Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, SOS segítség? 14...

Anyukák, SOS segítség? 14 hónapos kislányom lázas (38,5 homlokán mérve), délután 5-kor kapott 2,5ml Nurofent, aminek a felét kiköpte. Mikor adhatok neki legközelebb szerintetek?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatón a max adag naponta 3x5ml. Lejjebb vitte a lázát, de most megint felszökött. Nem merek így bele menni az éjszakába, és látom, hogy neki is rossz. Véleményem szerint fogzástól van, a kisőrlő két hegyét látom. Kérlek, segítsetek!
2012. dec. 7. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
MÁs lázcsillapító nincs? Más hatóanyagút hamarabb is adhatsz. Ha nincs, akkor már adhatsz neki újra nurofent, ha nem köpi ki, akkor kitart reggelig. Ha nem alszik, akkor hűtőfürdőt is próbálhatsz először.
2012. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Germicid C van még itthon.
2012. dec. 7. 21:54
 3/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Felváltva adhatod neki a kettőt.Kúpot meg a szirupot.
2012. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jégtánc ***** válasza:
a kúp meg is nyugtatja
2012. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
na nekem dettó ugyanez van csak nekem fiam van...ha 5 ml az adagja ( egy év felett) akkor megkérdezhetem miért adsz neki 2.5 mlt? Csak kérdezem nem okoskodásból :) Én 5 ml-t adtam neki most este 7kor és "várom" hogy éjjelre megint felmegy neki (sajnos tegnap is így volt) és akkor éjjelre mehet a germicid c. És akkor reggelig legalább alszik és úgy jobban is gyógyul mintha 2 óránként kelne a láz miatt :(
2012. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a kúp nagyon jó!! Lázcsillapító és nyugtató is, adj neki belőle!! Hatni fog! Jobbulást!
2012. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs gyerekem úgyhogy élnézést ha hülyeséget írok de linkelek pár gyermekügyeleti elérhetőséget, szerintem ha felhívod őket talán telefonon is tudnak hasznos és megnyugtató tanácsot adni.


[link]

2012. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!!!

Azért 2,5ml-t adtam neki, mert úgy emlékeztem, hogy másfél éves kortól lehet 5ml-t adni. Utána néztem meg.

2012. dec. 7. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ajj :( figyelj, éjszakára nem féleadag nurofent adunk hanem germicid kúpot.

ha picit belegondolsz, rájössz, hogy az egyik miért vényköteles a másik meg miért nem. mert a nurofen egy nagyon enyhe gyógyszer, igazából inkább fájdalmocsillapító, épp ezért jó nappalra, hűtőfürdő mellé és vényköteles kúp mellé kiegészítésnek.

egyébként ha fél adagot adsz, ha nem, 6 óra teljen el, kúp között 8 óra. szuszpenzió és kúp között pedig 4 óra

2012. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is.

Nem éjszakára adtam neki a Nurofent, hanem a délutáni alvás idejére. Azóta már alszik, kapott egy kúpot. Remélem holnapra elmúlik. És nem szándékosan adtam csak fél adagot, nem is tudom hová tettem az eszem. :( Ilyen téren nagyon aggódós vagyok. Egy részt rosszul emlékeztem, másrészt jó ideje nem volt rá szükség, így még a 2,5ml volt az eszembe aminek így is kiköpte a felét.

2012. dec. 8. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!