Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kisgyerekes anyukák...

Két kisgyerekes anyukák hogyan nyugtatjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Mindennap kiborulok valamin (sírnak, betegek, vagy nem alszanak, én nem tudok aludni, tönkre tesznek valamit vagy hisztiznek stb), imádom őket de már minden apróságra robbanok, váratlanul sírógörcsöt kapok ésmég sorolhatnám... :(


3 éves és 8 hónapos gyerekek anyukája


2013. febr. 20. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nincs semmi segítséged, esti kikapcsolódás a férjeddel, vagy valami különprogram? Ha nem, marad a magneB6.

Nekem segít anyukám, így picit könnyebb.

2013. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Te vállaltad!Előtte végig kellett volna gondolni, hogy bírni fogod-e...

Egy pici gyerekkel is nehéz, nem hogy kettővel vagy többel.

2013. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

:D Aranyos vagy:)

Szerintem nagyon fontos,hogy legyen egy rendszer az életetekben,életükben,amihez tudtok alkalmazkodni.Nehéz kialakítani,de fontos.Legyél rugalmas,nem kell minden "könyvben látott szabályt" betartani,lazaság a gyereknevelés elengedhetetlen kelléke:) Ha éjjel felébred a pici,vedd bátran magadhoz.Lehet sokan megköveznek/meg fognak kövezni ezért,de ikreim vannak,lassan kétévesek.Az egyik kislány elejétől fogva átalussza az éjszakát,a másik lányom 4 hónapos koráig éjjel 4X kelt.Jó esetben.Vagy el sem aludt.Akkor elegem lett abból,hogy össze-vissza rohangászok a két szoba között,mire a rossz alvót mély álomba ringatom,kel a másik babám.Mikor felkelt fogtam,beraktam magunk közé,és ott aludt tovább.Így megoldódtak az éjszakáim.16 hónapos koráig köztünk aludt.Nyugodtan alukált,megoldódtak a kelés gondok:) Utána gond nélkül átszokott.Neki szüksége volt anya,apa közelségére.Ennyi.Annyira túl vannak mostanság dramatizálva mostanság ezek a dolgok.

Próbálj meg nyugodt,vidám lenni,örülni még a rossznak is.Eltör egy poharat?"Kislányom/kisfiam,figyelj csak anyára!Légy óvatos,a poharakra vigyázni kell,mutasd meg milyen ügyes vagy,figyelj rájuk!" Majd összesöpröd.Ha merev vagy úgy nagyon nehéz jól foglalkozni a gyerekekkel.Apukájukat/nagyszülőket/bárkit kérj meg egy héten egyszer,hogy vigyázzanak rájuk,akár egy órácskát,addig te menj el futni,de akár csak fürdeni egyet,vagy aludni.Olyan nincs,hogy nincs senki aki tudna rájuk vigyázni.Menj el velük sétálni,barátkozz anyukákkal,a friss levegő,és a társaság neked is jót tesz.Igyál rengeteg vizet,sok-sok gyümölcs,napi 2 dl frissen facsart narancslé,MAGNE B6,Bérescsepp,C-vitamin,ha kell pofozd meg magad-az segít-de ha alszanak aludj velük!

Legyél pozitív,és mindig a jókedv lebegjen a szemed előtt!

2013. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Én is az enyémek 3 és fél éves a kicsi 10 hónapos. Most voltak nagyon betegek 3 hétig, nagyon kikészültem. Most mindenen parázok nehogy vissza essenek.

Én is sírok minden nap, semmi segítségem. Nem gondoltam hogy két gyerekkel ennyire nagyon nehéz, mert már volt egy ugye, de erre nem számítottam.

Második válaszoló meg egy bunkó. Remélem lesz vagy 5 éjjel nappal sírós kölyke....

2013. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Én azzal nyugtatom magam, hogy még 2 év és jobb lesz mert a kicsi is 3 éves lesz akkor, a nagy meg 6.

Ezt még túlélem valahogy és letudtam a babázást és nem vállalok harmadikat. Ennyi. Ja és esténként valami ital...

