Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtéttel kapcsolatb...

Orrmandula műtéttel kapcsolatban kinek van már tapasztalata? Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Azt mondta a doktornő, hogy kiveszik, illetve valami kütyüt tesznek a fülébe, ami majd magától felszívódik. Ez mi pontosan?

Pénzt adtatok? Ha igen, és meg szabad kérdeznem, mennyit? Altatóorvosnak is?

Fog fájni a gyerekemnek, ha felébred? Nagyon rossz lesz az első időszak a műtét után?

2,5 éves a kisfiam.


2013. márc. 22. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

4 éves kora előtt nem sokkal műtötték a fiamat. A fülébe szerintem nem felszívódó valamit tesznek, hanem becsövezik, ami majd magától kiesik.

Az én fiam a műtét után 1-1,5 óráig nagyon szenvedett, nem is tudtam megnyugtatni. De ez szerintem az altatás hatása volt inkább. Amint megnyugodott ivott pár kortyot, majd kapott jégkrémet. Na onnan fogva nem volt semmi baja. 9:30-kor volt a műtét, délben már sétáltunk a szobában.

Azt mondta a torka fáj, pedig azt ugye nem is bántották. Az orvosunk erre azt mondta, biztos az altatáskor használt tubus helyét érzi. Pár napig nagyon kellett rá figyelni. Nem ugrálhatott, nem futkorászhatott, nem csinálhatott semmi hirtelen dolgot.

Mindent egybevetve, nála nagyon jól zajlott a műtét, és azóta sokkal kevesebbet beteg.

A dokit (akit személyesen is ismerek régóta, sógorom nagyon jó barátja, tegező viszonyban is vagyunk) én megkérdeztem mivel tartozom, de azt mondta semmivel, örül, hogy meggyógyíthatta a kisfiamat. Első kontrollra vittem neki egy nagy bonbont és egy üveg piát.

Altatóorvossal ne mis találkoztam, a műtőbe nem lehetett bemenni, kint kellett várni.

2013. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom segít-e, nekem 2001-ben volt orrmandulaműtétem. Akkor semmit nem raktak a fülünkbe. Mondta az egyik nővér, hogy most fontos, hogy köpködjünk egy vesetálba, mert ilyenkor nagyon sok nyál termelődik. Aki nem köpködött, az hányt.

Nekem nem fájt semmim, de mondták, hogy ha fáj szóljunk, és adnak fájdalomcsillapító injekciót.

Én a reggeli műtét után csak este tudtam elaludni, inkább az zavart, hogy nem lehetett inni, és az ebédet is ki kellett hagyni, a többiek átaludták, én pedig már nagyon szomjas voltam.

Anyuék nem adtak pénzt, de vittek az orvosnak és külön a nővéreknek ajándékcsomagot.

Sok sikert a műtéthez!

2013. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Állandò fulgyulladassal küzdtök ti is? Nekünk a proetz terapia segitett. Azota en mosom at egy valadekszivoval minden este a 2 eves kisfiam orrat és nem kellett a mandulaihoz hozzanyulni. Csak ajánlani tudom. A fulgyulladast December otA el is felejtettük.

Jobbulast.

2013. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, szeptember óta négyszer volt neki:-(

Köszi, de mivel nem javasoltak mást, így marad a műtét sajnos.

2013. márc. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!