Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami ötlet vagy "csodaszer"...

Anyyí7 kérdése:

Valami ötlet vagy "csodaszer" ami a 2,5 éves fiam étvágyát visszahozná?

Figyelt kérdés
Igazság sosem volt túl nagy étkü de kb.2-3 hete igazán elment az étvágya,pl.elvan egésznap szinte teljesen éhen és vacsorát eszik csak.Édességet nem eszik sokat!Ha valakinek van ötlete írjon létszi!
2013. márc. 15. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen. Próbáltunk béres cseppet, de semmi hatása nem volt.

Egyetlen megoldás, ha az édességet a nullára csökkented. Legalábbis nálunk ez vált be. Max vacsi után kap valami kicsi nasit. De az sem csoki. Inkább túró rudi, esetleg puding.

Plusz a fiam válogatós is, csak nagyon kevés dolgot hajlandó megenni. De amióta nincs édesség, reggelizik, ebédel és vacsorázik is. Uzsonnára pedig gyümölcsöt kap. Bár abból is csak az almát eszi.

2013. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi az a nagyon kevés?? Az én fiam is 2,5 éves és szerintem borzasztó keveset eszik.

Egy átlag napon:

Reggeli: fél szelet valamilyen kenyér. De többnyire a húst eszi meg róla illetve a hozzá kapott zöldségeket, kenyérből ha eszik akkor csak a belsejét.

10 órai: 1 db valamilyen gyümölcs, vagy zöldség, vagy túrórudi

Ebéd: A levesig jutunk el, általában annak is csak a felét eszi meg.

Uzsi: 1 pohár joghurt, vagy gyümölcs, vagy kölesgolyó, vagy rágcsa. Ha pékség felé sétálunk épp, akkor választhat valamit. De akármit választ, a felénél többet szinte soha nem eszik.

Vacsi: Vagy szintén fél szelet valamilyen kenyér, vagy az ebédről megmaradt második.

Én ezt keveslem, mert szénhidrátot alig eszik. Azzal próbálom vígasztalni magam, hogy lehet hogy keveset eszik, viszont a gyümölcsöket, zöldségeket rendesen eszi.


A felsoroltakon kívül nincs desszert, nincs rágcsa, mert még ezt a kicsit sem enné. Teljesen leszoktunk az ízesített italokról, mert az is eltelítette, mostanra csak vizet, vagy teát kap. (cukor nélkül)

Próbáltunk amúgy vitamint adni, az nem jött be. Próbáltam olyan szendvicset csinálni, hogy számára vicces legyen, pl napocskát rajzoltam rá ketchupból. Na ez nagyon bejött. 2 napig... :-) Ennyi idősen csak 12 kg és 86 cm. Tied, kedves kérdező?

2013. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Folsav. Nagyon jó étvágyjavító hatása van, egy próbát megér szerintem.
2013. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált a Béres csepp, valamivel jobb lett a fiam étvágya és így eszik kb annyit, mint a kettes válaszoló gyermeke. Előtte alig-alig evett valamit, pedig nálunk sincs nasi. Egy próbát megér szerintem a Béres.

Az én fiam négy évesen 113cm és 14kg. Elég vékonyka, de nem kifejezetten sovány mégsem.

2013. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
B vitamin, de lehet, hogy egy sima multi is használna. Esetleg béres csepp.
2013. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A 2es válaszolónak:az én fiam is hasonlóan eszik.Bár azt észre vettem ,hogy hullámokban 1-2 hétig " eszik mindent".Persze ami a válogatós pocakjának megfelel de utána 1-2 hónap "vegetálás". 2.5 éves múlt 100cm és kb.14.7 kg azért kb.mert nemrég romlott el a mérlegünk,sajnos! :-) Sokat méregetem.Szerintem véknyabnak tűnik mint ahogy az adat mutatja ,bár vákonynak én sem mondanám.A párom mindig azt mondja:tökéletes. köszi a választ!
2013. márc. 19. 12:19
 7/8 A kérdező kommentje:

A béres cseppet már használtuk mi is.Elejinte tényleg jó volt de szerintem hozzászokott a szervezete és egyre inkább nem volt hatása.Bár nem rég azt hallottam,hogy az ilyen féle vitaminokat ill.imunerősítőket váltogatni kell mert tényleg hozzá szokik a gyerekek szervezete.

Próbáltuk a Vitacolan szirupot,lényegébe az is bevált de a második kúránál már nem láttam eredményt így felfüggesztettem és most ahelyett keresek valamit.

Írtátok a folsavat és a B vitamint!Ezeket így még nem hallottam,milyen formában és adagolásban lehet adni,íll.hogy kell kérni a gyógyszertárban?

2013. márc. 19. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Ilyen méretekkel sztem nincs okod aggódni. Inkább nekem van, habár az orvos még nálunk sem lát semmi kórosat. Még éppenhogy , de benne van az átlagban.

Jó egészséget! :-)

2013. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!