Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves, egyke gyermeketek...

3-4 éves, egyke gyermeketek tud egyedül játszani, el tudja magát foglalni?

Figyelt kérdés

Az enyém sajnos nem :( egyáltalán nem tud egyedül játszani, tulajdonképpen egy árva percet sem, így ha én nem játszok vele, akkor vagy a mesét nézi, vagy rajtam lóg. De ez nagyon nem jó. Régebben nem érdekelte ennyire a tv, max 1-2 mesét megnézett azt kész. Most meg már "egész nap" nézné. Csak nekem a háztartást is kell csinálni, meg főzni, meg megmondom őszintén, sokszor nehezemre esik autókat tologatni, és olyan jó lenne, ha legalább egy rövid időre elfoglalná magát.

Van egy kisebb barátja, ha átjönnek hozzánk, vele sem játszik, a kicsi hívja, de ő csak velünk van, vagyis csak felnőttel tud játszani. Sőt a minap azt mondta hogy az oviban sem játszik, inkább csak rajzol (de ez nem biztos hogy igaz)

Mit csináljak, hogyan vezessem rá az önálló játszásra? Egyedül lenni nagyon nem szeret.

Vagy természetes a viselkedése ekkora korban? megváltozik idővel?



2013. jan. 27. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem természetes, hogy ennyi idősen nem tud egyedül játszani. Szüksége lenne a közösségre. Pl. Óvoda. Az én lányom is egyke, de szépen elvan egyedül is és társaságban is. Minkét viselkedési módra úgymond meg kell tanítani. Ez egy folyamat aminek már régen meg kellett volna kezdődnie, de mivel te mindíg partner vagy mindenben, ezért nincs rákényszerülve semmire. Tehát nem a pici a hibás ebben hanem te. A hibás szót értsd idéző jelben! Nem bántásképp írtam, csak lényegre törő akartam lenni. A TV nézést pedig váltsd ki rajzolással, festéssel, stb... Persze kell a mese is de nem egész nap és nem TV nézés formájában.
2013. jan. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én 3 évesem sem tud egyedül játszani, ugyanaz a problémám, hogy vagy mesét néz vagy rajtam lóg. De ez azért is van, mert 2,5 éves koráig a szüleimnél laktunk, ahol mindig akadt valaki, aki játszott vele. Így ezt szokta meg, neki ez a természetes. Most szokatom az oviba, és úgy látszik, hogy ott is inkább az óvó nénik közelében szeret lenni, mintsem a többiekkel játsszon. De remélem ez idővel megváltozik.
2013. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de hogy tanítsam meg?

egyébként jár oviba, ezt írtam is

az egész napot direkt idézőjelbe tettem, mert természetesen nem néz egész nap tv-t, mert nem hagyom, de ha nem megyünk el valahova, vagy nem ülök le vele játszani, foglalkozni, akkor egész nap nézné a tv-t

egyébként csinálunk mindent, rajzolunk, ragasztunk, színezünk, gyurmázunk, könyvet olvasunk, autózunk, építünk, mókázunk, stb, de egyedül! nem csinál semmit :(

2013. jan. 27. 23:45
 4/9 A kérdező kommentje:

kedves 2-es! igen, lehet nálunk emiatt van, mert mindig foglalkozott vele valaki, és ezt szokta meg

és az oviban is így viselkedik az enyém is :)

2013. jan. 27. 23:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Jelentkezem! Mi is itt vagyunk!

Mintha a lányomról írtad volna ki a kérdést. 3 éves és ha nem ülök le vele játszani, akkor vagy engem nyúz, vagy egész nap a TV elôtt ülne. Nagyon ritka, hogy nagy a csönd és közben a szobájában játszik valamivel egyedül. Ami néha beválik, hogy leülök vele játszani és pár perc múlva felállok, hogy valamit megcsinálok, addig ô folytassa a játékot. Aztán késôbb visszamegyek pár percre és újból el. Így igazából vele is vagyok, de próbálom elérni, hogy egyedül is játszon. Az én lányom is ovis és lehet, hogy ezért igénylik ennyire a társaságunkat, mert egész nap alig látnak minket. Nálunk legalábbis így van.

2013. jan. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 eves a kisfiam es egyedul a telefonommal jatszik el. Semmi massal. Azon van egy olyan jatek, hogy valami bubbuorekok szallnak es ki kell pukkasztani azt amelyikbe csak szamok, betuk, gyumolcsok vagy zoldsegek vannak stb. Van egy repulos meg egy autos jatek. Egyedul ezzekkel van el. Az oviba is mindig a szamitogepet tamadja le amikor szabad foglalkozas van.

Nagyon szeret legozni de csak akkor ha kozosen epitunk garazst vagy tologatjuk mi is az autokat... Az en kisfiam meg egy meset sem nez vegig igy a TV is kilove ha hazimunkazni kell. Csak tablet vagy telefon. Ugyhogy mi sem allunk fenyesen.

2013. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam,ő sem játszik egyedül.nyafog rajtam,vagy mesét néz.
2013. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy folyamat, hogy megtanuljon egyedül játszani. Először hosszabb ideig játszol vele. Vagy rajzoltok együtt. Majd pár pillanatra kimész a szobából. Visszamész. Másnap kicsit hosszabb időre mész ki, stb... A TV-t sem kell mindíg bekapcsolni ha kéri. Egy nap készer max. fél óra. Rajzolás mellett, lehet gyurmázni, vagy festegetni próbálni, a lényeg, hogy egyre hosszabb időre hagyd magára. Ha élvezi a tevékenységet, akkor belefeletkezik és egy idő után már nem fog annyira hiányolni. Természetesen meg kell találni az egyensúlyt. Anyával-egyedül. Ez egyén függő is szerintem. Formás tésztábkól is ragasztgathattok, ezt együtt, vagy fűzögethettek. Lassan kell ezt elérni nem egyik napról a másikra, de hidd el hogy nem lehetetlen. Természetesen azért órákig még nem szabad elvárni, hogy eljátszon egyedül. Max egy fél óra ebben a korban. Sok sikert. És az óvónőktől is kérhetnél egy kis segítséget, ösztönzést, hiszen ha egész napos akkor többet van az oviban mint otthon. Ha csak déig van, akkor is nyugodtan mondd el nekik, hogy szertnéd ha egy kicsit segítenének neked ebben.
2013. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Azért az megnyugtató hogy nem vagyunk ezzel a problémával egyedül :)

Persze én sem azt várom el hogy órákig ellegyen, csak néha egy kicsit :)

Már én is gondoltam rá, hogy beszélek az óvónővel, a héten lesz szülői, lehet rá is kérdezek a témára.

2013. jan. 28. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!