Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen immunerősítőt adjak a...

Milyen immunerősítőt adjak a 2,5 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Javasoljatok valami jó immunerősítőt ami megvédi a bébikémet, hogy ne kapjon el mindent...

Bölcsis és október közepe óta szinte folyamatosan beteg... Az orra állandóan folyik és van, hogy köhög is van, hogy lázas. Egy hetet megy bölcsibe, kettőt nem... Szinte nincs olyan, hogy a bölcsibe valamelyik gyerkőcnek ne folyna az orra és mindent elkap... Egyszerűen már nem tudjuk megoldani az otthon maradást, szabink elfogyott, betegállományba is voltunk már nem egyszer (én is apa is), de ezt már a munkahelyen sem nézik jó szemmel pedig elég tolleránsak... Nagyszülők korlátozottan vehetők igénybe, az amelyik tud segíteni 200km-re lakik, de gyakran felutazik és olyankor marad egy-két hétig, de mindig nem lehet őt sem ugrasztani... Másik nagyszülők idősek, nem lehet rájuk hagyni egy 2,5 éves beteg gyereket. Csak abban bízhatunk mostmár, hogy megsegít minket a sors és nem lesz ilyen beteges a kincsünk.



2012. nov. 21. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a közösségbe kerülés ilyen,és nekünk semmi nem használt.Mindent kipróbáltam én is.Írattam fel immunerősítőt,kifizettem érte 15 ezret,kapta négy hónapig,és ugyanúgy beteg volt,próbáltam béres csepp+c vitamin,többfajta multivitamin,vas szirup,echinacea szirup,oscillo,aztál közel 3 évesen multitabs immuno kid,közben végig kapta a pro kidet,és semmi nem használt.Egy évis volt bölcsis,most került oviba szeptemberben,azt hittem a második év könnyebb lesz,de már háromszor volt felső légúti szeptember óta,egyszer hányós.Kétszer antibiotikumot is kapott meg szteroidos kúpot.nagyszülő nekünk sincs,mert dolgoznak.nekem annyi szerencsém van,hogy nem hivatali munkarendben dolgozok,hanem 12 órázok,így nem kell táppénzre mennem.amikor nappal dolgozok hétköznap,akkor a férjem van vele,ez egy nap a hétből,a többi napon én,persze közben éjszaka dolgozok.elég fárasztó így megoldani,de legalább nem kell táppénzre menni.

nem tudom hogy álltok anyagilag,de nincs valami néni,aki ki tudna ilyenkor segíteni nem nagyon drágán?

2012. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mit adtál eddig neki? Én Cebion multit és c-vitamint adok, ezenkívűl van Physiomer orröblítő oldat, ezt is lehet nem csak megfázáskor. Sok zöldség, sok gyümi. Szerintem ezenkívűl nem sokat tudsz tenni szegénykémmel:(
2012. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia, pedig erre fel kell készülni, hogy az első 1-2 év ilyen lesz, pont ezáltal erősödik meg az immunrendszere, hogy találkozik sokféle vírussal, baktériummal. A munkáltatók is tisztában vannak azzal, hogy egy bölcsis, ovis gyerekhez gyakran kell otthon maradni, ezért sem szívesen alkalmazzák őket. Nekünk a bölcsiben azt mondta a gondozónő, hogy a taknyolás, köhögés az eltart egészen tavaszig, attól nem kell otthon tartani a kicsiket, hiszen ezzel az erővel a csoport 90%-ka egész télen nem járna bölcsibe. Ha bekap egy vírust, azzal lehet 2-3 napot számolni, azért nem 2 hetet. Nekem 2 éves a kislányom és ennek jártam utána orvosnál, gyógyszertárban is, hogy mit adhatnék neki, amitől nem lesz sűrűn beteg. Mind a két helyen azt mondták, hogyha normálisan eszik, akkor nincs szüksége semmire, mert ezeken át kell, hogy essen. Ha nem most, akkor fél év, vagy egy év múlva.

Egy beteg gyerek mellett meg a legjobb, ha ott van mellette az anyukája, nagyon nehéz ez, de valahogy át kell vészelni ezt az időszakot. Én is 2 év után visszamentem a melóhelyemre, már első nap belázasodott estére a kicsim. Mondtam főnöknek, hogy legfeljebb ledolgozom, de muszáj elmennem. Sajnos ezt nem lehet mindenhol megtenni, de kompromisszumot kell valahogy kötni, leülni a főnökkel és átbeszélni, hogy tudja, mire számíthat.

2012. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál... Most vettem Béres cseppet, de ezek szerint kidobott pénz... Sajnos nincs az ismeretségi körben olyan akire rá tudnám bízni a kicsit (akár pénzért is), akivel ő is jól ellenne... Abban bíztam, hogy ha jövőre oviba kerül, majd jobb lesz,de a válaszodból ítélve nem lesz jobb... Csak abban bízom, hogy Ő segít nekünk és igyekszik ügyesen egészséges maradni...
2012. nov. 21. 12:54
 5/15 A kérdező kommentje:
Két hete akkor van otthon ha antibiotikumot kap... most hagyott abba egy hete egy kúrát... Vasárnap szedtük be az utolsó adagot és hétfőn már kénytelen voltam vinni bölcsibe. Persze így megerősödni nem volt ideje, azt a hetet kihúzta, de hétfőn már lázasan engedték haza a bölcsiből... Most apával van otthon, holnap holnapután velem lesz... Én is viszem ha taknyos, vagy ha kicsit köhög, de lázasan, vagy gyógyszert szedve nem. Azért mondom, hogy okt. közepe óta folyamatosan beteg, mégis volt bölcsibe, mert ha nem volt lázas vagy nem szedett gyógyszert akkor vittük...
2012. nov. 21. 13:00
 6/15 anonim ***** válasza:
A Béres csepp sohase kidobott pénz! Én is azt adom 2,5 éves fiamnak, eurovit C-vitaminnal. Fontos, hogy a Béres csepp mellé adj C-vitamint. Augusztus végén kezdtem el neki adni, idén ősszel még csak megfázva se volt!
2012. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy rengeteg anyukától hallom, hogy mennyiféle vitamint ad a pici gyerekének, nekem meg a gyógyszerésznő azt mondta, hogy 3 éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott a kicsiknek semmiféle vitamin. Akkor hogy van ez?
2012. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem tudom,hogy az a gyógyszerésznő melyik bolygón él.Sajnos a mostani élelmiszerekkel nem tudja sem egy gyerek,sem egy felnőtt bevinni az ajánlott napi vitamadagot. minden génkezelt,felfújt,mű,se vitamin,se ásványi anyagtartalom,se semmi.a bölcsis,és ovis vírusok meg nagyon durvák
2012. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Béres csepp+cebion c merem ajánlai,nekünk bejött tavaly is,és eddig most is.
2012. nov. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
d vitamint (vigantol)
2012. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!