Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tud egy másfél éves túl sok...

Tud egy másfél éves túl sok tejet inni?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint túl sokat iszik, egy liter körül minimum (dobozos). Szerinte ez okozza, hogy szinte minden étkezés után van széklete. Vizet jóval kevesebbet iszik, nem szereti annyira.
2013. márc. 29. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De miért adsz neki ennyi tejet? Én csak reggel és este adnék, és gondolom nem inna meg alkalmanként fél litert. Napközben adj neki szilárd kaját, ha a vizet nem issza akkor esetleg tea vagy gyümölcslé.
2013. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
Szerintem ez azért elég sok:) A tej nem oltja annyira a szomját.Teát ,gyümölcslevet próbáltad már?
2013. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Szerintem kicsit sok, abból a szempontból, hogy valószínűleg tényleg ez miatt lehet több széklete.

Az én gyerekeim ( 3 éves és 22 hónapos) csak reggel és este isznak 2-2 dl-t. Napközben még kapnak 1-1 joghurtot. Ennyi, napi 500 ml tejalapú étkezésnek kell lennie.

Folyadékpótlásként esetleg próbálj meg egy finom 100% gyümölcsteát, pl. Saga tea.

2013. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amúgy ártani nem hiszem, hogy árt, de soknak tűnik.
2013. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A tej szerintem egy 1,5 évesnek nem szomjoltásra való, hanem táplálék. A súlyának se hiszem, hogy jót tesz, ha tejet iszik minden folyadék helyett. Eszik amúgy mindent? Az, hogy minden étkezés után van széklete, 1,5 évesen biztos nem okés!
2013. márc. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ennyi idösen a lányom bölcsis +itthoni 2dl tej és 2 dl tápszer volt .
2013. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van Anyukádnak!

Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy 5-600 ml/nap tejalapúnál semmiféleképpen(!) ne adjak többet.

2013. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem jó, hogy ennyit iszik. Egészségtelen.
2013. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is picit sok. Kisfiam reggel este 2-2dl tejet vagy tápszert iszik meg, napközben meg még kap másféle tejtermékeket joghurtot, sajtot. Ha van rá mód én megpróbálnám csökkenteni, és akkor valószínűleg a széklete is rendeződne.
2013. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Az égvilágon mindent megeszik a kicsi, változatosan főzök, van mindig leves, második.

Rengeteg gyümölcsöt is fogyaszt, ezért eddig nem kínáltam gyümölcslével. Reggel, és este ő is 2x 2-2,5 dl tejet iszik (vagy kakaót), de reggelihez és vacsorához mi is tejet iszunk, így ő kér abból is. Étkezések között vízzel kínálom (de néha kinyitja a hűtőt, és mutogat a tejesdobozra), éjjel is vizett kap, ha sétálunk, szintén. Igazából azért kezdtem el adni neki a tejet, mert más folyadékot (vizet, teát) nem igazán volt hajlandó inni azelőtt.

Szerintetek a napi 2 kaki (olykor 3 kisebb) sok ? Én meg örültem eddig, hogy nem szenved a szorulással. :/

2013. márc. 30. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!