Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos kislányomnak...

19 hónapos kislányomnak elkezdtek romlani a fogai? Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Eddig gyönyörű fehérek voltak a fogai, de nemrégiben észrevettem, hogy rögtön az ínyénél a fogai elkezdtek barnulni. Próbáltam fogkefével lesikálni, de nem jött le (azt hittem csak kosz). Fogkrémet még nem tudunk használni, mert nem köpi ki.

El lehet őt vinni ilyen kicsin már fogorvoshoz? Mert nem igazán enged a szájába nézni se. Tanácstalan vagyok.



2013. márc. 4. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, ecsetelni fogják, bár sok haszna nincs, esetleg a rendes fogai miatt manapság azt mondják, hogy kezelni kell.
2013. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan gyerekfogkrém, amit le lehet nyelni - pl. Nenedent.
2013. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogkrémet vegyél Nenedentet, nem gond, ha lenyeli.
2013. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Iszik cukros teát??
2013. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy kis labassal szoktam neki teat fozni. Neha rakok bele 2 kiskanal cukrot. Nem mindig. Sajnos ha rokonok elviszik mindig adnak neki turo rudit meg hasonlokat. Neha en is veszek neki. Amikor meglattam h ilyenek a fogai mindenkinek nyomatekosan megmondtam h nem kaphat, de ha nem vagyok ott nem latom mit adnak neki
2013. márc. 4. 20:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos azt valóban nem tudod lesikálni, mert az szuvasodás. A lányomnak is van, elöl elég csúnya, cumisüvegezéstől, teázástól, cukros italoktól lehet, de lehet genetika is. Megmutatni érdemes a fogorvosnak, aztán majd ő megmondja, hogy csinál-e bármit is. A mi fogorvosunk az első fogaival nem tud mit kezdeni, mert ott nem lehet tömni, rágófoga ami lyukas volt, azt betömte, de az elsők sajnos maradnak. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
19 hónaposan már igencsak kell fogkrémmel mosni a fogát, úgyhogy ahogy javasolták előttem is, vegyél olyan fogkrémet, amit nem probléma, ha lenyel.
2013. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm is elvitte a lányát kb ennyi idősen fogorvoshoz. És neki is szuvasak a fogai. Gyakrabban kell mosni fogkrémmel. Meg neki mondta a doki, hogy a cumisüvegről szoktassa le nagyon gyorsan.
2013. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A fogkrémet mindenképp beszerzem neki holnap.
2013. márc. 4. 20:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem cumisüvegezünk már nagyon rég óta.
2013. márc. 4. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!