Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két vagy többgyerekes anyukák,...

Két vagy többgyerekes anyukák, éjjelente hányszor kell felkelni a gyerekekhez, mennyi idősek a gyerekek, nem vagytok az éjszakázástól fáradtak?

Figyelt kérdés
Nekem 2 lányom van , a nagyobbik 5 éves a kicsi 2,5. Több,mint 5 éve nem aludtam végig az éjszakát,most is kelnem kell,hol az egyikhez, hol a másikhoz. Nagyon fáradt vagyok, teljesen kimerültem. Nem panaszkodni szeretnék, csak arra lennék kíváncsi, hogy más családoknál ez hogy van, illetve aki esetleg hasonló helyzetben van,mint én, az hogyan kezeli?Idegileg is teljesen elfáradtam, és most kezdek attól félni,hogy beteg leszek....
2013. jan. 13. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szintén zenész...nekem 5.5 a legnagyobb 3 a kisebb és 16 hós a legkisebb 5.5 éve nem aludtam át csak talán 5 éjjelt. Nem tudom hogy mi a megoldás sajnos. Sírni nem tudom hagyni őket éjjel (az épp ébredőset úgy értem, mert az 5.5 évesem már nem ébred természetesen de mire ő átaludta az éjjelt addigra megszületett a huga és mire a lány átaludta addigra jött a kicsi, aki most is 2-3 szor kel.

mert papírvékonyak a falak. Felvesz letesz nem válik be. Mást nem tudok, majd kinövi ő is csak nekem vannak már cafatokban az idegeim a nem alvástól.

2013. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Hát ez borzasztó lehet,elhiszem hogy kivagy.Miért kell felkelni hozzájuk?Nekem ezek szerint szerencsém van mert 3 gyerekem van,a legkisebb 3 éves,kb. ő is 1 éves korától átaludja az éjszakát.Persze kivétel ha beteg,néha álmodik rosszat,de ez nagyon ritka.A nagyobb 7 éves,de hasonlóan nem kel föl kicsi kora óta.Én egyébként nagyon következetes voltam,éjjel is rászoktattam az önálló pisilésre,elintézte maga.
2013. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Timóca Szamóca ***** válasza:

Szia.Nekem Van egy 6 éves fiam és egy 6,5hónapos lánykám.A kicsihez 1 szer kelek fel etetni,aztán visszaalszik,de ez nem rég óta van így,eddig 2-3szor is felkeltem.

A fiamhoz én is felkelek egyszer-egyszer,nem minden éjszaka,de van úgy hogy annyira kimerült,hogy nem kel fel egyedül pisilni,hanem keltenem kell/Nem szokott bepisilni,de volt,hogy elöfordult.Hát ki vagyok én is fáradva,de nincs mit tenni.Most még elöttem van pár év a kicsi miatt,aztán végre pihenhetek(talán)én is.

Kitartás... :)

2013. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nektek sem lehet akkor könnyű kedves első, és napközben azért tudsz pihenni, van segítséged? Nekem sajnos nincsen,és napközben sem tudok pihenni. Úgy érzem, hogy reggeltől, egészen estig míg el nem alszanak készenlétben kell lennem,szinte már görcsös vagyok az egésztől.
2013. jan. 13. 13:27
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A nagy minden éjjel felébred, hogy vécére kell mennie, elkísérem. Alig pihennék vissza, hív a húga, hogy takarjam be, vagy, hogy szomjas:-)

Inkább az a gond, hogy sokszor a felébredés miatt nehezen alszom vissza:-(

2013. jan. 13. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok.Én ezt úgy oldottam meg hogy végig éjjeli fényeztem az utat a wc-ig,mikor már nagyobb volt,így elintézi maga.Nekem sincs egyébként segítségem(sajnos)Én alig várom néha hogy este legyen.Napközben eléggé lefárad az ember.Én elmagyaráztam a lányomnak hogy mit szeretnék,megértette próbáld ki te is.5 éves már elég nagy azért.Mond neki hogy szerinted már elég nagy és ügyes ehhez,próbáljátok ki.A helyedben hamarosan kipróbálnám a kicsivel is ezt ha nagynak is megy már.Hagyni kell őket önállósodni,hidd el javukra válik majd.Tudom hogy ez gyerekfüggő nem mindenkivel lehet.A fiammmal is nehezebb mint a lányokkal volt.Vele napi harcok vannak az önállósodás terén,mert nagyon lusta:)
2013. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szerencsés vagyok, 3 gyerekem van, mind nagyon jó alvó. A legkisebb 6 napos korától átalussza az éjszakát. Most egy éves. A nagyobbak is pár hetes koruktól átaludták az éjszakát. Én az esi altatástól vagyok kikészülve. Mire ágybakönyörgöm őket teljesen elfáradok.
2013. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok több gyerekes még de egy-két tanácsot adnék ha elfogadod,persze nem akarok okoskodni!

Ismerősöm a nagyobb gyerek éjszakai pisilését úgy oldott meg hogy betette neki éjszakára a bilit a szobába és elmagyarázta neki,hogyha éjszaka pisilni kell neki akkor oda csücsüljön rá!Mivel nagy már így meg tudja oldani maga.Ha esetleg nincs messze a wc akkor meg elmagyarázni neki,hogy egyedül menjen ki,kapcsoljon villanyt,pisiljen és kész.De ez nemtudom mennyire kivitelezhető,hangsúlyozom az ismerősöm csinálja így!

A kicsi ha szomjas akkor odakészítenék neki az ágya mellé csöpögésmentes csőrös poharat vagy sportkupakos flakont és neki is elmagyaráznám hogyha éjszaka szomjas akkor abból igyon és ne költsön fel téged!


Én azt gondolom,hogy ezekre rászokatni nem lenne önzőség a részedről hisz neked is kell a pihenés és ők már azért nem olyan picik,hogy ezeket a dolgokat ne értsék meg.


Visszaalvásra meg tudom javasolni a citromfű teát!Már este egy bögrével készíts az ágyad mellé és mikor kellned kell csak lehúzod és hidd el gyorsan álom jön a szemedre,könnyebben visszaalszol ezt tapasztalatból mondom.

2013. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok és nem, nincs segítségem napközben. Vagyis hát a nagyobbak hétköznap ha nem betegek akkor ovisak de én aludni nem tudok nappal sajnos ahhoz nagyon betegnek kell lennem (40 fokos láz pl.) apa este 6ra hazaér onnantól segít persze.(ha itthon van)

De én már úgy vagyok hogy tudom hogy előbb utóbb vége lesz ennek, mert le fog szokni magától, mivel a másik kettő is leszokott mindenféle "tréning" nélkül...csak addig nem egyszerű.

2013. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Általánosságban tetted fel a kérdést, így remélem az én válaszom is hasznos lesz :)

A gyerekeim átalusszák az éjszakát. Kizárólag akkor kelnek fel, ha valami gond van (fájdalom, betegség stb), de szerencsére nagyon ritkán van ilyen és nagyon jól alszanak amúgy.


Bocsi, nem akarok okoskodni, de talán lehetnél kicsit "önzőbb", főleg ha ennyire kimerít a nem alvás.

Az egyik válaszoló tök jó tippeket adott, de biztosan időbe telik majd önállóságra nevelni a gyerekeket és hogy anya nem ugrik azonnal mindenre.

Sok sikert, akárhogy is lesz! :)

2013. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!