Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Itt csak az én dackorszakos...

Itt csak az én dackorszakos gyerkőcöm "szivatja" a szüleit?

Figyelt kérdés

Imádom a 3 évesem, kiegyensúlyozott, értelmes, okos, ügyes kisfiú, akivel bárhol megjelenek, nem kell szégyenkeznem miatta, bármit meg lehet vele beszélni, nem hisztis DE 3 évesen a dackorszakát éli, és na. az anyja csak az anyja, az apja csak az apja, velük mindent lehet, feszegeti a határokat.

Sehol máshol nem csinálja azt, amit otthon. Sem a nagyszülőknél, sem a bölcsiben, és már elfogadtam, hogy ez a viselkedés, amit produkál, nekünk szól.


Kérdésem: azok az anyukák, akik odáig meg vissza vannak azért, hogy 3-4 éves koráig otthon a helyük a gyerekeknek, fúj bölcsi, fúj ovi mini csoport, meg hogy az "állam neveli a gyereket, az ilyen minek szült, aki beadja bölcsibe" hogy bírják ezt feldolgozni?


Ha nem ment volna bölcsibe a fiam (dolgozni kezdtem) nem jövök rá, hogy ez a viselkedés csak tényleg nekünk szól. Mindig kiakadtam, mikor a nagymamák áradoznak/tak a gyerekről, és nem hiszik el, hogy úgy viselkedik, amiket mondunk....

Miért az állam nevelné, ha bölcsis a gyerek? A fiam mire bölcsibe ment, folyékonyan mondatokban beszélt, verseket, énekeket tudott, tudott rendesen enni, inni pohárból, és nem volt válogatós. sosem. Szemben pár pajtásával... nem hiszem, hogy aki bölcsibe adja a gyerkét azért teszi, hogy ott tanuljon meg mindent. Főleg aki be sem adja, mert hogy otthon a helye, az honnan tudná? Miben különbözik egy olyan 3 éves, aki 2 évesen bölcsibe (is) járt, attól, aki otthon volt... Nem hiszem, hogy az én gyerekem butább vagy neveletlenebb lenne az itteni szuperanyukák gyerekeinél, akik a bölcsi/ovi ellen vannak, és közben meg olyan kérdéseket írnak ki, hogy "hisztizik, toporzékol a gyerek, mit csináljak" stb...

És igen, utálom, hogy az ilyen anyukák miatt kell lelkiismeretfurdalásomnak lenni, mert a fiam bölcsibe jár, és a lányom is 2 évesen bölcsibe fog járni, mert neki 3 évesen már oviba kell mennie a 25 gyerek közé....

Na, kicsit elkanyarodtam a kérdéstől, de valahol kapcsolódik hozzá.

Akinek nem inge...


2013. febr. 28. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Őszintén mi a kérdés?

Miért hisztizik a gyerek ha szülőkkel van, vagy mi a bölcsi előnyei?

2013. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te most ebből a kérdésből indulsz ki?

A kérdező válaszából látszik, hogy provokatív kamu kérdés.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. febr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogy csak az én gyerekem viselkedik velünk máshogy (szerencsére nem hisztizik, de sokszor az idegeinken táncol) mint máshol, vagy máshol is így működik? Hogy bírjátok türelemmel? NEM a viselkedését, hanem, hogy máshol mint a kisangyal, otthon meg sokszor mint akit kicseréltek.
2013. febr. 28. 23:11
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Kezdesz kicsit megzakkanni.

Menj aludni.

2013. febr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Na eloszor is! Dackorszaka minden gyereknek van! En nem tudom hogy miert gondolod hogy hadonlitgatni kellene a gyerekeket a szerint hogy jar-e bolcsibe vagy sem. Nem fugg ossze a ketto dolog minthogy Az sem hogy azon mulik a gyerek fejlodese h Otthon van-e vagy sem. En pl meh tehettem h 3 eves koraig itthon voltunk de aki nem teheti meg es bolcsibe viszi Az attol meg nem rossz. De hidd el vannak olyan szulok pl a kozelebb kornyezetemben is akik annyira hanyagul nevelnek h a gyerekuk tenyleg jobban jar h bolcsis
2013. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebből nem kell ügyet csinálni...

A mi gyerekünk is a nagymamiknak simán hagyja magát pelenkázni,elsőre eszik,fürdik,stb...Mi komoly "csatákat"vívunk itthon ezekkel az alap dolgokkal...

Én csak röhögni szoktam rajta:)

csak azt nem értem,miért kevered bele a bölcsit,ovit?Ennek semmi köze hozzá,vagy valami nagyon nem jött át a kérdésedből..

2013. febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, hiszen azt teszed, ami szerinted a legjobb. Én nem adtam a fiam oviba sem, pedig már elvileg kéne járnia, és nekem sincs, az "olyan anyukák" miatt mint te. ;) És igen, másképp viselkedik, de itthon is teljesen ok, most már, mire megtanultam kezelni, és magamban rendet tenni, ha mégsem az, akkor helyre tesszük az ügyet. Én sem vagyok mindig mindenhol egyforma (Te pl magadon nem figyelted soha meg, hogy az egész napos stresszt otthon, pl. a párodon vezeted le?). Szóval ki kell taposni mindenkinek a maga útját, szeretettel, türelemmel, önismerettel, de határokkal, és akkor nem azon morfondírozunk, hogy más miért úgy csinálja. Szerintem. JÓ éjt!
2013. febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De nekem pl azota rossz itthon amiota oviba jar, elotte semmi gond nem volt vele. Ott jo gyerek , csondes, visszahuzodo, itthon tombol:)
2013. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krisztivan ***** válasza:
2.5 évesem.Bölcsiben a jellemzése(idézem" kedves,szófogadó,konfliktuskerülő").Itthon:nekimegy a 9 éves tesónak is ha nem az van amit Ő akar.kihullik a hajam mire elalszik,és néha mindent be kell vetnem hogy az legyen amit én szeretnék.Bárhol,bárkivel elvan és úgy viselkedik mint egy kisangyal.Itthonra aztán már csak a kisördög érkezik:-))
2013. márc. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a te gyereked. Az én lányom nagyon visszahúzódó, ezért oviban, utcán, játszóházban, akárhol csendes kislány, mindent azonnal csinál, szoktam is piszkálni, hogy pl: tegnap csámcsogott, kérdeztem, oviban is így eszel? Még meg is mutatta, hogy ott nem anya, ott zárt szájjal rágok. :) De amikor velünk és a nagyszülőkkel van (azokkal, akikkel a legeslegoldottabb) akkor sűrűn nem fogad szót.

Az meg, hogy ide milyen kérdéseket, válaszokat írnak ki, ne izgasson, én sokszor fenntartásokkal kezelem, tudod írni sok mindent lehet, aztán bele meg már nem látunk a család mindennapjaiba. Én is sokszor türelmetlen vagyok a lányommal, amire nem vagyok büszke, de igyekszem türelmesebb lenni, de mivel emberből vagyok, hát előfordul, hogy megemelem a hangom vagy kiakadok. Azt is csak mindenki maga látja, tudja, hogy miért adja bölcsibe, oviba a gyereket vagy miért tartja otthon. Az én lányom annak dacára, hogy visszahúzódó, nehezen barátkozó, szeret oviba járni és van 2 barátja is. Abból is látszik, hogy kell a gyerektársaság, hogy amikor beteg és itthon van, sokkal kezelhetetlenebb, sokkal több türelem kell hozzá, mert sokszor amiket én játszok vele, nem tudja lekötni úgy, mintha a pajtásaival csinálja. 4,5 éves kislány anyukája.

2013. márc. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!