Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodaválasztás előtt állunk....

Óvodaválasztás előtt állunk. Mi alapján válasszak?

Figyelt kérdés

Első gyerek, így nem igazán tudom, hogy mire figyeljek azon kívül, hogy hol érzi jól magát, melyik óvónővel szimpatizál. (Bár ez neki nem probléma, könnyen barátkozik, közvetlen, talpraesett gyerek.)

A körzetes ovin kívül megnéztünk már kettőt, még egy hátravan, ha adtok tanácsokat, talán könnyebben tudnánk dönteni.


2013. febr. 24. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban a HIGIÉNIA! Az nagyon fontos, hogy meglegyen!

Milyen helyen van az ovi, milyenek a körülmények, el tudod-e képzelni Gyermekedet ott, milyen az étel, szóval mindent fel kell mérni! Mi is ovi választás előtt vagyunk, de még van 2-3 hónapunk, így van időm választani. Csak mi majd' 200 km-rel odébb. De nem gond, mert utánajártam pár dolognak, és most 3 van, ami szóba jöhet. Nehezen fogok dönteni, mert egyik jobb, mint a másik. :)

2013. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az óvónők személye a legfontosabb

tulajdonképpen ez a lényeg, a többi dolog nem sokat számít

ez dönti el, hogy a gyerek hogy érzi majd magát

hiába hiper szuper a felszereltség, ha az óvónő nem jól bánik a gyerekkel, akkor megette a fene

2013. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

engem semmi más nem érdekelt,csak az óvónők.lehet az egy új,modern hiper-super ovi,ha az óvónő nemtörődöm,lusta,ordít a gyerekekkel,akár üt is(ilyen is van sajnos)

a mi ovink elég régi,ennek megfelelően nem a legmodernebb,de az óvónőkkel nagyon meg vagyok elégedve.ráadásul a házunktól kb 30 méterre van.

a máűsik két ovi,ami szóba jöhetett volna,picit messzebb van,bár nem vészesen,újabb is,de én ragaszkodtam ezekhez az óvó nénikhez,és nem bántam meg

2013. febr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én óvonénitt választok,nem épületett,igy hiába van közelünkben ovoda 2 percre ,mostani ovonénik nem kedvesek.ugyhogy egy tàvolabbi ovodát szemeltem ki a lányomnak,ott kedvesebb ovonénik lesznek.
2013. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az óvónő választásról csak annyit, hogy mikor tavaly jelentkeztünk a fiammal az oviba, akkor volt egy idősebb és egy fiatalabb óvónő. Szentül állították, hogy végig viszik a 3 évet.

Középső csoport felénél a fiatal elment szülni, és a helyére egy olyan került, aki miatt nem mentünk egy másik oviba. És már most szóltak, hogy az idősebb mégis elmegy nyugdíjba, és a nagycsoportot sem csinálja végig... Szóval szeptembertől jön megint egy új...

2013. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sem a gyerekorvos, sem a védőnő nem tudta megmondani, hogy melyik óvodához tartozunk. Ebben az utcában, ahol házat vettünk, régen született gyerek. :)

Végighívtam a közeli ovikat, mire kiderült, hogy melyik a körzetes. Bementünk, a vezető óvónő nem fogott kezet, nem kínált hellyel, és levitatott, hogy biztos nem ők a körzetünk. Én kitartottam az igazam mellett, mire elővett egy papírt, és kiderült, hogy nekem van igazam. Szóval nem jól indult.

A másik két hely csak-csak elmegy, de mindenhol az óvónők hozzáállása nem az igazi.

Már csak ebben az utolsóban reménykedem, március 21-én lesz a nyílt nap.


Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 27. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!