Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4éves kisfiamnál ma vettem...

4éves kisfiamnál ma vettem észre, hogy az egyik foga (felső metsző) kezd szürkülni. Ez már azt jelenti, hogy romlik a foga?

Figyelt kérdés
Minden nap mosom a fogát,eddig nem tűnt fel :-( lehetséges,hogy egyik napról a másikra szürkült be?Ez fogszuvasodás? :-( Próbáltam bejelentkezni fogorvoshoz,de majd csak január 3-án van rendelés. :-(
2012. dec. 29. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A szürkülés inkább az elhalás jele. Nem ütötte be? Nincs a fog fölött, az ínyen pici tályog?
2012. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb 2 hete volt orrmandula műtéte.A műtét után az orvos poénkodott,hogy ilyen erős harapással még nem találkozott,mert az egyik műszerét majd elharapta.Esetleg ennél a harapásnál sérült a foga??? :-( mit tudok tenni?????
2012. dec. 29. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokat sajnos nem tudsz tenni. Fájni nem fog a kisfiadnak, mivel elhalt a fog. 3-án vidd el az orvoshoz, ő majd tudni fogja, mit csináljon vele.

Ha nincs fölötte tályog, akkor valószínúleg békén hagyja. Ha van, akkor kicsit megfúrja a fogat, hogy a genny ki tudjon ürülni a tályogból.

Kiszedni nem fogják, mert akármilyen is, csak jó, ha bent marad fogváltásig.

Az én kisfiam 1,5 évesen tört le egy darabot az egyik első metszőjéből, el is halt, és azóta (2 éve) szépen tövig tört neki (kel-fekszik, elkerülhetetlen volt), az orvosunk végül lecsiszolta egyenletesre. Nincs semmi gond vele. Esténként fecskendővel kimosom neki a lyukat, és kész.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj a dologból :) És a fogváltásig sincs már sok időtök hátra :)

2012. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!