Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 26 hónapos gyerek...

Baj, ha 26 hónapos gyerek kerüli a szemkontaktust és sír ha a bölcsiben a gyerekek közel mennek hozzá?

Figyelt kérdés

Lehet ez a dackorszaknak betudható átmeneti probléma, ami betudható még a bölcsikezdésnek is vagy valami komolyabb dolog állhat a háttérben? kedves, mosolygós, barátságos kisfiú, de a közösségi életből teljesen kivonja magát, utálja a bölcsődét (két hónapja jár), kerüli a gyerekeket, sír, ha a közelébe mennek. változhat ez még vagy ez probléma már ennyi idő után? a kéthetes téli szünet nem okozott különösebb visszaesést, szintentartott utálattal viseltet a bölcsi iránt, nem esett vissza a harmadik hetére jellemző egész nap sikítozva sírok, hisztizek szintre. mert bizony ez ment napokig :-((((( azóta már csak néha sirdogál, de minden nap. viszont már képes megnyugodni is pár perc alatt. mindig sír, ha a közelébe megy egy kisgyerek, pláne, ha többen is :-( ez természetes reakció vagy nem éppen normális jelenség? :-(


Tudni kell, hogy egyke gyerek, egy kissé több dolog van megengedve neki talán. úgy értem, hogy vannak dolgok, amiket valószínű nem hagynék rá, ha lenne tesója, mert úgy nem működnének, de így meg nincs jelentőségük. nehezen alkalmazkodik, nehezen viseli el, ha meg van mondva neki, mit kell tenni, szóval úgy általában a szabályok ellen lázad. nagyon komoly dühkitörései voltak, de sokat konszolidálódott e téren az utóbbi időben, hogy többet volt itthon. azért ilyen, mert még nem érett a közösségre és ezt váltja ki belőle? vagy ez semmiképpen és átmenetileg sem normális? :-((


2013. jan. 5. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

én nem akarok butaságot írni de az hogy nem tratja a szemkontaktust az nem az autizmus egyik leggyakrabban előforduló jele??Bocs nem ilyesztgetni akarlak...de sztem h 2 hónap után is sír a bölcsibe az sem normális!

Gondozónők mit mondanak a bölcsibe??Beszél már?

2013. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát, ilyen idős gyereknél ez egyáltalán nem normális.
2013. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Meg egy 2 évesnek tudni kell elfogadnia ha valamit mondanak neki akkor ugy kell csinálni.Korábban nem mentetek játszótérre,játszóházba?Ott hogy viselkedett a gyerekekkel?vagy nincs valami rossz élménye?
2013. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én lányom 2 évig sírt az óvodában és nem autista,mert már neki is van gyermeke, olyan korú.
2013. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy autista fiam (enyhén érintett) és 2 normál gyerekem.

Ez hogy egy 2 évesnek tudnia kell mi a szabály és úgy is csinálni hát ez nagyon nem igaz...2 évesen tombol a dackorszak, gyerektől függ hogy mennyire erősen, de nekem a normál gyerekeim is minden erejükkel lázadoztak még ennyi idősen. 3-4 évesen már nem oké ez, na de 26 hónaposan EBBŐL így önmagában hogy nem lázad a szabályok ellen nem vonnék le messzemenő következtetést.

Ez a "parttalan" sikítás sírás amit írsz illetve a szemkontaktus kerülése már sokkal aggasztóbb. Inkább emiatt aggódnék.

Gyerekorvos védőnő mondd e vmit erre, ha nem akkor Korai Fejlesztőbe vinném megnézetni vagy olyan helyre ahol autizmust mérnek fel,

Google ba beírod kiad pár helyet nem tudom hol élsz Budapesten is van, máshol is.

2013. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam h mindent meg kell csinálnia és betartani a szabályokat,csak arra reagáltam amit a kérdező írt,hogy a szabályok ellen lázad.Nem tudom ez általános náluk,vagy csak néha?mert az se mindegy...
2013. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Meg egy 2 évesnek tudni kell elfogadnia ha valamit mondanak neki akkor ugy kell csinálni"


5ös vagyok én ezt olvastam és erre reagáltam. nem, nyilván nem mindegy milyen mértékben csinálja ezt meg mióta meg minden szituációban, vagy csak a bölcsiben stb. Ebben egyetértek teljesen.

2013. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

engem is inkább a szemkontaktus hiánya, a a dühkitörések és a gyerekektől való félelem(?) aggasztana.

ezek valóban autizmus tünetei, de bele is férhet egy 2 éves temperamentumába.

szakembert kéne inkább megkérdezni, annyi mindenre nem tértél ki, hogy bármit is írnánk, nem lenne valós vélemény.

2013. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
bennem is az autizmus gyanúja merült fel.de ugye túl kicsi,h érdemben foglalkozzanak vele.játszóházban,játszótéren boltban vagy bárhol épp ellenkezőleg viselkedik.ismerkedik,kezdeményez,barátkozós.nem tudom,mit gondoljak a dologról.gondozók,védőnő és gyerekorvos nem aggódik és nem küldenek sehová.bárfelvetődött már a nevelési tanácsadó,de korai mindenki szerint és adjunk még időt neki.a szemkontaktus dolog feltünt a gondozónőjének is egyébként :-(
2013. jan. 5. 21:44
 10/17 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

mondjuk az nem igaz, hogy kicsi ahhoz, hogy foglalkozzanak vele, enyémnél 2 évesen kezdtük meg a fejlesztést autizmus gyanú miatt.

védőnő, gyerekorvos nem kompetens, pszichiáterhez kell vinni. már ha akarod.

én azt mondom ha a szülő aggódik akkor menni kell, de persze a te dolgod, ha várnál, várhatsz nyugodtan de bármi is lesz, ebben a témakörben ne a fent említettekre hallgass mert nincs meg ehhez a kellő szaktudásuk :(

2013. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!