Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra nevelés, de...

Szobatisztaságra nevelés, de mégis hogyan? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves és már elég régóta próbálkozik a bilizéssel.Soha nem erőltettem,ő volt kíváncsi és tetszett neki.Volt,hogy csak kakált bele,aztán csak pisilt és pelusba kakált.Olyan is előfordult nem egyszer,hogy 3 napig belepisilt utána az istenért nem.

Most ott tartunk,hogy reggelre minden nap tiszta a pelus.

Megissza a reggeli tejcsit,ráültetem a bilire és félig telepisilja.:) Napközben sem pisil be,viszont bekakál.

Hogy tanítsam meg arra,hogy bele is kakáljon?Éjjelre levegyem már róla a pelust?

A pelenkát minden pisilés után visszakéri magára.


2013. jan. 13. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Hagyd, hogy a saját tempójában haladjon. Ha visszakéri, add vissza Rá. Ha erőlteted, csak rontasz a helyzeten.

A szobatisztasághoz "meg kell érni" pszihésen. Tanítani nem lehet, nem szabad!

2013. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nyáron szoktattam le a lányomat, így szaladgálhatott pucéran, amikor láttam, hogy jön a kaki, ráültettem, aztán már ő kérte. Miután nappalra teljesen szobatiszta lett, rá 3 hónapra levettem éjszakára a pelust, alá tettem egy jó vastag törölközőt, és ennyi:) szintén pucér fenékkel, meleg szobában.

2013. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazat adok az első válaszolónak, ne erőltesd! Így is gratuláció nektek, mert nagyon szépen haladtok, ahogy olvasom! Szuper, hogy már nagyon szépen elindultatok az éjjeli szobatisztaság felé is, ezt nem sok 2 éves mondhatja el magáról!


Nekünk nagyon lassan ment a szobatisztaság, 2 éves kora előtt hallani nem akart a biliről, és már majdnem 3,5 éves volt, mire teljesen elértük a nappali szobatisztaságot (pisi + kaki). Viszont azóta nagyon ritka a baleset, míg a barátnőméknél, aki erőltette a kislányát folyton már másfél éves korától, bár hamarabb lekerült róla nappal a pelenka, mind a mai napig hetente 2-3-szor bepisil, pedig ugyanannyi idős, mint az én kisfiam (4 évesek).


Hidd el, hogy ha eljön az ideje, a kaka is a bilibe/WC-be megy. Ez nem versenyfutás!

2013. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok: én a helyedben megpróbálkoznék, hogy leveszem éjjelre a pelust, ha már 2-3 hete stabilan száraz reggelente a peló. Pisivédő a lepedő alá és hajrá:) Ez a kisfiad önbizalmának is jót tesz, talán a bilibe kakilás felé is elindíthatja...
2013. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem erőltetem és soha nem is erőltettem neki.Ez így szépen lassan kialakult magától.

Én is úgy voltam vele mint az egyik válaszoló,hogy majd a nyáron....De ha már ennyire ügyes nem akartam vele nem foglalkozni.

Csak olyan furcsa,hogy pisi nincs a pelusban csak kaka.Szól ő de már csak akkor amikor nyomja ki. :)Lehet később érzi az ingert?

Hagyom,hogy fejlődjön a maga kis ritmusában és kész. :) Biztosan ez a legjobb amit tehetek!

Az én barátnőm is olyan,hogy erőlteti a bilizést.Rányomja a lányát fél óránként.:(Ha bepisil megbüntetik.

Na ez az amit én soha nem fogok csinálni a drágámmal!

Szép hetet mindenkinek! :)

2013. jan. 14. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!