Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Veletlenul több a...

Mit tegyek? Veletlenul több a dagot adtam az elöirtnal? Rectodelt 1oo kupot irt ki a gyerekorvos.

Figyelt kérdés
azt mondta,h 2-3 napig adjam,en ma 3.ik nap adtam,de a betegtajekoztaton az van,h csak 2 napig szabad.akkor most mi lesz?3 eves mandulagyulladasra kapta,meg meg kapott antibiotikumot is.mit tegyek?nem lesz semmi baja?

2012. nov. 29. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A rectodelt egy nagyon erős, szteroidos kúp. Ha az orvosotok azt mondta, hogy 2-3 napig add, akkor talán nem lesz gond. Nekem a dokinéni mindig azt mondja, hogy ha egyszer beadtam és nem hatott, akkor többet ne adjak, inkább vigyem kórházba/ügyeletre.

De én alapból nem értem ,miért adnak mandulagyulladásra rectodelt kúpot. Mi fulladás esetén használjuk ezt.

2012. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A mi dokink is felírja sima köhögésre is. Én sosem adtam be. Ez kruppos rohamra van ha jól tudom, meg asztmásoknak. Kérdező, nem hiszem hogy gond lesz belőle, de én a helyedben azért utánanéznék mikor mit adok a gyereknek.
2012. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszi,bizom benne,h nem lesz gond,gondolom az holnap elojon.hat igazatok van,jobban megkene neznem mit adok be,csak azt hittem,h bizhatok az orvosokba.de mar banom.amugy igen mandulagyulladasa van,meg köhög nagyon,hat majdnem fulladasszeruen.köszönöm.
2012. nov. 29. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az egyik gyerek kruppos a másik asztmás, és ezekre a fulladásokra használjuk. Sima köhögésre, alsó-, felső légúti vagy mandulagyulladásra még soha nem kaptak.
2012. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is van a hűtőben, egyszer adtam egy felet, szigorú orvosi utasításra. Azt mondta a doktornő, hogy a következőt nem adhatom már be az engedélye nélkül és pont azért más színű a kúp is, hogy még véletlenül se keverje össze senki mással. Figyelemfelkeltő, hogy erős gyógyszerről van szó fulladás ellen. Ez nem játék.


Mi nem vagyunk orvosok, én felhívnám az ügyeletet, hogy mi ilyenkor a teendő, kell e valamit figyelni.

2012. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy fullad a kicsi? Köhögés közben akar "megfulladni"? Mert ez nem az a helyzet, amikor rectodeltet kell adni. Én felhívnám az ügyeletet, egy telefont megér ...
2012. nov. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy azt adod neki? 2 db kúp 8 e forint. Mennyit adtál neki?????? És életveszély esetén kell adni. Nem napokig. Nekünk ezt mondta a dokinőnk.
2012. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A rectodelt kúpot nem életveszély esetén kell adni!!! Ha az orvos azt írta akkor az kell! Nem hiszem,hogy itt más fogja eldönteni. Szokták adni,köhögésnél,kiütésnél is. Olvasd el a betegtájékoztatót. Sajnos az én gyerekeim elég sokszor kapják.
2012. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ÉS a te gyerekeid mire kapják? Ez egy baromi erős kortikoszteroid. Én nenm adnám szíre szóra a helyedben, mert utána gondot okozhat. Mint írtam a doki nekünk is felírja, de sosem adtam be, mert nem ítéltem olyan súlyosnak a köhögést. Elolvastam amúgy most újra a tájékoztatót, de ott pl szó sincs mandulagyulladásról meg köhögésről. Sőt. Talán neked kellene újra elolvasni, és átgondolni mit tömsz a gyerekeidbe. Az orvosok sem istenek, ők is tévedhetnek.
2012. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Asztmás roham, súlyos allergiás reakció, fehérvérűség, nefrózis esetén alkammazható. Gyermekeknek főként állhártyás, krupp, görcsös hörghurut eseteiben javallt.


Súlyos, akut betegségek, életveszélyes állapotok esetében a rövid távú, nagydózisú glükokorikoid terápiának ellenjavallata nincs.

2012. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!