Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt még olyan anyukák...

Vannak itt még olyan anyukák akikkel őszintén lehet beszélgetni a gyerekekről?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy vannak-e olyan anyukák itt akik egyenes emberek,olyanok akik nem a rózsaszín fellegek közt járnak,akik nem magolták be modern babakönyveket,akik reálisan is tudnak gondolkodni,és nem rosszindulatú "mindent nagyon jól tudok" típusúak?

Csak érdeklődnék,hogy vannak-e ilyenek,mert már lassan minden kérdésben csak az egymás szapulása van,vagy ha nem úgy gondolkodsz ahogy ma a trendi akkor már leszidnak,meg beszólnak Pl nem tartom csodaszernek az anyatejet,nem hiszem azt hogy a gyerek csak dackorszakban hisztizhet,nem hiszem,hogy az a megoldás,ha minden rá van hagyva a gyerekre aki majd tanul a hibájából stb.Érdekelne más anyukák véleménye is akik hasonlóan gondolkodnak,hogyan telnek a napjaik. Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 4. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
jelen vagyok van pár percem kérdezz bátran vagy vess fel egy témát
2013. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Itt vagyok!!:)))
2013. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel mások vagyunk, ezért eltérő a véleményeket olvashatsz.

Illetve ez egy anonim oldal, ahol mindig megjelenik pár kötekedő, de őket ki lehet szűrni.

S ami még eszembe jut, hogy van, amikor pont nem akarsz rosszat, de mégis megsértődik valaki, magára veszi és leordítja a fejed. Holott az alapszándék a segítés volt.

No, és még valami: írásban minden más. Úgy értelmezed, ahogy akarod. Könnyen félreérthető, mert nincs hozzá gesztus, mimika vagy bármi, alá megcáfolná vagy épp alátámasztaná azt amit olvasol. Így könnyebb félre is érteni.


Szerintem itt a többség pont olyan anyuka, amilyet te is írtál.

De itt van, ami másképp csapódik le. De ez csak egy fórum. Mély következtetéseket sem az elvekből, se az anyukák személyiségét illetően nem lehet levonni!


Nekünk jól telnek amúgy a napjaink: sírással, ordítással, örömmel, mosollyal, nehézségekkel, aggódással, boldogsággal, átlagosan és kivételesen. :)

2013. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Örülök! Téma pl a félévesnél idősebb babák,kisgyerekek hisztije akarat kinyilvánítása,liberális nevelésről mi a véleményetek pl hagy csináljon valamit majd rájön hogy nem lesz neki jó,vagy a burokban tartás pl hozzátáplálás csak táblázat és a Who szerint,vagy pl 1,5-2 évesen bölcsi ezekről mi a véleményetek
2013. febr. 4. 16:18
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos inkább azt tapasztalom,hogy egyre több a kötekedő,elmondod a véleményed,és a következő válaszolók letámadnak mégis hogy gondolod,pl hogy az 1 éves gyereknek olyat adsz enni amit te is eszel
2013. febr. 4. 16:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Jelen:) Én is sokszor érzem úgy itt a kérdéseknél hogy mindenki vadul önigazol...tehát mintha itt is anonim név nélkül beszólogatva kijelentve hogy csak az a tuti ahogy ő csinálja- szóval ezzel is magát győzködné hogy minden tökéletes főleg ő mint anya.

Én nem vagyok ilyen és szerencsére vannak közeli barátaim akik szintén be merik vallani hogy nem rózsaszínű és tökéletes az összes gyerek és gyerekneveléssel kapcsolatos dolog illetve hogy nem minden fehér és fekete. Mert ha nem lennének ilyen barátaim és csak a játszótéri bezzeganyukáktól meg az itteni válaszolók nagy részéből venném a tapasztalatot, már mélyre elástam volna magam.:)))

2013. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pont a múltkor beszélgettem barátnőmmel,neki van egy kislánya,mondtam neki,hogy olyan jó vele találkozni meg a többiekkel mert így látom hogy nem csak ilyen kötekedő,nagyokosok vannk
2013. febr. 4. 16:22
 8/12 anonim ***** válasza:
6 os vagyok igen érdemes néha "normális élő" anyukákkal találkozni:DD olyankor mindig rájön az ember hogy bizony senkinek se tökéletesen 100% felhőcske az élete:) Ami nem is baj és nem is természetes szerintem.
2013. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fiam bölcsijében is van pár,mindegy mit válaszolok valamibe úgyis belekötnek,persze úgy gondolják fiatal vagyok,biztos semmit sem tudok :)
2013. febr. 4. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát, a gyereknevelés „még olyanabb”, mint a foci, amihez mindenki nagyon ért. Bevallom, én hiába nevelek gyereket 8 éve, még mindig úgy érzem, hogy nem értek hozzá. :)

Szerencsére ennyi év alatt már megtanultam, hogyan pergessem le magamról a hülye beszólásokat, és tisztában vagyok azzal is, hogy mindenki a „saját szintjén nyomorog”, vagyis nincs tökéletesség sehol sem. Pláne gyanús számomra, ha valaki ordítja a világnak, hogy ő milyen jól tud valamit vagy milyen boldog.

Számomra a legnagyobb tanulság a gyereknevelésből, hogy sosem lehetsz semmiben sem biztos, és persze kell, hogy legyenek elveid, de az is kell, hogy fel tudd adni őket, ha a helyzet úgy kívánja. Mert a gyerekek folyton újabb és újabb megoldandó helyzet elé állítják a szüleiket, amiket nem lehet csak bizonyos sémákon mozogva megoldani. Legalábbis szerintem nem. Vagy csak én nem tudom.


Amit viszont nagyon irigylek azoktól, akik „osztják az észt”, hogy ők bizonyára nagyon biztosak magukban, szemernyi kételyük sincs, jól csinálják-e a dolgokat – és ez azért sokkal könnyebb lehet, mint az olyan örökös kétkedőknek, amilyen én vagyok. :)

2013. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!