Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves gyerek mellett ezek...

Két éves gyerek mellett ezek a dolgok elől lehetnek a lakásban nálatok? Érti és komolyan veszi, hogy nem játék? Hogyan értessem meg vele, hogy hagyja abba?

Figyelt kérdés
Laptop, távirányító, élelmiszerek, pl. kenyér, gyümölcs, teák. Semmiből nem ért, ha szép szóval próbálom. A távirányítót csak akkor nyomkodja, ha épp néznék valamit, hiába könyörgöm, hogy most kicsit hadd nézzem, miközben játszunk. A szeletelt kenyeret mind kiszórja. Gyümölcsöt sem hagyhatok elől, mert mindegyikbe beleharap, meghámozza, aztán ott hagyja. A teákat széttépi. Elegem van belőle, hogy dugig vannak a felső polcok, mert még mindig mindent el kell rakni előle. Egyetlen módszer a wc papír problémánál volt, mikor többször letekerte a wc-be, és ezért büntetést kapott, ideges voltam, üvöltöztem is sajnos. Na azt azóta nem csinálja. De akkor mindenért üvöltöznöm kéne? Annyiszor próbáltam, magyaráztam, érti és tudja, csak nem érdekli, miért nem szabad.
2013. márc. 30. 19:10
1 2
 1/16 anyács ***** válasza:
Hát nehéz ügy sajnos. Érdemben viszont nem tudok hozzászólni, mert nekünk is most kezdődik ez, 16 hónapos a lányom, és ő is szereti a távirányítót, meg kikapcsolgatni a tv-t, számítógépet! Próbálkoztam kiabálással, de abból nem ért, és nem is szeretnék igy fegyelmezni, majd ezek után egy hatalmas csattanós tapsolással. Ennek lett eredménye, egy nagy tapsolás után nyomja ki a gépet!
2013. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az én fiam jár át hozzád? El kell pakolni amIg nem unja meg. Nálunk mindig új heppje van, a régiről leszokik.
2013. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hű, nem gondoltam ugyan arra, hogy speciális eset a fiam, de azt sem, hogy ez ennyire általános.

Sajnos most belelépett az alkalmi süketes dackorszakba is, és tényleg úgy csinál, mintha nem hallana, mikor mondom, hogy ne harapjon bele még egy almába, például.

2013. márc. 30. 19:18
 4/16 anonim ***** válasza:
Ma egy láda almát dobált szét, a kenyér héját eldobálja, a wc papIrt a wc-be dobja, a kutyát a garázsba zárja. Sajnos túl kell élni.
2013. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Örök igazság, hogy amit tiltasz, az a legjobb játék... ebben a korban még nem érti, mit miért nem szabad, max megjegyzi. Sok milliószor el kell magyarázni ugyanazt a dolgot, hogy felfogja, ez ilyen korszak. Elmondom, én hogy csináltam. A távirányítóból már folyt a nyála, így kapott egy sajátot, mivel már nem volt tiltva a használata, nem is érdekelte többet. Azért nyomkodja, mert tőled is azt látja, próbálja leutánozni. Tanítsd meg neki egy sajáton, hogy mit nyomjon, közben te a másikat, az "eredetit" nyomod. Max egy hét és megunja.

Teafilteres gond nálunk nem volt, a gyümölcsökkel meg ő "csak játszott", szétgurította, meg dobálta a lakásban. Rettentő mérges voltam, rákiabáltam, megijedt. Aztán elmeséltem neki, hogy a szegény alma is hogy megijedt, mikor eldobta, meg is ütötte magát, bibis lett, stb. Nem tudom, hogy az ijedtség, vagy a lelki beszéd ami hatott, de többet nem dobálta. Nekem a szekrényt(edényeket) kezdte el naponta többször kipakolni. Így átrendeztem, a törékenyeket egybe raktam, egy másikba pedig a csak műanyagok kerültek, ez lett az ő szekrénye, a másik anyáé, és veszélyes, így oda nem nyúlhat. Viszont az ő szekrényét nyugodtan kipakolhatta, de vissza is kellett pakolnia. Kb két hétig volt érdekes.

A többi dologgal kapcsolatban nincs tapasztalat, de nálunk nagy általánosságban az vált be, hogy ha valamit tiltani akarok, akkor azt azzal érem el, hogy elkezdem ráerőltetni, hogy csinálja. Pl mosógép programozás, főzésben segítés, takarítás. Ezzel két dolgot értem el, az egyik, hogy megtanulta, hogy kell jól csinálni, így nem rontja el és még segít is néha, a másik, mivel nem tiltott dolog, egyre ritkábban érdekli a dolog.

