Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos fiúikreimnek Lego...

22 hónapos fiúikreimnek Lego Duplot vennénk karácsonyra. Mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy veszünk 2 alaplapot, mert mindenen összevesznek, szóval 1 nem elég. Erre veszünk alapkockákat, olyan 60 darabosat.

A figurás meg más témás duplókat most még nem használnák ki rendesen,nem? Hallottam, hogy azzal inkább olyan 2,5-3 évesen játszanak inkább.

Tippek?


2012. dec. 5. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy vödör kocka, 1 alapulap/ gyerek, de ebből még csak tornyot tudsz építeni!

Kell még 1-2 szett, amihez van ablak, tető elem, mondjuk egy ház falat tudj építeni.

Na meg emberek, állatok, akik birtokolják az építményt!


Egy kis szettel semmit sem tudtunk kezdeni, olyan vödör kockából, 4-5 csomag legó szettből tudunk mit játszani 1 gyerekkel!!!

Lányomnak építsék egy házat, abba rakja az embereket állatokat!

Barátnöm fia a házba áll be a kocsikkal.

Barátnőm fiának még nagyobb készlete van, na neki az apja kamiont, hajót... Nagyon sok mindent tud építeni, de rengeteg kocka kell+ 1-2 ember állat, hogy játszani is lehessen az építménnyel.

2012. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értek nagyon a gyerekekhez, de az unokahúgom (kisebb mint a te gyerkőid) a figurákat szereti a legjobban, ha csak kockákat veszel, azzal nagyon leszűkíted a játék lehetőségeit szerintem.
2012. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Mi ezt vettük legelőször.

2012. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A most 27 hónapos ikerfiaim is kb. 22 hónaposan kapták meg az első duplojukat, egy autószállító kamiont két autóval, sokat játszottak és veszekedtek rajta, mivel csak egy volt és bőszen vettem nekik vegyes csomagot, amiből lehet a tornyot építeni-hát nem nagyon köti le öket, így a Jézuska most buszos és állatszálítós kamiont hoz nekik. Nálunk a figurás játékok jobban lekötik öket, persze néha előkerül a darabos is, de sokkal ritkábban.
2012. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azért gondoltam a kockákat, mert az enyéim imádják a sima építőket is, bár azzal tényleg nem szárnyalhat a fantáziájuk úgy.

Akkor viszont segítsetek! Ezek a kis figurások is az alaplapra rakhatók vagy nem is kell hozzá? De tulajdonképp olyan kevés elem van egy ilyen kis csomagban, hogy nem tudom azokkal hogy játszanak? Most bocs, biztos hülye vagyok hozzá, de a mi korunkbn csak kockák voltak jóformán, na meg már nem is emlékszem.

Szóval elég minden nélkül egy ilyen kis pl. micimackós duplo csomag? Ha nincs alaplap, akkor min játszik?

2012. dec. 5. 16:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél alaplapokat, alapcsomagot és kiegészítőket. Kezdetnek megteszi egy-két emberfigura, meg apróbb állatok, járművek, aztán lehet bővíteni. :)
2012. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem alaplapra szokott építeni, csak úgy simán egymásra, vagy rá a tűzoltóautóra, rendőrségi furgonra, esetleg garázsokat épít.

Ha sok pénzem lenne, akkor ezt vettem volna tavaly:)


[link]


Ketten főleg jobban tudnának vele játszani.

2012. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!