Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig érvényes egy kórházi...

Meddig érvényes egy kórházi beutaló?

Figyelt kérdés
Kislányom pénteken kapott a doktornénitől egy beutalót, kiszáradás gyanúval. Azt mondta, ha szépen elkezd inni, akkor nem kell bevinnünk, de azért megírja a beutalót. akkor elkezdett inni, viszont ma megint nem iszik szinte semmit, és tegnap is hányt. Orvosunk csak holnap délután lesz.
2013. jan. 28. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy 1 hónapig
2013. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Még érvényes. Vidd be. Én beutaló nélkül is bevittem a gyerekeimet. 3 napig jártam az ügyeletre velük, mindig hazaengedtek minket, sajnos akkor volt márc. 15. és persze, hosszú hétvége. A következő munkanapon már 39 fokos volt a fiam láza, az orvos délután rendelt, fogtam és bevittem őket a gyerek sürgősségire. Na szép, mondhatom, szegény gyerekek már alig élnek. Átküldtek a fertőző osztályra, ott megint beutaló. Hihetetlen. Mondtam nincs, nem kaptam. Végül kaptak a gyerkőcök infúziót és beutaló nélkül is kiderült, hogy rotafertőzésük volt. De, háromszor küldtek haza az ügyeletről. Nem semmi. Szóval, ha nem lenne érvényes a beutalód, akkor is vidd be.
2013. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nagyon bunkók a kórházban, és nem hiszem ,hogy ellátnák beutaló nélkül. Amikor a kisfiamnak az első kruppos rohama volt azonnal bevittük kocsival a kórházba. Onnan elhajtottak az ügyeletre ,hogy először kérjünk beutalót, mert anélkül nem vehetik fel az osztályra.

Sajnos csak ez az egy kórház van, kisvárosban élünk.

2013. jan. 28. 13:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a beutalók 1 hónapig érvényesek.
2013. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon félek hogy kiszárad, calici vírusos az egész család.
2013. jan. 28. 13:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Nurofenes fecskendővel nyomd bele a vizet apránként, folyamatosan 1-2 adagot, 5-10 percenként.
2013. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vidd be, az a biztos, kap infúziót, de készülj fel, hogy bent is fogják. Ha lehet maradj vele. Én is bent voltam a gyerekeimmel. Szörnyű, hogy nálunk a fertőző osztályon milyen bunkón bántak még szegény 1 év körüli gyerekekkel is.
2013. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Valamennyi főtt krumplit evett, meg 2-3 korty teát ivott.

Egyenlőre még bizakodom, hogy délután elkezd inni, mert nagyon nem szeretnék kórházba menni. Én is hányok, a 4 évesem is hányik és hasmenése van, férjem kibérelte az egyik vécét, de mi azért iszunk, tudjuk hogy muszáj. A kicsit féltem nagyon. Ha megfenyegetem hogy elviszem injekcióra akkor hajlandó inni valamennyit.

2013. jan. 28. 14:10
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az evést most hanyagold. Itasd! Ilyenkor tök mindegy mit iszik csak igyon! (persze a tejtermékek felejtősek most)

Én a végén már mindenfélét adtam a gyereknek, csak igyon. A vizet nem itták rendesen, teát eleve nem szeretik. Szörpöt, kubut, szénsavtól kikevert kólát, fantát kaptak és ezekből ittak rendesen.

Jobbulást

2013. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mikor megkérdeztem a kórházban, mikor bent voltunk a rota miatt, hogy mennyit kell egy nap innia a gyerekeimnek, azt mondták, hogy 1 litert, akkor tudnak hazaengedni minket.

Akkor a fiam 2 éves volt, a kislányom 10 hónapos. Ha lázas is a gyermeked, akkor szerintem vidd be, mert a 2-3 korty tea akkor nem elég, főleg, ha hasmenése is van és még hány is mellette. Ha kortyonként issza, az jó, de nem úgy kell érteni, hogy óránként 2-3 korty, hanem legalább 5 percenként.

2013. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!