2013. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem akarok ünneprontó lenni, de egy 6 és egy 3 évessel sokkal nehezebb :) Tárul a rosszalkodás repertoárja, egymásra vannak hangolódva a rosszaságban, dúl a testvérharc javában. A kicsi dacol a nagy néha visszamegy kicsibe, de közben foglalkozni kell vele, mert jön a suli, de a kicsi nem engedi.

Azt hittem könnyebb lesz, de könnyebb volt a 3 és 1 éves felállás.

Igen a rendszer a legfontosabb! Ez mindenek előtt, de nagyon könnyen borul.

Persze ez így van rendjén, nem kell véresen komolyan venni a dolgokat amikor épp kezdenek felmérgelni. Én reggel 250 mg magnéziummal kezdek. Persze néha jó lenne elmenni apával kettesben, de nincs segítségünk.

2013. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én próbáltam lelépni, amíg anyukám elvolt a gyerekekkel (köztük 1,5 év a korkülönbség) én elmentem hastáncolni. Este amikor lefeküdtek, akkor varrogattam a ruhákat.

Próbálj meg magadnak egy kis külön világot varázsolni, ami megnyugtat és kikapcsol, és oda visszavonulhatsz egyedül néha. Lehet az kézműveskedés, varrás, sport, bármi.


Most már kisiskolások, és biztatásnak írom, hogy amióta a kicsi partner lett a játékban, azóta nagyon nagyon jó a kis korkülönbség. Tök jó programokat szervezni, nincs az mint a barátnőméknél, hogy nem mehetünk ide mert a kicsi alvásidejébe esik, nem mehetünk oda, mert a kicsi nem bírná, amoda meg azért nem, mer ahhoz kicsi. A társasjátékban egy szinten vannak, így nincs hiszti, a játékban partnerek.

Ismerősi, baráti körben van mindenféle korú és nemű gyerek, általánosságban azt látom, hogy a kis korkülönbségnél nagyon nehéz az első 2 év, nálunk pl. az számított sikeres napnak ha este még teljes volt a létszám és senki nem szerzett maradandó károsodást, mert a nagy gyilkolászta a kicsit, viszont utána sokkal jobb mint ahol csak egy gyerek van, vagy nagyobb a korkülönbség. Ahol egy gyerek volt, ott anyuka kérdezte, hogy nekem is gyakran unatkoznak-e a gyerekek és nyaggatnak. Hát nem, nem mondom hogy nincs összezördülés néha, de általában elvannak magukban, játszanak én pedig vagy beállok társasozni, vagy végzem a dolgom.

2013. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os

Jól megbiztattál :D Mondjuk igen az a legnehezebb időszak amiben az ember éppen van.De a nagyobb gyerekek mellett szól hogy könnyebben rá lehet őket bízni a nagyszülőkre.

2013. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már aki rátudja. :-) Persze nem akartalak elkeseríteni, mert látod az utánam következő teljesen biztatót írt!!! :) Nagyban függ a gyerekek vérmérsékletétől is, hogy könnyű vagy nehéz velük.

Lehet nálatok az idő múlásával könnyebb lesz, én viszont nem így jártam. Nem bánom, félre ne érts, iszonyúan ki tudnak időnként borítani az tény, viszont az ellenkezőjét is sokszor bizonyítják. Ráadásul tárul a világ előttük is, teljesen más programok vannak. Amiket már én is élvezek. De van olyan, hogy beléjük bújik a kisördög, és akkor hazajövünk, mert olyankor viccesnek tartják, hogy ők jó barátok és mintha én lennék az ellenségük.

2013. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én bevallom férfiasan, hogy amikor elválasztottam a csajosomat, akkor 2.este hazajött a férjem, és rágyújtottam, nem számolom ki mennyi idő után:) Sajna visszaszoktam. Amikor ölik egymást akkor kimegyek és rágyújtok, 5perc(se) lehiggadok, csak utána teszek igazságot.

3,5, 2évesek.

2013. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!