Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanulnak/csinálnak a...

Mit tanulnak/csinálnak a gyerekek az óvodai hittanon?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliarol "tanulnak". Elmesélik nekik a legismertebb történeteket, énekelnek, rajzolnak. Nem valodi hittan, inkább ismerkedés. Meg az iskola elso második osztályában is igy tanulnak. Nem árt a gyereknek, akkor sem, ha nem vallásos családban nevelkedik. Nálunk az oviban kevesen jártak, az iskolában a 21 gyerekből 20 járt.
2012. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Rajzolva tanulják meg a Tízparancsolatot.
2012. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok!
2012. dec. 4. 17:33
 4/11 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem "szólókhoz". A lényeg, játszva ismerkednek az erkölccsel. Leginkább szerepjátékokkal, énekekkel, rajzokkal foglalatoskodnak. Ha jó a Hitoktató, akkor egy játékóra, amelyre szívesen járnak. :)
2012. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha a TI ovitokban tartott hittant ott helyben ismered meg, mert biztos, hogy más, mint egy másik oviban.

Kérdezd meg az óvodavezetőt, illetve, ha van rá lehetőség, ülj be ilyenre, nézd meg.

2012. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos, és nem is szeretnék vallásos nevelést adni a gyerekeimnek. A lányom az oviban elkezdett hittanra járni (látta, hogy megy a többi gyerek és ő is akart menni). Nagyon szeret járni, tetszik neki.

Engem nem zavar, mert tőlem úgysem tanulná meg ezeket a dolgokat. Csak nem tudtam, "mi folyik" egy ilyen órán.

De megnyugtattatok, ez így pont jó, ha csak megismerik a vallást és játszanak (bevallom, nem nagyon szeretném, ha vallásos lenne a gyerekem, bár ezt nem én fogom eldönteni, hanem majd ő, ha itt az ideje).

A lányom nem nagyon nyilatkozik, kérdeztem tőle, de mindig csak annyit mond, hogy "jó volt a hittan", nem tudok kihúzni belőle részleteket.

Az óvónénik azt mondták, hogy énekelni és rajzolni szoktak.

Köszi a válaszokat!!!

2012. dec. 10. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ovodai es also tagozatos hittannak nem sok koze van a vallashoz....
2012. dec. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Szégyen, de tényleg nem tudom, milyen egy hittan óra.

2012. dec. 10. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Hit tan. Tehát a hitről tanulnak. Egy alsosnak ez nem menne igazán, igy náluk valójában csak a 10 parancsolatrol esik szó es a szép bibliai történtekről. Felsosoknel mar előkerül a Biblia is, középiskolában pedig -ha jol tudom meg mindig kotelezo olvasmány, nekem legalábbis az volt, több mint 10 éve.
2012. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Utolsónak: Ma már nem kötelező a biblia elolvasása, viszont a középiskolai hittan oktatás elég durva.
2012. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!