Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Ráhagyjam vagy...

Mit csináljak? Ráhagyjam vagy ne? Folytatás.

Figyelt kérdés
A fiam 21 hós még nem bilizik,de ha látja unokatesóját bilizni,akkor ő is akar,de itthon nem igazán érdekli,néha ráül,de nem merem erőltetni.Most próbálgassam vagy ne a bilizést?Tapasztalatok?
2009. szept. 17. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Jajj, mesélhetnék... Az én lányom 28 hónapos és még pelus van. Neki is volt ilyen korszaka, hogy ő is bilizni akart, ahogy mástól látta. Ha akarta, akkor ráültettem, de soha nem sikerült semmi, mondjuk nem is ült sokáig. Soha nem szól, se pisi, se kaka esetén. Sőt a pisis bugyi sem zavarja. Szóval a védőnő szerint és szerintem is: Nincs még megérve rá és nem kell erőltetni. Tanítani úgysem lehet az ilyesmit.

Mostanában fürdés közben sokszor pisilt a kádba, állva és kérdezte, hogy az mi. Mondtam, hogy pisi és hogy szóljon legközelebb és akkor bilire ülünk. De továbbra sem szólt. Azért mostanában kb 2 hete monden fürdés előtt ráültetem a bilire. Addig ül, amíg akar: ez 1,5 percnál nem szokott több lenni, de még véletlenül se sikerült semmi eddig. Pedig attól várnám a sikert, hogy hátha a sikerélmény ösztönözné.

Szóval, ha akarja hagy üljön rajta, de ha csak játszik a bilivel akkor pakold el és később próbáljátok újra.

Remélem valaki tapasztalt is ír majd valami jó tanácsot, aki sikert ért el!

2009. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Biliztesd csak. Döntsd el akarsz-e pelenkát spórolni vagy sem.

Mire leszokik a pelusról, úgyis többnyire hosszú hónapok kérdése. A fiúknál egyébként is elhúzódhat a szobatisztaság. (Én 17 hónaposan kezdtem, most 26, még mindig kell 3-4 naponta pelusból, bár inkább csak alváshoz.)

2009. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Korai.Ha megfelelő időben kezded,tehát akkor amikor valóban megérett rá,szinte napok alatt elhagyható a pelus,nem tart hónapokig.
2009. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Kedden megyek védőnőhöz,majd akkor ott is rákérdezek.
2009. szept. 17. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem érdekli a dolog felesleges eröltetni.

Itt a neten is olvashatsz jó dolgokat erről.

Az én fiam 19 hónapos és egyáltalán nem érdekli a dolog jövő nyárok próbálkozok újra.

2009. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Erőltetni nem szabad!! Ha ő ráül, akkor hagyd egy picit, de sokat ne, mert akkor azt hiszi, hogy ez játék! Nem szabad, hogy összekeverje a dolgokat. Igazából akkor jön el az ideje, ha már 3-4 órán keresztül vissza tudja tartani a pisit, addig a szervezete nincs felkészülve rá, reflexszerűen ürít, és addig hiába próbálkozol!

Azt kell megfigyelni, hogy milyen időközönként pisil, és ez nem kor függő. Valakinél már korábban el lehet kezdeni. Az én kisfiam, már másfél évesen csak a kakihoz, és az esti alváshoz kapott pelust, de ez ritka!

2009. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!