Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha óvodás kisgyereketek...

Ha óvodás kisgyereketek náthás és köhög (betegség után) viszitek oviba?

Figyelt kérdés

Kisfiam beteg lett, hörgőgyulladást kapott, de még csak hőemelkedése sem volt. Vittük dokihoz, aki egy napra sem írta ki ! de azért 2 napig nem ment oviba + jött a hétvége, és utána már ment oviba. Viszont még mindig köhög meg náthás, de egyéb baja nincs. Az óvónők már ferde szemmel néznek, amiért viszem. De sajnos nem tehetem meg hogy 60 %-os fizetéssel itthon legyek vele 1-2 hétig, amíg elmúlik a nátha meg a köhögés teljesen, meg hát engem ki is rúgnának :( Mit csináltok ilyen helyzetben?

És az miért van , hogy az óvónők még csak orrcseppet sem adhatnak be neki? El van dugulva az orra, nem tud aludni, de nem fújják bele az orrába, mert nem szabad.



2013. jan. 24. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért van ez a hosszan elnyúló betegség. Én is már 2. hete vagyok itthon a kislányommal, pedig "csak" 10 napja volt egy kis hőemelkedése, azóta folyamatosan ömlik az orrából a váladék, igy nem mertem bevinni. :(
2013. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Fiam jár, és csak azért, mert az óvónők mondták, hogy nyugodtan vigyem.

Ők szóltak kedden, hogy egész nap törölgették az orrát, mert folyik neki, meg néha köhög. De vigyem, ha nem lesz komolyabb baja, mert így is alig vannak, 25ből 10 gyerek jár (hányás-hasmenés vírus van az ovinkban).

Nagyon jó az étvágya, láza nincs, a köhögés is inkább csak akkor van, ha kint van a hideg levegőn, és utána bemennek, úgyhogy inkább csak az orra folyik, de már azért sem szól az óvónéniknek, hanem megtörli magának.

2013. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt elfelejtettem, hogy a gyerekorvosunk antibiotikumos kezelés után csak a teljesen egészséges gyereket engedi oviba, viszont náthánál közölte, hogy ne is menjünk hozzá, tartsam otthon 1-2 napig, ha nem durva a dolog, kezelgessem (calcium, fenistil csepp, orrszívás ha szükséges, köptető ha kell), aztán mehet oviba.
2013. jan. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert egyreszt az óvónő nem orvos/nővér, az o dolga nem a gyerek gyogyszerezese, másrészt ha a gyereknel a gyogyszer esetleg allergiás reakciót vált ki, ugy megbüntetik őket, mint a huzat.
2013. jan. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Viszem. Ha nagyon köhög, otthon marad, de csak ha egész nap, és aludni sem tud. A ok egyszerű, itthon kigyógyítom, másnap újra köhög, ennyi erővel télen nem is menne különben. Télen a 3/4 csoport köhög és taknyos, az óvónők is csak akkor szólnak, ha nem tud pihenni sem, vagy lázas.
2013. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
pont ezek a tünetei vannak a fiamnak, jövő keddig írta ki a doki, de jövő héten még nem viszem. brutál köhög és rengeteget szívom az orrát. az óvónő semmiféle gyógszert nem adhat a gyereknek elvileg, meg hát inkább pihenje ezt ki, szóval én még itthon tartom 1 hetet. így 2,5 hét lesz ovi nélkül.
2013. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Én nagyon haragszom azokra a szülőkre, akik betegen hordják a gyerekeiket oviba! A köhögés és nátha az betegség, és összefertőz vele másokat. Ráadásul ha kezelésre is szorul, akkor pláne nem lenne szabad bevinni.


"sajnos nem tehetem meg hogy 60 %-os fizetéssel itthon legyek vele 1-2 hétig, amíg elmúlik a nátha meg a köhögés teljesen, meg hát engem ki is rúgnának :("


Ezzel nem csak Te vagy így, hanem azok a szülők is, akiknek a gyereke miattatok lesz beteg.


Az orvosotok is rettentően felelőtlen. A miénk minimum 1 hétre tuti kiírná, és csak egészséges igazolással mehetne újra közösségbe, amit nátha+köhögésre 1000 százalék, hogy nem adna.


Azon kívül a további szövődményeket is kockáztatod a kisfiadnál.


Nálunk decemberben egy ilyen gyerek 18 másikat fertőzött meg. Elmaradt az összes karácsonyi móka, és többen kórházba kerültek. Nem mindenkinek a szervezete reagál enyhébben a betegségekre.


A mi ovinkban ilyen gyereket nem vesznek át reggel. Minimális köhögés és orrfolyás esetleg belefér, de ha úgy el van dugulva az orra, ahogy írod, és orrcseppezni kéne, nem tud tőle aludni az már más kategória.

2013. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

tudod kedves utolsó ha megtehetném hogy itthon üljek vele minden náthánál, akkor jó lenne, de ha a jelenlegi körülmények között megtenném, akkor munkahely hiányában enni sem tudnánk egy idő után, na az lenne aztán a jó buli, igaz?

én sem vagyok se orvos se nővér, mégis beadom neki az orrcseppet hogy tudjon aludni, miért nem lehet olyan megoldást kitalálni, hogy mondjuk aláíratnának a szülővel egy papírt, hogy a szülő felelősségére, kérésére adnak neki orrcseppet,

az én gyerekem nem volt még úgy náthás, hogy ne szorulna "kezelésre" ha már az orrcseppet kezelésnek nevezzük

2013. jan. 25. 19:38
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!


Amíg Te fütyülsz a többi gyerek egészségére, addig azoknak a szülei akiket Ti fertőztök meg, ugyan így fütyül a Te munkahelyedre.


Amíg Te orrcseppezel 1db gyereket, addig az óvónők majd 30 gyereket fognak ezzel-azzal kezelgetni, mert mindenkinek lennének ilyesmi igényei, ugye?

És akkor átnevezhetnék az ovit szanatóriummá.

2013. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem arról van szó hogy fütyülök a többi gyerek egészségére, ugyanis a gyerekorvos adta ki az igazolást hogy mehet közösségbe, mivel nem fertőz, és egyetlen egy napra sem írta ki! ennek ellenére én a biztonság kedvéért 4 napig nem vittem, pedig még csak hőemelkedése sem volt egyáltalán!
2013. jan. 28. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!