Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 2 évesemet hogyan...

Majdnem 2 évesemet hogyan altassam? Befuccsolnak a szokványos módszerek

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 22:39
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Kicsit bővebben lehetne?:)Kijárkál,vagy mit csinál?Mióta?
2012. dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
altatási módszerek változtak élete során. Most kb egy hete le akarom szoktatni a kocsiban elalvásról - változó sikerrel. A "tünetek": nem akar aludni,szórakozik, beszél, viháncol, egyszóval élénk. Mesélni nem győzök egy órán át. Nem tudom délutánonként lefárasztani (nincs kinti nyári játszóterezés)
2012. dec. 7. 22:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem az ágyában alszik már régen? Ekkora gyereket hogyan lehet kocsiban altatni?

Tedd az ágyába és hagyd ott egyedül. Éjszaka ne etesd és ne is mesélj neki. Ha sír, akkor se essen meg rajta a szíved.

Lesz néhány rossz éjszakátok, de egy hét alatt aludni fog.

2012. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
Mesében húzz határt.Mondjuk egy kis mese,aztán jó éjt puszi és kijössz a szobából.Ezt következetesen minden áldott nap.Ha kijön,visszakíséred ,ne beszélj hozzá sokat,csak hogy jó éjt.A lényeg hogy ne add fel.Ha kijön 20x akkor 20x vissza.Előbb utóbb megunja.Nem két hét lesz az tuti:)Kitartónak kell lenni,és egy módszernél megmaradni.Fiaim is csinálták egy időben mikor kicsik voltak.Egy idő után visszaállt a rend:)
2012. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
válasz a hármasnak: pl azért nem az ágyában alszik, mert én is szeretnék aludni éjjel, meg a munkámat elvégezni késő este, és ha ehhez muszáj a kocsi, akkor kocsi és kész. Kocsira egyébként nyáron szokott rá nagymamánál, mert ott nagy gond az altatása, hisz "idegen" hely
2012. dec. 7. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Szintén majdnem 2 évesem ringatva aludt rl 1,5 ébrs koráig, meguntam. Belrrakom az ágyba 1-2 puszi és alszik. 5 map alatt megszokta
2012. dec. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be , hogy este 2 mese (ált Bogyó babócát kér) és jó éjt puszi apának, bebújunk a bundazsákba, utána beviszem én a szobába, adok puszit , leteszem a kiságyba, és lecsücsülök mellé a földre, énekelek neki kicsit. aztán csak ülök mellete csündben, néha kéri akezemet és kb 10 perc az egész és alszik.
2012. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, viháncolt, röhögcsélt, egyszerűen a mese sem érdekelte. Akkor 1x csak elegem lett, és azt mondtam, neki, hogy mostantól vagy az ágyában alszik, vagy én fogok ott aludni. Ezen kiakadt. :-DDD

A hangoskodásra meg mindig azt mondom neki, hogy oké, anyu szeretne fürdeni, úgyhogy most kimegyek, az ajtó nyitva marad, és nem kell aludni, itt a kedvenc mesekönyved+szőrállatkák, csendben lehet játszani, de az ágyból kijönni nem szabad. Pár napig kirohangált, de nagyon szigorú fejjel, és a "Mondtam, hogy csak az ágyban!" mondattal fogtam a kezét, és visszakísértem az ágyba. Ez tutira bevált. 10-20 percen belül alszik mindig, én meg tudok tenni venni...

2012. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!