Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mesemondó versenyre ovisnak...

Mesemondó versenyre ovisnak kellene mese. Ismertek ilyet?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:

(Csak zárójeles kérdés: tényleg rendeznek már oviban mesemondóversenyt??? Az nem ált.iskola2-3 osztályától szokás? )

Ha ovisnak kell ott van rengeteg aranyos rövid mese a neten is meg ovisoknak szóló könyvekben: p. lányaim imádják az Icinke picinkét , vagy ez is aranyos [link]

....pontosan milyen mesét kerestek?

2013. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jékely Zoltán: A három pillangó


Volt egyszer három pillangó: egy sárga, egy piros meg egy fehér. Vígan játszadoztak a verőfényes mezőn, virágról virágra szálldostak, táncoltak, repdestek jókedvükben.


De hirtelen beborult az ég. Közeledett a vihar.


- Repüljünk haza!- mondta a sárga pillangó, ijedten pergette a szárnyát.


- Minél gyorsabban!- mondta a piros is, a fehér is, és elindultak gyors szárnyalással.


Éppen jókor értek haza, mert a zápor már megeredt s egyre vizesebb lett a szárnyuk.


De a ház ajtaját nem tudták kinyitni, s az eső mind jobban és jobban szakadt.


- Menjünk a sárga tulipánhoz!- mondta a sárga pillangó,- az majd bebocsát.


És a szakadó esőben elvergődtek a tulipánhoz, könyörögni kezdtek neki:


- Sárga tuli, nyisd ki a kelyhed, hadd húzódjunk meg az eső elől!


De a tulipán így felelt:


- A sárgának szívesen kinyitom, de a pirosnak és a fehérnek nem.


Erre a sárga így felelt a szívtelen tulipánnak;


- Ha testvéreimet nem bocsátod be, inkább én is kint maradok!


A tulipán csak ingatta a fejét, de a kelyhét nem nyitotta ki. Az pedig mind sűrűbben szakadt.


- Menjünk a fehér tulipánhoz!- mondta a fehér pillangó.


Ázva- fázva elvergődtek a tulipánhoz, s szépen kérlelni kezdték:


- Kis tuli, nyisd ki a kelyhed, hadd húzódjunk meg az eső elől!


De a tulipán így felelt:


- A fehéret örömest befogadom, de a sárgát és a pirosat nem.


Erre a fehér pillangó így felelt:


- Ha testvérkéimet nem fogadod be, inkább én is kint maradok. Inkább ázzunk együtt, mintsemhogy elhagyjuk egymást.


A szívtelen tulipán csak ingatta a fejét, s kelyhét nem nyitotta ki. Az eső pedig már zuhogott. A pillangók szárnya már teljesen átázott.


- Menjünk a piros tulipánhoz!- mondta a piros pillangó. A szakadó esőben elvergődtek a piros tulipánhoz, és könyörögni kezdtek neki:- Kis tuli nyisd ki a kelyhed, hadd húzódjunk meg az eső elől!


De a szívtelen tulipán így felelt.


- A pirosat szívesen beengedem, de a fehéret és sárgát nem.


- Ha testvéreimet nem bocsátod be, inkább én is kint maradok!- mondta a piros pillangó is.


Tovább vergődtek hárman csurom vizesen a szakadó esőben. Hímporuk már elázott, csápjuk kókadozott, szárnyuk össze- összetapadt, még a lelkük is átázott. Csetlettek- botlottak fűszálról- fűszálra és egy- egy lapulevél alatt húzták meg magukat. De a szél oda is besüvöltött és becsapott az eső.


Süss fel nap, süss fel nap,


Szárogasd meg szárnyamat,


Nyisd ki a virágokat!- könyörgött a három didergő pillangó. A nap meghallotta a sűrű felhők mögül a pillangók esdeklő beszédét, és annyira megilletődött, hogy a felhőket elűzte, meleg fényt árasztott a mezőre, s a pillangók szárnyát egy- kettőre megszárította.


S a három pillangó újra táncolt, repdesett vígan, mígcsak le nem nyugodott a nap.

2013. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csökönyös kiselefánt

A három cica

2013. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 frászkarikaborsó ***** válasza:

La Fontaine? Általános iskolában is azzal kezdik az olvasást (legalábbis mi még azzal kezdtük), az talán egy óvodásnak is megtanulható még. Pl. a róka és a gólya, a tücsök és a hangya.


vagy az jutott még eszembe hogy én ovisan diavetítőn már a Piroska és a farkast, a Hófehérkét, a Jancsi és Juliskát tudtam értékelni és amikor apukám olvasta őket akkor sokszor jobban tudtam a szöveget mint ő.


Ha több ötletet szeretnél akkor szerintem nézz szét általános iskolás olvasókönyvben, azok könnyebb szövegek, illetve amiket régen diafilmen kiadtak (vaterán ha rákeresel, szerintem egy csomó címet találsz amiről beugrik a mese).

2013. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!