Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyereketeknél hogy...

1,5 éves gyereketeknél hogy zajlik az altatás?

Figyelt kérdés

Az én lányom még kiságyban alszik, lefekszik és már durmol is.

Nem tudom eldönteni, hogy elkezdjem-e neki a meseolvasást vagy hagyjam.


2012. dec. 4. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától elalszik -szerintem- egyenlőre hagyd. Az én kislányom 2 éves, szintén "leteszem,puszi,alszik" típusú kicsi. Nem akarok egyenlőre "bezavarni" esti mese olvasással. Szerintem még kicsi hozzá. Napközben rengeteget olvasok, akár órákig is. Este nem igényli, alszik magától. Majd ha nagyobb lesz megpróbálom.
2012. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem az ágyban olvasok mesét a lányomnak. Fürdés után leülünk együtt a kanapéra, és olvasok vagy vetítek neki. Utána szól, hogy álmos, akkor bemegy. Mondjuk most pár napja nekem kell bevinnem, nagyon anyás. :) De utána lefekszik, betakarom, puszi és alszik.
2012. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 wartburg353s ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen simán megy az esti elalvás. A meseolvasás jó dolog, de nem muszáj feltétlenül elalvás előtt csinálni. Lehet vacsora után, fürdés előtt, ha mindenképpen valamihez kötni akarod, de bármikor napközben is, amikor ráérsz.
2012. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogmosás után beviszem a szobájába, éneklek neki egy 4sorost majd beteszem az ágyba, puszi+szeretlek
2012. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az unokahugom is ilyen jól és könnyen elalvó. Amikor neki próbáltak esti mesét mondani a szülei (2 éves kora körül), közölte, menjenek ki, mert ő már álmos és aludni szeretne :D

Neki is napközben mesélnek, bölcsi után, sokat, sokat kéri a kedvenc mesekönyveit. Szóval náluk is nappali mese van csak.

2012. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy nem kell altatni, és nem szeretnék neki bezavarni. Napközben többször olvasok mesét, versikéket, de sokszor csak magamat szórakoztatom ezzel, mert nem igazán érdekli.

Azt hiszem, este nem fogok neki olvasni. Puszi, letesz és alszik. Jó ez így nekünk. :)

2012. dec. 4. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is jó ez így, ahogy írtad! Eszemben sincs megzavarni! A nagyfiam 2,5 éves, és most kezdtem el neki mesét olvasni, mert egy hónapja reklamál, ha aludni kell. Így is reklamál, de a mese ígéretével legalább ágyba lehet küldeni. Aztán, ha vége a mesének, 10 perc múlva lejön, de ez más téma.

A kicsinek, aki szintén másfél éves, mint a tiéd, örülök, hogy nincs ilyen gondja egyelőre.

2012. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!