Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti honnan szedtétek össze az...

Ti honnan szedtétek össze az összes kellő információt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,honnan szedtétek az információt milyen oldalakról ,könyvekből?

Kitől kérdeztetek ha nem tudtatok valamit és mennyi idő után éreztétek magatokat úgy, hogy minden szükséges infót tudtok??

Mind a terhességről, szülésről , és a nevelésről??



2013. jan. 2. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Netről, google. Sokat olvastam neten egy témáról, amiben bizonytalan voltam.

Voltak - vannak dolgok, amik ösztönösen jöttek, jönnek.

2013. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat olvastam a neten, meg itt is.

Bár ne tettem volna. Szerintem most már ezt is nagyon túldramatizálják. Mindenkiben megvannak a természetes anyai ösztönök, hallgass azokra. Könyvekből nem lehet gyereket nevelni, pláne, ha megtudod, hogy a legtöbb írónak nincs is saját gyereke. A védőnő elmond mindent, amit a gyermek ápolásához tudni kell.

Itt meg sok tudatlan osztja az észt, és csak összezavarodsz.

Nekem pl. a lányom csakis és kizárólag a cicin volt hajlandó megnyugodni. Hát, én olvastam mindenfélét:

1. csak három óránként szabad etetni, mert hasfájós lesz.

2. Úgy rászokik, hogy még 5 évesen is cicin fog aludni.

Ezért erősen kínlódtam, hogy ne így aludjon, próbáltam én mindent, de nem jött be. Maradt a cici, de végig rosszul éreztem magam, hogy ezt nem így kéne. És 1 évesen leszokott a cicin alvásról magától.

Az evéssel is ez volt. Kezd el 6 hónaposan! Eszében sem volt 6 hónaposan enni, jó ha egy-két kanállal evett gyümölcsöt. Ellenben szopott ezerrel, és olyan kövér volt, mint 2 másik. Itt letoltak az anyukák, hogy éhen halasztom a gyereket, mert nem lehetek már ilyen béna, vegyem el tőle a cicit és kész.

Mégis már megélte az 5 évet.

A második gyerekemnél nem hallgattam senkire, aludt a cicin, megkapta óránként, ha kérte, és 1 éves koráig napi 5-ször szopott. Ő sem halt éhen, és a ciciről is leszokott magától 2 évesen. Na, persze ezért is hallgattam, hogy milyen pedofil, meg deviáns, meg mindenféle, hogy 1 évesnél idősebb gyerek még szopik.

Itt nem jó helyen kérdezel, szerintem.

Szóval csak az ösztöneidre hallgass.

2013. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen tudom, olvasgatom a kérdéseket és mindenki mást ír plusz nem egy letolást olvastam már akinek nem tetszett az egyik anyuka véleménye, hogy mit hogyan csinál. Nyilván nem akarok könyvből gyereket nevelni, hogy csakis így csakis úgy lehet. Tudom a dolog több annál, mint hogy betanulok valamit és annak alapján etetem, nevelem a gyerekem.. stb.. A dolgok eleve gyerekfüggőek is tudom, nem lehet minden gyerekre ugyanazt ráhúzni és ugyanúgy nevelni. De persze tisztában kell lenni pár alap dologgal amiknek próbálok utána járni.


Legfőképpen azt ösztöneimre fogok hivatkozni mindenféleképpen, de azért szeretnék kellőképpen utánajárni a dolgoknak. Etetés, betegségek, az olyan alap dolgok mint fürdetés például.. hogyan miként csinálni a dolgokat. Terhesség.. A baba növekedése. És ezeket megtudva sajátosan fogom felnevelni majd a kicsim.


De persze ez egyenlőre még csak terv , mert még férjemmel ott tartunk, hogy tervezzük a kicsit, de remélem hogy nemsokára már sikerül is. :) Már nagyon örülnék neki és mindenféleképpen szeretnék felkészült lenni mindenre!!!


Különben én főképp anyukámtól és olyan ismerőseimtől érdeklődök a dolgokról akiknek már van gyermekük.

2013. jan. 2. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nos, én az a típus vagyok, aki mindenre szeret alaposan felkészülni, ráadásul nem érzem magam amolyan „zsigeri anyának”, akinek a dolgok a vérében vannak, ösztönösen cselekszik. Ezért igyekeztem mindennek utánajárni, és a gyereknevelés hosszú évei alatt eddig igen gyakran kétségek közt vergődtem, jól teszem-e, amit teszek.


Ennek megfelelően én is összeolvastam mindenfélét, és mostanra arra jutottam, hogy:

1. a legjobb, ha az embernek van egy „autentikusnak” tekintett forrása, akinek a szavára ad (lehet ez az anyukája, anyósa, barátnője, bárki, csak hiteles legyen számodra),

2. a gyereknevelésben egy biztos dolog van: hogy semmi sem biztos.

