek közérzete, hogy örökké náthásak? Én biztos megvadulnék ha állandóan taknyos lennék.:(

2012. nov. 19. 16:05
 10/13 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy mindig visztek orvosi igazolást is? Ha nem viszem el orvoshoz, mert minek, akkor nincs igazolásunk.
2012. nov. 19. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!