Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves szülők ti ebben az...

Kedves szülők ti ebben az esetben perelnétek? Vagy megpróbálkoznátok perrel? Mik az esélyein?

Figyelt kérdés
2009-ben várandóságom alatt a 12.heti ultrahangon a 13 terhességi héten 3,5 nyaki redőt mértek a babámnál, ezután azonnal genetikára küldtek vérvételek magzatvíz vétel minden meg volt az eredmények kiválóak lettek, amikor megszületett mondták, hogy egészséges másfél éves korától kezdődtek a gondok, három évesen értelmi fogyatékossággal diagnosztizálták a kislányomat nem tud beszélni nem szobatiszta nem foglalkozik velünk. Ti mit tennétek?

2013. jan. 24. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy ezekkel a vizsgálatokkal értelmi fogyatékosságot lehet egyáltalán előre tudni?Ugy tudom csak testi rendellenességeket állapitaanak meg.Sajnálom ami veletek történt.
2013. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is nagyon sajnálom!


Nagyon nehéz lehet. Én a helyetekben megpróbálnám kivizsgáltatni a lehető legalaposabban, kideríteni, mi is a baja pontosan, mert bármennyire "jól esik bűnöst találni", nem biztos, hogy van/lesz bizonyítható összefüggés.

Ha kiderül, hogy tényleg hibáztak anno az orvosaid, akkor lehet elgondolkodni azon, hogy hogyan tovább, perre viszitek-e.


(Nem vagyok orvos, csak laikus anyuka, de amennyire tudom, a nyaki redővel a downt szűrik első sorban, az meg születéstől látható lett volna. Másfél év körül ha jól tudom, az autizmus jelei szoktak kezdődni, az meg nem igazán szűrhető genetikán, de ha van itt orvos, akkor megmondja, igazam van-e, tehát ezt ne vedd készpénznek)

2013. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

háááttt

nem tudom de ha az orvosi leletek mind negatív lett terhesség alatt és a szülésnél sem volt komplikáció akkor valszeg olyan genetikai betegsége van a gyereknek amit még nem tudnak szűrni


asszem a genetikai vizsgálaton az 5 vagy 6 leggyakoribb betegségre szűrnek


az apgard szerinti értéken okésak és minden fizikális dolog a helyén és rendben van akkor mondhatják h egészséges, újszülöttként mindent rendbe találtak,

a későbbi szellemi lemaradást nem lehet újszülöttként diagnosztizálni nagyon sok esetben

pl ha komplikált volt a szülés pl oxigénhiány ott oda tudnak figyelni h esetleg várható valami ....


egyébként kiderült h pontosan mi a baja a gyereknek ?

2013. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

èn külföldön voltam terhes, de itt adnak róla egy papírt és az orvos felvilágosít a vizsgálatról elötte. elmondja hogy ezek csak számok, és adatok amikre hivatkoznak. Ha minden eredmény rossz is ott van az esély hogy nincs semmi baja a gyermeknek.

ül kapsz egy 1:100 hoz esélyt az azt jelenti hogy 100 ugyan ilyen eredményü vizsgálatból 1 gyerek lett beteg. ès ha kapsz egy 1:10000 eredményt ott is ugyan ezek az eredményekhez képest 10000-böl egy beteg lehet.


Honnan kellett volna tudnia az orvosnak a terhességed alatt hogy baj van ha még születés után sem tudták, söt 3 évesen derült erre fény.

Tudni lehet hogy születési rendellenesség? vagy talán agyi károsodás egy 1 éves korban való eleséstöl?


Nem akarok bunkó lenni (habár te teted fel egy névtelen oldalra a kérdésedet), de ez úgy tünik nekem hogy elkeseredettségedben most nagyon kell valakit okolnod, és ha már mást nem tudsz akkor legyen az aki a genetkiai vizsgálatot csinálta, annak ellenére is, hogy akkor ott nem derült fény problémára.

2013. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A diagnózis Értelmi fogyatékosság kromoszóma rendellenesség miatt!
2013. jan. 24. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor annak kell utána nézni, hogy szűrték-e ezt is azon a genetikai vizsgálaton, vagy sem.

Mert mint már írta valaki, nem szűrnek mindent ott sem.

2013. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A magzatvíz vételnél a kromoszómákat vizsgálták.
2013. jan. 24. 13:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem hohy szűrnek kromoszómarendellenességet,de nem mindegy hogy melyikre,és hogy a gyerekednél melyik kromostzómánál van igazából baj.Mert lehet nem nézték arra.Nem szűrhetnek mindenre...
2013. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányomnál is volt magzatvízvétel, mégis egyfajta látható betegséggel született, ami miatt jóval magasabb a tumor kialakulásának az esélye.

Felhívtam a genetikust az Istenhegyi klinikán, aki végezte a kromoszóma vizsgálatot a mintán. Ő mondta, hogy pár betegségre szűrnek, a leggyakoribbakra. Semmi másra. Sem pénz, sem technológia nincs ehhez jelenleg. Ezt mondta.

Nála csak az afp volt rossz, illetve a down esély 1:35 volt.

Most lesz 2 éves.

2013. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Független hozzáértő orvost kérdezzetek meg hogy magzatvízvételnél milyen kromoszómarendellenességekre történik a szűrés.

Amíg ezt nem tudjátok nincs értelme perelni. Én is úgy tudom egyébként hogy csak nagyon kevés rendellenességet szűrnek terhesség alatt.

2013. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!