Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves a kicsim, műteni...

2,5 éves a kicsim, műteni fognak, hogy magyarázzam el neki?

Figyelt kérdés

4 napot leszek kórházban, a férjem minden nap be fogja hoznia a kisfiamat. Nagyon anyás. Hogy magyarázzam el neki, hogy nem leszek túl jó, sokat kell feküdnöm és műtét után sem nagyon emelgethetem majd?


Jól viselik a kicsik az ilyen helyzeteket és én aggódom túl?


Azt még hozzátenném, hogy eddig egy napot sem töltöttünk külön, tehát a 2,5 év alatt minden este én fürdettem és fektettem le aludni.



2013. márc. 25. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akárhogy magyarázod, ezt megérteni még nem fogja. Inkább próbáljátok meg "modellezni" a helyzetet, előtte már fürdesse az apukája, legyél fél napokat távol, hogy szokja egy kicsit.
2013. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon értelmes, okos kisfiú, biztos, hogy megérti, hogy anya beteg, kórházban van, csak azt nem fogja szerintem, hogy ez miért tart ilyen sokáig.
2013. márc. 25. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azzal nem értek egyet, hogy szokja meg a gyerek, hogy anya nélkül legyen, és már előtte legyetek külön.

Magyarázd el neki, hogy nem leszel, beteg leszel és hidd el, hogy meg fogja érteni.

Vészhelyzetekben a gyerekek nagyon is megértőek!!!!!!!!!! Jobban mint azt előre gondolná az anyuka!!!!!!!!!!

2013. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztosan okos, és mindent megért, de nem rossz ötlet, hogy picit segítsetek neki feldolgozni: Apával együtt fürdessétek pl, aztán Apa fürdesse, de te törölgesd, öltöztesd, ne legyen neki totál idegen a helyzet, s akkor nem fog megijedni. Nekik időfogalmuk még nincs, tehát hiába is mondanád neki, hogy 4 nap múlva haza jössz újra! Kötni kell valamihez az időpontot, pl hányat kell aludni addig...Mindenesetre ha minden nap lát, akkor minden nap elmondhatod majd neki a látogatáskor, hogy ma este még alszik egyet Apával, aztán még egyet...és akkor Anya újra otthon lesz!

Kitartás, és gyógyulj meg hamar! Ne aggódj, minden nehézség elmúlik, és bárhogyan fogadja is a kisfiad a dolgot, azt érzi, és tudja, hogy nagyon szereted!

2013. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Remélem, hogy minden rendben lesz, mert már most előre annyira aggódom. Főleg az esti összebújás fog nagyon hiányozni :(
2013. márc. 26. 07:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem akkor műtöttek, mikor kislányom 2 éves volt. Elmagyaráztuk neki, és megértette. Szerintem próbáljátok meg neki elmondani, eljátszani, pl:ő az orvos, te vagy a beteg. Én megmutattam neki,hogy le van ragasztva a hasam, utána is mindig meg szerette volna nézni a heget. Mondtam neki,hogy nem emelhetek, nehezen viselte,de nem volt gond. Mikor ölelni kellett, akkor lehajoltam (ahogy tudtam), vagy odamászott az ölembe.

Szerintem ez inkább neked nehéz, meglátod, neki élmény lesz, hogy apa fürdeti, altatja. Nagyokat kacagnak majd, ha valami nem sikerül, majd ő mutatja meg apának, hogy mit hogyan kell csinálni. Ha megkéred, hogy hozzon neked valamit, mert te nem tudod, segíteni is fog, fontosnak érzi majd magát. Nálunk legalábbis így volt. Szívesen hozott inni, enni, és még puszit is sűrűbben kaptam. Nem szabad a férjednek sem görcsölni ezen. Kitartás. Nem lesz semmi gond.

2013. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást :)
2013. márc. 28. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!