Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányszor eszik csemetétek egy...

Hányszor eszik csemetétek egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1éves és8honapos néha alig tudok valami ételt bele imátkozni reggel ahogy megébred akkor eszik aránylag jol van amikor keveset néha még ebéd elott megeszik egy joghurtot vagy gyumolcsot egy kis muzlivel kutyulva de azt sem mindig déli 12 és 1 kozott mondhatni jol eszik foleg leveskét aztan 5 ora fele hajlando enni mert itthon az apuci és vele jobban esik az étel persze akkor is attol fugg hogy mi éppen a kaja aztan este 8ora fele talán talán még eszik egy igen keveset kozbe van hogy megiszik 260ml teát vagy kakot.Megirnátok hogy a ti manotok mennyit és hányszor eszik egy nap oromomre lenne ha minta étrend félét is irnátok hogy miket szoktatok adni.Elore is koszonom

2012. nov. 22. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:

2 éves kisfiú anyukája vagyok.

Napi 5x eszik:

- reggeli 8-kor: 1/2 szelet kenyér (héj nélkül) vagy kalács felvágottal, sajttal, vajkrémmel, lekvárral, virslivel, rántottával, vajasan...

- tízórai 10-kor: 1/2 banán, vagy 1/2 alma, vagy valami gyümölcs

- ebéd 12-kor: 1 merőkanál leves és főfogásként 1 merőkanál főzelék (hétvégén van husi, krumplival vagy tészta valamivel)

- uzsonna 15:30-kor: 1 joghurt pici kenyérrel vagy keksszel, 1/2 melegszendvics, tejberízs, tejbegríz...

- vacsora 18-kor: ami reggelire is szokott lenni.

Mindig figyelek, hogy napközben csak vizet igyon, ha szomjas. Reggeli és vacsora mellé adok tejet, többi étkezéskor teával kinálom.


Ezt találtam mintaétrendnek:

1-3 éves gyermekeknek

1. nap

Reggeli: kakaó, barna kenyér, margarin, Óvári sajt, retek

Tízórai: banán

Ebéd: magyaros burgonyaleves, pulykavagdalt, zöldborsófőzelék, bundás alma

Uzsonna: tej, kalács

Vacsora: gyümölcstea, rozsos kifli, körözött, uborka


2. nap

Reggeli: tejeskávé, zsemle, margarin, méz

Tízórai: gyümölcsjoghurt, sült gesztenye

Ebéd: zöldségleves, sült csirkecomb, rizibizi, narancslé

Uzsonna: tea, barna kenyér, májkrém, paradicsom

Vacsora: tökfőzelék, natúr sertés szelet, muffin


3. nap

Reggeli: tej, Graham kenyér, Kópé felvágott, margarin, retek

Tízórai: őszibarackturmix, Vitalinea keksz

Ebéd: pulyka raguleves, parajpuding sajtmártással, alma

Uzsonna: gabonapehely, tej

Vacsora: grapefruitlé, baromfi virsli, ketchup, magos zsemle


4. nap

Reggeli: kakaó, rozskenyér, selyemsonka, margarin, póréhagyma

Tízórai: túrós batyu

Ebéd: gombaleves, majorannás csirkemell, színes tészta

Uzsonna: narancs, piskótakocka

Vacsora: tea, kefir, kifli, zöldpaprika


5. nap

Reggeli: csokis tej, tönkölybúza kenyér, Medve sajt, kaliforniai paprika

Tízórai: natúr joghurt

Ebéd: zöldbableves, rántott pulykamell, petrezselymes burgonya, fejessaláta

Uzsonna: tej, félbarna kenyér, margarin, sárgabarack íz,

Vacsora: sóskamártás főtt tojással, csipketea


6. nap

Reggeli: tej, kifli, zelleres sajtkrém

Tízórai: müzli, zöldalmás joghurt

Ebéd: meggyleves, sajtos sertés szelet, párolt zöldségköret (kukorica, sárgarépa, zöldborsó)

Uzsonna: gyümölcssaláta (banán, narancs, kivi)

Vacsora: mákos zsemle, májkrém, kígyóuborka, limonádé


7.nap

Reggeli: tejeskávé, sonkás tojásomlett, pirítós kenyér

Tízórai: gyümölcsjoghurt, Cerbona szelet

Ebéd: frankfurti leves, túrós palacsinta (2 db)

Uzsonna: tej, briós

Vacsora: gyümölcstea, barna kenyér, párizsi, margarin, jégcsapretek

2012. nov. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok: még uzyonárra szoktam adni túrót, vagy túrót gyümölccsel keverve, pudingot, bundáskenyeret...
2012. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom a válaszod
2012. nov. 22. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:

még mindig az 1. válaszoló vagyok:

a kakaó nagyon laktató. Esetleg ha azt apránként tudod csökkenteni, úgy többet hely marad a pociban más ételeknek.

1 egész joghurt még sok nekik, inkább csak 1/2-t adjál, így éppen annyi lesz a pocakban, amivel az ebédig kibírja és majd a finom, vitamindús ebédből eszik sokat.

A leves is ilyen: ha már levessel jól lakott, kevesebb főételt eszik, ezért nyugodtan kisérletezz, hogy a te babád hogyan jut értékesebb falatokhoz :)

A mi kisfiunk is este 260 ml tejet kapott korábban, de2 éves korában fokozatosan (több hónap alatt) levittük 120 ml-re, ami azért is jó, mert egy idő után az éjszakai pelus átázott minden éjjel és cserélni kellett. A gyerekorvos szerint este 6 után már kevesebb folyadékra van szüksége a gyerekeknek, inkább vacsorázzanak.

Sok sikert kívánok és jó gyereknevelést.

2012. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazán nagyon szépen koszonom aranyos vagy.sokat segitettél.Viszont kivánom én is :-*
2012. nov. 22. 14:57
 6/6 A kérdező kommentje:
CSokkenteni???még jo hogy irod mert Cris fiam bevág egy 260ml és még mindig inná aztán épp a tegnap vettem neki egy 300ml uveget,akkor majd jobban figyelek erre is.még egyszer koszonom szépen
2012. nov. 22. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!