Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kérdés: hogyan döntenétek...

Ovis kérdés: hogyan döntenétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Kislányom, és a barátnőm lány között 2 hónap korkülönbség van. Úgy volt, hogy együtt mennek bölcsibe, aztán oviba is. Aztán a barátnőm terhes lett a második babával, így nem ment bölcsibe a kislány. A lányom bölcsis, nagyon szereti, vannak barátai is már. Ebből a bölcsiből automatikusan átmehet az ottani óvodába is. Ahová nagy valószínűséggel a bölcsis társak is mennek.

A barátnőméknek viszont kiesik, ő másik óvodába fogja íratni a lányát, és már kérdezte, hogy ugye az én lányom is megy vele?

És nem tudom, mi lenne jobb?

Ha a bölcsis társakkal menne tovább, vagy úgymond a legrégebbi barátnőjével?


2012. dec. 6. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem eszerint döntenék, hanem hogy milyen az óvoda, milyenek az óvónénik, milyen a gyerekek összetétele, vegyes csoport vagy azonos korúak, milyen az óvoda vezetője.

Barátai lesznek mindenhol, ilyen szempontból ez teljesen mindegy.

Egy előnye van, ha a barátnőddel jár majd együtt, ha segítség kell elhozni vagy érte menni.

Nézd meg, hogy melyik ovi a szimpatikusabb neked, biztos lesz nyílt nap.

2012. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én a bölcsis társakat választanám, hiszen többen vannak, meszokták már egymást. A barátnő lányával játszhat ovi után, hétvégeken. Ha a barátnő lánya lebetegszik, akkor a kislányodnak nincs játszótársa, amíg nem talál az új csoportban.
2012. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsis társakkal. Otthon megmaradhat a barátnője is.
2012. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám a bölcsis társakkal. De addig még gondolom egyébként is sok idő eltelik, nem is fognak olyan sűrűn találkozni, mint eddig, lehet, hogy nem is lesz már olyan szoros köztük a barátság. Meg egyébként sem tenném ki a gyerekemet egy váltásnak, ha már a megszokott társakkal mehet tovább.
2012. dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kislányod mit szeretne?
2012. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én ugy gondolom a kislànyodnak a bölcsis tàrsakkal jobb lenne tovàbb menni.Szerintem ha jó baràtnöd akkor megérti, hogy a kislànyod érdekei a legfontosabbak szàmodra.
2012. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kicsilanynak kellene elmagyarazni a helyzetet es o eldonti,de mar valoszinu eldontotte magaban.
2012. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A lányom még kicsi, jövő szeptemberben megy csak oviba, de ugyebár tavasszal van beíratás. Én is úgy gondolom, a bölcsis társakkal kellene mennie. Ez az ovi jobb is, legalábbis eddig csak jót hallottam róla.

Csak annyira félek, hogy a barátnőm megsértődik. Már csak azért is, mert kismama, aztán olyan kis érzékeny.

2012. dec. 6. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok, én is a bölcsis társakat javasoltam

gondolj bele, ha a barátnőd által preferált oviba megy a lányod és esetleg olyan az ovi, hogy csak 4 órát lehet bent a barátnőd lánya, mert az anyuka otthon van a kicsivel, akkor nem sokkal vagytok előrébb, ígyis-úgyis lesznek más barátnői is a lánykádnak, akkor meg lehet, hogy azért sértődik meg a barátnőd, hogy miért játszik a lányod más gyerekekkel is. Nekem eszembe sem jutott volna, hogy magamhoz láncoljam a barátnőm gyerekét ilyennel. Ha az ovi jobb, akkor már egyéb kérdés nincs is szerintem.

2012. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!