Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire tanítod 3 év körüli...

Mire tanítod 3 év körüli gyermekedet otthon?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Házimunka?

Öltözködés?

Rajzolás?

Gyurmázás?

èneklés?

Puzzel?


Vagy nem igazán értem.

nekem még csak 2 éves de ezekre.

2012. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmire és mindenre.

Konkrétan nem tanítom, de mindenbe bevonom, így ő indítja el pl. a mosógépet, segít teregetni (mondjuk ezeket már régóta), a szobájában összepakol, sőt mostanában ő porszívózza ki. Segít sepregetni, tartja lapátot.

Sokat mondókázunk, most sok karácsonyi dalt hallgatunk, azokat énekli.

Játszani egyedül szokott, pl. most sláger a kirakó, néha szól, hogy segítsek, ha már nem boldogul vele. Gyurmázni az apjával szokott, de szerintem játékra nem kell tanítani, azok jönnek maguktól, autózik, szerepjátékozik, de magától, szóval nem tanítva vannak ezek a dolgok. Így van a rajzolással, festéssel is.

Szerintem ez az a kor, amikor többet érünk el azzal, hogy hagyjuk szemlélni a világot, mint hogy leültetnénk és megtanítanánk 2 verset. Hiszen úgy szívják magukba a tudást, mint a szivacs, tanítás nélkül is.

Mondjuk ilyenekre tanítom (de ezeket sem most kezdtük),

- nézz szét az utcán, először balra, aztán jobbra...

- színek szerint csoportosítsuk a kockákat, autókat, játékokat...

- számoljuk meg a kislabdákat, az autókat...

- irányok, tedd fel-le, fordulj jobbra, balra. Hol van a szekrény? Mögötted-előtted. Hol a csillár? Feletted. Hol a szőnyeg? Alattad....

De ezek a dolgok is játékosan zajlanak, és nem direktbe, egymás után soroljuk a dolgokat, hanem pl. az autóit sorba rakja, na akkor számoljuk meg mennyi van...

2012. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szinte ugyan az mint a második hozzászolo.

Segít: mosásnál, mosogatásnál, sepregetésnél, portorlésnél, porszívozásnál. teregetésnél, fozésbe is bevonom - inkább ilyenekre mint hogy leultessem a tévét bámulni.

Verseket, mondókákat tanulunk, tud 10-ig számolni, rajzolunk, építunk stb.

2 éves kislány anyukája

2012. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Calvin Broadus válasza:
Folyékony káromkodásra!
2012. dec. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!