Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy válasszam el 17 hónapos...

Hogy válasszam el 17 hónapos kislányomat? (Eddig lehetetlennek tűnik)

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos, "cicifüggő". Volt egy időszak még az ősz elején amikor már nem igényelte annyira, szinte csak reggel és este szopizott. Aztán egyszer beteg lett az ősz végén és azóta megint állandóan a cicin lógna... Nappal még annyira nincs is gond azzal, hogy nem adok Neki, mert elterelem a figyelmét. Játszunk, étellel kínálom, megitatom, sétálni viszem ... stb. De éjszaka ... Képes akár 5-6 alkalommal is ébredni. Néha elfogadja önmagában a teát is, de van, hogy ha nem kapja meg a cicit ordít, sír, szegény annyira kómás, hogy szerintem meg sem érti a helyzetet, csak azt tudja, hogy nem kap cicit. Pedig vacsizik is, tehát biztosan nem éhes. Már csak az egyik mellemből szoptatom egyébként. Tippek? Ötletek? Lehet, hogy ez így csúnyán hangzik de már nem szeretném szoptatni. Éjszaka szinte egy nyugodt percem sincs, majdnem minden órában kelek ... Húzós ez így 17 hónap után!
2013. jan. 28. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha ennyire cicifüggő akkor még hagyd egy kicsit. Várd meg amíg 2éves lesz és fokozatosan vegyél el tőle éjszaka mindig egyet, sírni fog de legyél kitartó!! Az enyém is ilyen volt, és 2,5éves koráig szopott igaz az utóbbi 3hónapban már csak este és tök egyedül elhagyta, sírás nélkül! Tudom, hogy húzós, de nekem nem volt szivem siratni és nem bántam meg.
2013. jan. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Lehet előbb kellett volna drasztikusabbnak lenni. Én 8 hónaposan szoktattam le az éjszakai ciciről. Nehéz volt rávenni magam, de én sírni hagytam. NEm bírtam fizikailag az óránkénti cicizést. Nem éhes volt biztos. Most tíz hónapos múlt, magától hagyta el.
2013. jan. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen éppen a szepaszorongás második "felvonása", az újraközeledési krízis lehet az, ami miatt éjjel fokozottan keres Téged és Veled együtt a cicit is.

Én azt mondanám, hogy ha tudsz, pár hetet még vár a leszoktatással, addigra ez csillapodik és sokkal könnyebb lehet.

Ha nem szeretnél már várni semmiképp, akkor ha külön alszik, próbáljátok ki, hogy az Apukája kel fel hozzá ha ébred, vagy pedig ha ez nem megoldható, akkor menj át hozzá, ringasd, de egyszerűen ne adj cicit. Nehéz, sírni is fog, de ha mellette vagy, akkor sokkal kevésbé lesz megrázó neki.

Pont ennyi idős lehetett a lányom, mikor elkezdtük azt hogy este lefekvéskor szopi közben elmondtam neki, hogy akkor lesz újra cici ha süt a napocska, este alszik a cci is, mert neki is pihenni kell... nálunk ez "bejött", két- három nyafogósabb éjszaka volt de utána már ha kérte is, mondtam, hogy majd ha süt a napocska és ezzel aludtunk is tovább.

2013. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves második! Korábban nem is akartam elválasztani ... Mostmár szeretném de nem bármi áron! Köszönöm a válaszokat! :) Jöhetnek még! :)
2013. jan. 28. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van másodiknak... én egy éves koráig keltem 3 óránként éjszaka, amikor betelt a pohár és azt mondtam nem bírom tovább. 3 éjszaka nagyon nehéz volt (cicifüggő nagyon a fiam) próbáltam persze vigasztalni, de nem mindig vált be, sírt. 3 nap eltelt és utána már nem ébredt éjszaka... persze később még vissza-vissza tért az éjszakánkénti kelés, de mivel cicit nem kapott így ma már 16 hónaposan este 9-től reggel 7-ig alszik. Ezt vagy így csinálod ahogy mi a második hozzászólóval (és ez azért nem annyiora drasztikus mint ahogy azt beállítod, csak az első pár éjszaka nehéz, de nem kell sírni hagyni ha nem akarod, simogasd nyugtatgasd stb csak cicit ne adj). Vagy megvárod amíg magától leszokik, ami ki tudja mikor lesz...
2013. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!