Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2év9hónapos lesz...

Kisfiam 2év9hónapos lesz napokon belül és a szobatisztasággal sehogyan sem állunk! Nagyon gáz, vigyem valahova, vagy várjak türelmesen? Volt másnak is ilyen koru gyermeke, aki még sehol sem tartott a pelenkaleszokásról?

Figyelt kérdés

Lehet azért ilyen kis béna, mert van egy kisöccse és ő hátráltatja, mivel még ő is pelenkás?

Egyébként ha ráültetem a bilire, akkor belepisil, kakilni nagyon ritkán, azt csak pelenkába. De sose szól, hogy kellene neki pisilni-kakilni. Igértem már fűt-fát, rengeteg dolgot bevetettem, hogy kedvet kapjon a pelenka nélküli élethez, de mind kudarcba fulladt.

MÁr kicsit el vagyok keseredve.

FŐleg azért, mert másban meg olyan okos. Olyan szépen beszél, tisztán, nagyon jó szókincse van, olyan kifejezéseket tud, hogy néha csak nézek. Ügyesen kirakózik közel 100db-os kirakókkal, és társasjátékot is lehet vele játszani- mondjuk azért nyilván az egyszreűbbeket.

Köszi ha válszoltok.


2013. febr. 27. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd nyáron leszokik 1-2 hét alatt!!!

Lehet nem érett még rá!

4 éves korig kell leszoknia!

2013. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Le kell venni róla a pelenkát, kész holnaptól nincs!

Ha bepisil, bekakil nem gondd, hagyd rajta kicsit a pisis ruhát, érezze nem jó neki, és mondani kell nemi legközelebb szóljon, nem gondd, csak akkor pisis lesz a ruha!

Az első napokban lesz hogy napi 6-8 váltás ruhát kell mosni, de ez ezzel jár!

Ha kitartó vagy, 2 hét alatt szobatiszta lesz!

2013. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló, ez nem biztos. Én két hétig csináltam az ikreimnél, semmi nem alakult, egyszer nem pisiltek még a bilibe, mindig utána jöttek, ha egyátalán jöttek hogy mi történt. Ők 2,5 évesek.

Én a nyárban bízom, a lányom is későn szokott le, bár ennyi idősen kb, vagyis 2,5 évesen, mint a fiaim. Ráadásul ő pont jó példával szolgál a fiúk előtt, mert ő is csak 4,5 éves, és imádják a fiúk, mindenben utánozni akarják, és utánozzák is, de ebben nem sikerül. Pedig érdekli őket.

Azt már tudják hogy mikor fog jönni, mert a kádban pl felállnak, nézik a kukijukat és aztán jön a pisi. De nem tudják visszatartani, és szerintem elindítani sem. Hiába ültetem őket a bilire, és kérem hogy pisiljenek, nem tudnak. Utána meg 5 p múlva bepisil, szóval előtte 5 perccel a bilin is ment volna, ha tudnák hogyan kell.

Néha leveszik már a pelust, és mondják hogy pisis, cseréljük le, de előtte nem szólnak.

Most betegek is, úgyhogy amíg nem gyógyulnak meg, addig marad a pelus, aztán teszek még próbákat tavasszal.


Lehet hogy a tesó miatt is van, nekem 21 hónap van köztük, és mikor még terhes voltam, a lányom már néha belepisilt a bilibe, egy időben minden reggel oda intézte. Az volt az első dolgunk reggel, hogy ráült és sikerült. De valahogy elmaradt, aztán megszülettek az ikrek, és .......Rá két éves korától nem adtam pelust nappalra, ha elvittem akkor bilibe pisilt, ha elfelejtkeztem akkor a gatyóba és nem is szólt. 2,5 éves volt, mikor magától ment pisilni, addig mostam ezerrel. Na hát ezt ikrekkel nem....

2013. febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként az én fiaim is gyönyörűen beszélnek, és nagyon okosak. Az elmúlt fél évben rengeteget okosodtak.

Ne aggódj! Senki egészséges gyerek nem maradt még pelenkás! Aggódtam én is az első gyereknél, már nem! Felesleges!

2013. febr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vedd le róla a pelust, és kész. Ha most nem is szeretnéd, a jó idő elérkeztével mindenképp. És NE várd, hogy 2 hét alatt szobatiszta legyen! Lehet, hogy az lesz, de valószínűbb, hogy nem.

Az elején nyugodtan küldd el akár másfél-két óránként pisilni. Legyenek fix alkalmak, például reggel, séta előtt, lefekvés után. A kakival nem tudom, hogyan kell, az nálunk is pelusba megy csak.

Azt pedig ne várjad, hogy szólni fog, hogy pisilni kell, amíg pelus van rajta. Valószínű ő is olyan, mint az én kisfiam, kényelmes típus. Amíg pelus van rajta, addig minek strapálni magát. :)

Mi kb. 2,5 éves korában jutottunk el a kisfiammal oda, hogy itthon már nem kellett pelus, de sétához a biztonság kedvéért, mindig adtam rá, és nagyon ritkán vettem le róla szárazon. Aztán január elején, amikor pont annyi idős volt, mint a Te kisfiad, besokalltam, és nem adtam rá az utcára sem. Összesen 2 alkalommal pisilt be, aztán rájött, hogy ezt már nem lehet. Tudta volna ezt korábban is, de úgy volt vele, hogy ha egyszer rajta van a pelus, minek tartogassa.

2013. febr. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg, hogy ne idegesítsd magad a dolgon! Nyugodt legyél mindvégig, akkor is ha sokat be fog pisilni, kakálni! Mert ha idegeskedsz, vagy leszidod annál inkább nem fog menni, érzi a gyerek, hogy ez mumus dolog és anya mindig ideges és ő is stresszeli majd magát! Szóval csak nyugi....majd sikerül előbb-utóbb! Az oviban kiscsoportban is sok gyerek még be-be pisil, tehát nem 100% szobatisztán kerülnek be! Nem kell ezen aggódni!!

2 gyermekes anyuka

2013. febr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem a védőnőmmel és ő azt tanácsolta, hogy most hagyjam, ne szóljak semmit- és majd jobb időben, nyáron leszokik egyik napról a másikra. 3éves korig még van ideje.

Úgy érzem, hogy még hiába adnék rá csak bugyit-zavartalanul ellenne pisis nadrágban is itthon- sőt kakiban is.... És hogy rajtahagyjam a vizes ruhákat, ahhoz még hideg van, nem hiányzik egy jó kis felfázás.

Védőnőm még azt mondta, hogy lehet, hogy 2hét, lehet 2hónap és majd egyik napról a másikra szobatiszta lesz.

Hát kiváncsi vagyok.


egyébként nálunk is ugy van, mint az ikres anyukánál, hogy a kádban ő is nézi nagyon a kukacot és pisil- tehát akkor tudja, hogy mi jön. Meg bilire ültetve pisil. Csak magától nem csinálja.


Na mindegy- próbálok nyugodt lenni.

Egyébként lehet benne valami, hogy ő most az agyát mással foglalja el, nem a szobatisztasággal, mert más dolgokban amit írtam, meg tényleg nagyon ügyes. Lehet arra gyúr, ezt meg hanyagolja...

:))


MIndenkinek köszönöm a válaszokat!!!

2013. febr. 28. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!