Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5éves kislányom beteg,...

2,5éves kislányom beteg, vírusos torokgyulladása van, nagyon csúnyán köhögés, lázas? (A többi lent)

Figyelt kérdés
2,5éves kislànyom beteg, vírusos torokgyulladàsa van, nagyon csúnyàn köhögés, làzas. A làzàt nem engedi megmérni, làzcsillapítót nem akar bevenni, ha bele nyomom a szàjàba, kiköpi. Minden gyógyszerrel így van, pedig szerintem finomak. Az orràt nem hagyja kiszívni, ha erőltetem, hiszti van és ugyanúgy nem kap utàna levegőt, mert tele lesz az orra. Màsnàl is van ez így? Valami praktikàt tud esetleg valaki?
2012. dec. 14. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok meg kicsit játékosra venni a dolgokat, bár tudom, hogy egy beteg, lázas gyermek sokszor még ezt sem értékeli.

ÉN magamnak is szoktam lázat mérni és a babáknak is megmérjük a hőjét ilyenkor. A lázmérőt Ő kapcsolhatja be, és Ő választja ki a dalt is, amit mérés közben énekelek neki.

Én lázcsillapításra előnyben részesítem a kúpot, mert legalább annyival kevesebb gyógyszert kell bele erőszakolnom a gyerekbe felülről.

Orrszívásnál nincs kecmec, lefogom és kiszívatom az orrát. Ami a hiszti miatt felgyűlik az nem olyan váladék, mint amit a porszívóval kiszívsz. A kislányom még nem érti meg, hogy ez egy szükséges rossz, de a fiam már eljutott arra a szintre, hogy vele meg lehet beszélni. Általában lekenyerezem valamivel. Ha engedi kiszívni az orrát akkor kap egy kocka csokit vagy kicsi cukorkát. Ez általában beválik.

2012. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz lehet ilyenkor türelmesnek lenni, de a kisgyermeknek is nehéz egy-egy ilyen szituáció. Próbáld mindenbe bevonni, hogy ő orrszívozza az orrát egy kicsit, meg ez a csoki dolog is bejöhet. Vagy, ha látom a 2,5éves kisfiamon, hogy menthetetlen a helyzet, akkor nincs mese, gyorsan túl kell lenni a dolgon, és utána nyugtatgatom, és elterelem egyből a figyelmét. Mert, ha azt kezdem el neki magyarázni egyből, h miért volt erre szükség, csak még jobban sír, de ha például a kedvenc meséről vagy csokiról beszélünk, sokkal jobb lesz a helyzet... Ami közben felgyűlik, kifújjatom vele, sikerült megtanítani, mindig megdicsérem, és kérem, h segítsen anyának, mert neki egyedül nehéz, és csak az ő segítségével lehet jó. Ilyenkor szívesen közreműködik, és szorgalmasan segít. :)

Tudom, h nehéz, de tapasztalatból is, a legjobb, ha őt is bevszed a "játékba", mintha egy kis felnőtt lenne, és megköszönöd neki a segítséget...

Jobbulást nektek!!! :)

2012. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mág annyit, ha mégis a gyorsan legyünk túl rajta dolgot alkalmazod, mindenképp magyarázd el neki, miért történt, miért volt erre szükség, de csak akkor, amikor már jó kedvű stb. Meg fogja szép lassan érteni, és egy idő után engedékenyebb, segítőkészebb lesz...
2012. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, mindent kipróbàlok, amit írtatok!!! Tegnap antibiotikumot írt fel neki a doki, úgyhogy mindent be kell vetnem:(
2012. dec. 15. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!