Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, hogy az 5...

Mit lehet tenni, hogy az 5 éves gyerekem leszokjon arról, hogy úgy altassa el magát, hogy maszturbál?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 éves, és úgy altatja el magát, hogy magához nyúl (maszturbál). Az oviban azt mondják, hogy ez már ilyenkor nem természetes. De ő csecsemőkora óta ezt csinálja, ezért most elküldenek minket az óvoda pszichológusához.

2013. jan. 14. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a 6 éves kisfiam csinálja ezt, konkrétan fogdossa a fütyijét... Mostanában ugyan már ritkábban, és olyankor rá is szólok, de nem durván, vagy nem fenyegetem (kaptam már olyan tanácsot, hogy mondjam azt, hogy ha tovább csinálja levágom, vagy le fog esni... inkább nem kommentálom), csak szólok, hogy ne csinálja, vagy pedig elterelem, lekötöm a figyelmét. A probléma ott van, hogy megszokta, hogy jó érzéssel alszik el, ezért csinálja, náluk még nem a szexualitás a kiinduló ok. Ezért ezt a "pótcselekvést" kell helyettesíteni valami más, örömet okozó dologgal lefekvéskor, elalvás előtt. Már sok mindennel próbálkoztam én is (plüss állatka, finom forrócsoki lefekvéskor, mese....stb), eddig az összebújás, simizés vált be leginkább, de nem 100%. Ha valaki tud egy tuti helyettesítőt, igazán leírhatná, de tényleg 100%-osat! :)
2013. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
nekem tavaly szobatársam 20 éves fejjel minden este lámpaoltás után elkezdte,nyögött is hozzá,rémálom volt az az egy év,most találkoztam a jelenlegi lakótársaival,azt modnták,hogy még mindig kézimunkázik esténként
2013. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Az egyik volt csoptársam ilyen témából írta a diplomamunkáját. Ha gondolod beszélek vele és megkérdezem hogy megadhatom e neked az e-mail címét vagy a telószámát. Igaz nagyon régen nem beszéltünk de ha érdekel felkeresem a kedvedért.
2013. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Én mióta az eszemet tudom, ezt csinálom. Nem is tudtam, hogy ez esetleg nem tekinthető normálisnak. :O
2013. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén szerintem semmit. Egy idő után, ha többször rászólnak, akkor a szülők számára láthatatlanná válik, de ugyan úgy megmarad..

A te eseted még a jobbak közé tartozik, mert csak az ágyban csinálja és alváshoz nem máshol..

2013. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is csináltam világ életemben, mióta az eszemet tudom. Tudom azt is, hogy természetes jelenség. Nem is foglalkoztam ezért a lányomnál sem vele. Tökre nem érdekelt. Párszor mondtam neki, hogy ne csinálja mások előtt, mert ez csak az ő ügye, de eddig úgy látszik, még nem volt foganatja. Na mindegy. Most megint beszéltem vele, hogy az oviban ne csinálja, de sosem szégyeníteném meg emiatt, sosem tiltottam. Most is mondtam neki, hogy itthon csinálhatja, de inkább itthon is ne előttünk, hanem amikor egyedül van, oviban meg ne.
2013. jan. 14. 21:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, ez olyan dolog ami csak rá tartozik, úgyhogy meg kell neki mondani, hogy csak akkor csinálja ha egyedül van. Meg kell értenie, de ne úgy rögzüljön be nála mintha rossz szokás lenne, hanem csak hogy ne lássa más. Engem nagyon zavarna ha a lányom előttem csinálná, de nem is csinál ilyesmit egyelőre. Az unokatestvérének viszont állandóan benne van a keze a gatyájában és a kukiját fogdossa, mindenki előtt. Nagyon rég óta, tehát nem csak egy időszak. Én az anyja helyében már rég rászóltam volna, persze nem tiltva, de nem valami jó szokás idegenek előtt állandóan ezt csinálni. Ez be fog rögződni nála, felnőtt korában majd állandóan a gatyáján keresztül fog vakarózni, az sem szép látvány.
2013. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Ne csinálj semmit, hiszen ha csak elalvásnál fogdossa a punciját, akkor azt úgysem látja senki. Ilyenkor meg teljesen természetes dolog. Ha tiltod, vagy megszidod érte, akkor óriási kárt tehetsz benne, mert azt fogja gondolni, hogy ez valami csúnya, elítélendő dolog, és ez a később életét is tönkreteheti, mert gátlásokat alakítasz ki benne a testével kapcsolatban.
2013. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez már ilyenkor nem természetes?


szerintem meg pont most van abban a korban, amikor kialakul a szexualitás és természetes, hogy ismerkedik magával.


mi egy fiú óvodástársammal egymást simiztük sokszor elalvás előtt. : ) nem szóltak ránk sosem, hogyha bebújtunk a takaró alá. viszont felnőve tök cikinek éreztem, hogyha találkoztunk.


a kisfiam hat éves múlt júniusban. és kb. fél éve fogdossa a kukiját olykor. meg mondja, hogy nem akar leállni neki. de ez természetes.

olvastam is róla.

azt írták, hogy azt kell neki elmagyarázni, hogy nyilvános helyen és közösségben ne tegye.

2013. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!