2013. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk sosem volt zár a szekrényeken, ahogy elindult a lakásban, elkezdett mindent felfedezni. Mindig elmondtam, mi az, amit szabad, mi az, amit nem. Kb egy éves volt, amikor tudta, hogy a konyhaszekrényből csak a műanyag edényt szabad kivenni. De nyilván minél kisebb, annál könnyebb megtanítani neki, 2 évesen már csak azért sem csinálja azt, amit mondasz neki. :)

A z én lányom is 2 éves, nem pakol szét, tudja, mit szabad és mit nem. Mellette szerencsére minden biztonságban van.

Távirányító az volt neki is saját, mert nem is a kapcsolgatas volt a baj, hanem hogy rágta. Aztán megunta hamar.

2013. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok írni bíztatót, vagyis annyit hogy kinövi ne aggódj. nekem az első fiam volt ilyen egyszerűen rongyosra p.fázhattam a számat (nem tudok már szebbet mondani rá) egyik fülén be másikon ki. Semmi nem hatott rá ha 129szer szóltam akkor 130szor megcsinálta, a konyha és a kuka pakolása volt az egyik kedvence a másik a wc kefe és wc környéke...rosszul voltam már komolyan.

Mondtam és attól jobban csinálta, semmi nem hatott! Az egész lakást átrendeztem lényegében, nem nézett ki jól de nem érdekelt mert egyszerűen a napjainkat megkeserítette ez az állandó veszekedés meg hogy folyton tönkretette a dolgokat. Szépen fel és be került minden dolog zárható helyre vagy fentebb ahol nem érte el vagy asztal közepére ahova nem ért be. Távirányító a tv tetejére vagy fölé a polcra, és amúgy is amikor csak lehetett nem néztünk tv-t. Még a tv nagy gombjait is leragasztottam vastag ragasztóval mert ki-be kapcsolgatta.

Egyedüli gyerek volt még tehát bőven volt időm őkelmét szórakoztatni tehát nem azért volt mindez mert figyelemfelkeltésnek szánta volna hogy nem foglalkozok vele.

Na a lényeg most 6 éves és természetesen már rendkívül jól nevelt úgy értem, semmihez nem nyúl amihez nem szabad, okos nagyfiú lett, de ez az első 2.5-3 év idegölő volt:)

És utána megszületett a lányom majd a pici fiam és csodák csodája nekik kb. 3szor mondtam el vmit és máris megértették ! Pedig ugyanúgy szóltam és ugyanúgy csináltam és mégis másképp reagáltak. Semmit nem kellett már elpakolnom elöl van a tv a távirányító a szgép, könyvek stb. és töredékét nem csinálják mint anno az első gyerekem.

Ki érti ezt:)) Szóval kitartás, kinövi!

2013. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, hidd el, nevelve van ez a gyerek. Pontosan tudja, mit szabad és mit nem, azt is, miért nem. Sőt még azt is mondanám, hogy sokáig működött is. Én is irtó büszke voltam, hogy nálunk nem kell mindenre gyerekzár, stb., aztán jöttek a gondok... Szerintem a te lányod vagy nem ilyen típus vagy még nem ért bele ebbe a korba, mindenesetre hidd el, ez nem ilyen fekete-fehér, hogyha a kezdetektől úgy neveljük, akkor hozzá sem fog nyúlni. ;) Azt, hogy legyen neki saját, köszi a tippet, de ez nem jön be, hiszen tudja már kezelni, és természetesen nem örül neki, ha egy nem működő távirányítót adok neki, még fel is háborodik. Nagyon ritkán tévézem, de még ezzel a kis gonddal ellennék, de hogy élelmiszereket is folyton el kell rakni...
2013. márc. 30. 20:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Csinálhat ez a gyerek egyáltalán valamit???

Teremts neki olyan környezetet, ahol nem kell folyton mindent megtiltanod neki.

2013. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

egyébként irigylem a problémádat, hogy csak annyi hogy az élelmiszereket magasabbra kellene raknod, hát hajrá!


amúgy vannak gyerekeim, hagytam őket gyereknek lenni.

a veszélyes dolgok el voltak előlük rakva.ennyi a titok.

2013. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!