Pl. az én „autentikus forrásom” szerint nem jó dolog, ha a gyereknek cumit nyomunk a szájába, inkább az ujját szopja, mert az mindig ott van, ha szüksége van rá, nem függ a felnőttektől, hogy visszaadják-e. Ezzel én egyetértettem – majd a 2 hetes gyerekemnek mégis belenyomtam a szájába, hogy egy kicsit aludni tudjunk. Persze közben paráztam, és ostoroztam magam, hogy majd még 5 évesen is cumizni fog, és de rossz anya vagyok, kiszolgáltatom magamnak a gyereket, stb. Ennek ellenére kb. két hét múlva nagy ívben repült ki a cumi a szájából, és elkezdte szopni az ujját. Ekkor persze azon kezdtem aggódni, amiket olvastam a neten, hogy „elálló fogai lesznek, és sosem hagyja abba az ujjszopást”, meg mindenféle fertőzést kap majd el a koszos kezének csócsálásától. Végül kb. egyéves koráig évig szopta az ujját, majd azt is abbahagyta. :)


Ez csak egy példa a százból, mikor bebizonyosodott, hogy nem lehet mindenre felkészülni, jó, ha az embernek vannak „elvei” és háttérismeretei, de rugalmasan kell azokat kezelni, ahogy te is írtad, minden gyerek más. Sorolhatnám még az ilyen eseteket, de nekem tényleg az a tapasztalatom, hogy a gyerekek folyton változnak, egy eleinte jól alvó csecsemőből lehet később hajnalban kelő kisgyerek, és fordítva, és mondhat bárki bármit, az a biztos, hogy semmi sem biztos. :)


Természetesen vannak alapdolgok, amiket minden egészséges gyerkőc hasonló sorrendben produkál, ilyenek pl. a mozgásfejlődés fázisai. Erről szerintem nagyon jó könyv Dr. Pikler Emmi Mit tud már a baba? című könyve, amiben leírja, hogyan kell a gyereket „békén hagyni”, hogy fejlődhessen (evidens, de pl., hogy nem járatjuk kézenfogva, amíg magától nem tud járni, vagy hogy nem kell folyon csimmbummcirkusszal szórakoztatni, mert épp elég érdekes számára bármi a környezetében), leírja a mozgás- és a szociális fejlődés fázisait, stb.


A terhességem alatt egy könyvet olvastam el erről, Vicki Iovine Barátnőim a terhességről című irományát, ez elég szórakoztató volt, sokgyerekes anyaként nem a reklámokból ismert boldogan mosolyogva a hasát simogató terhes nőről, hanem a valós helyzetről ír, elég jó stílusban.


A csecsemőgondozás (vagy akár a fejés) témájában nagy mázlim volt, mert a kórházban összebarátkoztam egy lánnyal, akinek már a 2. gyereke született, és tőle tanultam az alapokat. A továbbiakban a fent említett „autentikus forrásom” segített.


Hogy mennyi idő után éreztem úgy, hogy minden szükséges infót tudok?

A mai napig nem érzem úgy. :) A nevelés számomra folyamatos kihívást jelent, mert folyton változó helyzeteket kell megoldani viszonylag gyorsan. A mázli az, hogy a gyerekek elég rugalmasak (miközben persze kicsiként alapvetően „konzervatívak”, szeretik az állandó, ismétlődő dolgokat), meg hát számukra az a normális, amiben felnőnek. Ha az anyjuk következetesen hülye, akkor az. :)

2013. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fórumokon elég sok hülyeséget lehet olvasni, és ez a gyakori sem a legjobb megoldás, mert nem mindig tudod kiszűrni az ostoba válaszokat. Én olyan cikkeket olvastam el, amit orvosok írtak. A Google-ban bármire rá tudsz keresni, és biztosan találsz szakember által írt cikket az adott témáról. Azért abban jobban bízhatsz. Védőnők, szoptatási tanácsadók, nőgyógyászok - sok hasznos infót elérhetővé tesznek.
2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 3. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Hallgas meg minden tanácsod de ne vegyél semmit véresen komolyan mert tényleg akkor úgy jársz mint az előttem szóló,akinek lelki ismeret furdalás volt azért mert nem úgy csinálta ahogy azt mondták neki...persze utána lehet és szerintem kell is kérdezni dolgokról,pl? én sem tudtam hogy 1 éves korig nem lehet a gyereknek mézet adni...mivel én is eszem és erősítem vele az immunrendszerem,gondoltam neki is jó lesz majd ,de aztán felvilágosítottak hogy annyira nem kéne...szóval ilyenekre gondolok.
2013. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 3. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!