Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik óvodát válasszam? A...

Melyik óvodát válasszam? A gyerek "melyik érdekét" nézzem? Lent kifejtem!

Figyelt kérdés

Falun lakunk, itt is van ovi, de a szomszédfaluban is. Oda járunk bölcsibe, mert itt az viszont nincs! Egy épületben van mindkettő, tehát latom milyenek az óvónénik, az ellátás is egyforma. Helyben főznek, nagyon változatosan, finoman, és figyelembe veszik, ha valaki ételallergiás, neki külön főznek. Van úszás, jól felszereltek a csoportszobák, modern a játszótér! Ide járnak a pajtásai is a lányomnak, akiket már ismerünk régről, mert egy faluban lakunk. Szóval, nagyon meg vagyok elégedve, szeretem azt az ovit-bölcsit!

Ami viszont itt van, azt mondják nem jó a kaja, az óvónőkről sem hallottam jókat sajnos!

Azt szeretném, ha a lányom a másik falu ovijába járna, van rá lehetőség, már megkérdeztem!

DE!! A közelebbi barátai, és a legjobb barátnője mind a mi falunkba jönnek majd oviba, ezért a lányom egyedül menne át a kiscsoportba. Az ugyan igaz, hogy 4-6 hónappal idősebb a többieknél, tehát lehet így se, úgy se lennének együtt.

De legalább egy udvaron lennének, látnák egymást..stb.

Nem tudom melyik a fontosabb.. az ellátás minősége, vagy a kislányom "lelke". Mert biztosan megviselné, ha nem lehetne a barátnőjével, aki szintén nagyon szereti a lányomat!

Dilemma..


2013. jan. 4. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár hét és már nem is fognak egymásra emlékezni, csak emiatt ne járasd rossz oviba a lányod. Maradjatok ennél a jobbnál, ott is lesznek barátai bőven, nem mellesleg, ha egy faluban lesztek, majd átjárhatnak egymáshoz a régi barátok.
2013. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a korban gyorsan alakítanak ki "barátságokat", én oda vinném, ahol jó az óvónő, az számít leginkább.
2013. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az étel talán nem annyira fontos, de az óvónénik igen. Napi 8 órát tölt velük a gyerek, nem mindegy, milyenek. Én átvinném, ha meg tudnám oldani.
2013. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a barátnők fontosabbak. A kaja szerintem nem olyan fontos (persze ha pont a te gyereked lenne ételallergiás, akkor nem ezt mondanám), legalább nem lesz válogatós. Az ovira nem emlékszem, de nálunk általánosban és gimiben is rémesen főztek (vagyis hozták, nem ott főzték), mégis kibírtuk. Egyszer voltam a családommal egy táborban nyáron, mindenki panaszkodott az ételre, kivéve én :) Azért az óvónőknek kérdezz utána minél több embernél, de ha nem kritikus, ne aggódd túl. Lehet, hogy mások a túlérzékenyek és neked semmi bajod nem lenne a helyi óvónőkkel.


Harmadrészt pedig megvan annak a szépsége, ha egy gyerek közeli oviba-suliba jár. Nálunk, ha esik a hó, az oviig és a suliig is el lehet menni szánkóval. Ezt már mi is imádtuk kicsi korunkban, és most az öcsémet is lenyűgözte. Ezek apró örömök, de fontosak.

2013. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a szomszéd faluban lévő ovit választanám.

A gyerekek kb. 5 perc alatt képesek az új helyzetnek megfelelően létezni, ha te is természetesenek veszed a változást.

És nem utolsó sorban a kaja is nagyon fontos. A kisfiam olyan bölcsibe járt, ahol helyben főztek, elég "reform", egészséges kajákat ettek a gyerekek. Sajnos az ovinkba már ilyen főzős cég (sodexho vagy junior?) viszi a kaját. Hááát, tipikus menza kaja...

2013. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A lányom az ételallergiás.. :) tejfehérje.. meg van egy másik kislány, ő is az!

Úgyhogy ez fontos szempont! De ha nem lenne, akkor is mellette szól, hogy nem menzás kaja van.. itthon nincs ilyen kaja.. :) Pl. francia hagymaleves, mexikói csirkecomb, kukoricás kenyér, tönkölybúzás péksüti.. pedig állami intézmény! Mindig ámulok amikor kiteszik a heti menüt! :)

Szeretem, hogy változatos, minden nap van leves, és gyümi, ami azért fontos nekünk, mert elég szorulásos szegény, ezért sok folyadékot kell enni-inni, és rostosakat is!

Nekem is afelé húz a szívem, hogy a szomszédba hordjuk.. Fontosabb az egészsége, csak ugye, még kicsi, nem igazán érti meg, de legalább beletörődő típus! :)


Köszönöm a véleményeket! :)

2013. jan. 4. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Én abba az oviba vinném, ahol az ellátás (étel, óvónők, felszereltség) jobb. Hidd el, hamar talál új barátokat, a régiekkel meg majd találkozik a ti falutokban délután a játszótéren vagy hétvégente. Akkora lelki törést ettől szerintem nem szenvedne. Attól már inkább, ha olyan oviba jár, ahol nem figyelnek rájuk kellőképpen.
2013. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!