Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom annyira...

4 éves kislányom annyira szégyenlos és félos mások elott, hogy nem mer/nem tud egyáltalán szerepelni /pl. szavalni az oviban/, ezért mindig kimarad az ovis musorokbol, hogy segítsek neki, hogy legyozze ezt a félelmét?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a kicsinket minden kis és nagy teljesítményért megtapsoljuk, megdíc, hogy növeljük az önbizalmát, de az szerintem kevés, ha csak a Ti irányotokból történik a dicséret, hisz pont az a lényeg, hogy az óvónők és a tágabb család is erősítse ezt benne. De mindez lassú folyamat, lassú változással, ne várj hirtelen csodákat. :)
2013. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek mondom, ez így van szerintem is, csak szólok, hogy vannak introvertált (azaz befeleforduló) és extrovertált (azaz kifeleforduló) személyiségek, már csecsemő kortól mindenkire inkább az egyik jellemző, de arányuk a személyen belül változó, életkorszakonként.


Nagyjából fele fele arányban vannak az emberek között.


A befelefordulók nem mindig szeretik a tapsot, köztük van, aki egyáltalán nem. A gyengédség náluk inkább megerősítő: gyengéd puszi ölelés.

2013. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt is akartam írni, hogy érzem a jó szándékodat első, de nem biztos, hogy szerencsés dolog, ha minden apróságért megdicséritek, mert hibásan értelmezheti a gyerek tudattalanul. Főleg idővel jön ki rosszul. A fontos az, hogy ami valóban érték és jól csinálja, azért kapjon elismerést, de ne minden apróságért, pláne ne olyanért, amit nem magának köszönhet. Tényleg érzem, hogy jó szándékú vagy, első beíró, csak én finomabban és pontosabban körbejártam a kérdést.
2013. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Majd 18 év múlva térjünk vissza arra, hogy melyikünk csinálta jobban. :)
2013. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, és azt írod, hogy olyanért nem dicsérnéd, amit nem magának köszönhet, én nem írtam, hogy azért is megdicsérem, hogy ha lélegzik, hanem a kis és nagy TELJESÍTMÉNYEKÉRT, a teljesítményért tennie kell, ki kell raknia egy kirakót vagy rendet kell tennie a szobájában stb. A taps alatt meg nem fülbántó tapsvihart kell érteni, sőt, inkább a mozdulat, mint a hang a lényeg. Ettől függetlenül igazad van, az emberek és a gyerekek is különbözőek, ez egy módszer, amit ha kipróbál a kérdező, meglátja, hogy a gyerek örül-e neki vagy nem.
2013. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Golan Trevize ***** válasza:

Otthon gyakoroljatok vele versikéket, mondókákat sokat.

Vegyétek fel kamerára, és mutassátok meg neki a felvételt, hogy milyen ügyes.

2013. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt, még iskolás korában is. Az oviban úgy oldották meg a problémát, hogy a csoportos fellépésben szerepelt, nem kellett egyedül produkálnia magát. Mi tudomásul vettük, hogy ez van, örültünk neki, hogy 10 másik gyerekkel együtt volt ügyes. Az iskola már kicsit neccesebb volt, mert a tanító nénije nehezen értette meg, hogy szépen olvas, versel, énekel... az osztályban. Erővel küldte őt mesemondó, szavaló, szép kiejtés, meg ilyen olyan versenyekre. Elég rémes volt, megtörtént, hogy a stressztől belázasodott, hányt, járni is alig bírt annyira fájt a gyomra.:-( Megbeszéltük, tanító néni megértette, a lányom pedig boldogan járt a népitánc csoportba, ahol közösséggel lépett fel minden gond nélkül. Tök normális felnőtt lett; joghallgatóként tavaly első helyezett lett OTDK-n, ahol EGYEDÜL kellett kiállnia, és bemutatnia a dolgozata témáját. Nem ájult el, épp annyira izgult mint a többiek:-))
2013. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo: koszi, ez nagyon biztato, mert attol félek a legjobban,hogy mi lesz vele az iskolában.
2013. febr. 2. 11:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs mit.:-)) Iskoláig még sokat változhat, de valószínűleg ő egy kicsit visszafogottabb lesz majd. Lehet vele próbálkozni, hogy ha van családi esemény, vagy baráti összejövetel, akkor ismerősök előtt, HAJLANDÓ-E valami kis köszöntőt elmondani,vagy énekelni. Ha igen, fogd a kezét, vagy guggolj mögötte, érezze, hogy nincs egyedül. Ha nem, akkor nem érdemes gyötörni, piszkálni vele.

Ha van rá lehetőség, beszéld meg az oviban, hogy a műsorokban ne kelljen egyedül szerepelnie, de ne is zárják ki teljesen. Később, ha nem változik lényegesen, a tanítónénijével is megbeszélheted előre, hogy ő valószínűleg a csoportos feladatokban vesz majd részt szívesen.

2013. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző:


Egy értelmes szemléletű óvodai csoportban ritka a gyerekek szerepeltetése, vagy teljesen hiányzik.

2013. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!