Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelitek azt a...

Ti hogyan kezelitek azt a helyzetet, amikor kisgyermeketek olyannal barátkozik, ismerkedik, aki nektek nem szimpatikus?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én teljesen kikészülök ettől ha nagyobb lesz biztos akkor is igy marad! Néha szólok is hogy minek barátkozik azzal a rossz gyerekkel pedig tudom nem kéne, de csak a sok hülyeséget tanulja tőle! Hány éves a gyermeked?
2013. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én most tiltottam el egy óvódás kislánytól a csoportban, mert fingós, böfögős és bandzsítós játékot játszat az én lányommal. Úgyhogy első nap az oviban azonnal szólok, hogy a kislány közelébe sem mehet, mert nem vagyok hajlandó tolerálni ezeket a dolgokat, ugyanis ellenkezik a nevelési elveimmel. És a tetejében még csúnyán is beszél az a kislány. Az én lányom ilyennel nem barátkozhat és kész!
2013. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Én közöltem a fiammal, hogy az a kisgyerek nagyon buta, és mivel Ő (mármint az én gyerekem) ennél sokkal okosabb, ez miatt ne barátkozzon vele, kerülje el nagy ívben.

Mivel ez nem hatott, szóltam az óvónéniknek, hogy kicsit távolítsák el Őket egymástól. Azért azt tudni kell, hogy tényleg iszonyat hülye dolgai voltak, néha ott voltam, hogy bemegyek és én felpofozom. Nem én voltam az első szülő, aki szólt az miatt, hogy távolítsák el a gyerekek közeléből.

2013. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én vagyok a másik oldal:(

Nyáron nyaralni voltunk, strandon a 3,5 éves lányom a gyerekmedencében játszott. Nyár közepe volt, az amúgy kreol bőrű kislányom jó sötétre barnult. Sötétbarna haja, és nagy barna szemei vannak. Apai részről távoli felmenőkben van valami keleties származás.

A partról néztem ahogy játszik. Egyszer csak oda csapódott hozzá egy hasonló korú szőke helyes kislány. Egy ideig pancsoltak, csúszdáztak, látszott hogy jól érzik magukat. Majd odament az anyukája, és mondott a kislánynak valamit, és közben méregette az enyémet. Gondolom a kislány nem akart kimenni a medencéből, vissza szaladt játszani az enyémhez. Anyukája a medence széléről figyelte, és beszélgetett (gondolom) az apukával. Rosszallóan nézték a gyerekem, és közben pusmogtak. Azután apuka odament, és elrángatta onnan a kislányt.

Nem csinált semmi rosszat a lányom, nem volt vad, vagy neveletlen, egyszerűen csak cigány lánynak nézték, ezért nem engedték hogy barátkozzon a kislányuk vele.

Nagyon rosszul esett amit láttam, és több napomra rányomta a bélyeget a nyaralásból.

2013. ápr. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok,hogy ez nem csak nálunk téma.Kislányom 2,5 éves,és nekünk a szomszddal van bajunk,a kerítés egy szakaszára már tettünk nádat,de kevésnek bizonyul,náluk kb. 1,5 éves a gyerkőc,de borzasztó a viselkedésük,állandóan az utcán vannak,s már ott tartok,hogy nem merünk kimenni a kertbe,hozzáteszem,nem kisebbség,sem ők,sem mi,kedves legutólsó,megnyugtatlak,ehhez nem kell barna bőrszín,s ahogy a nyaralásotokat,hát nekünk a mindennapjainkat teszik tönkre,féltem a gyerekemet,ő elég barátkozós,nem tudom,hogy értessem meg vele,hogy ne foglalkozzon velük.Jön a jó idő,s mi a lakásban vagyunk,vagy elviszem játszótérre,csavarogni,ha tehetem,kocsival.Van jobb ötletetek?Nagyon köszönöm mégegyszer a soraitokat!!!!
2013. ápr. 1. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez könnyebb helyzet mint az oviban! Vagy vidd el máshová játszani vagy erősitsd meg a keritést,bandázzatok máshol! Más gyerekekkel játék az utcában!Nekünk is van olyan szomszéd ahol a gyerekek nagyon rosszak bár az én gyerekem 3éves mult és én nyomtam neki ha szégyen ha nem hogy rosszak,buták erőszakosak tényleg nagyon szófogadatlanok! Bár nem tudom ha az én gyerekemre szól valaki hogy reagálnék!:) Szerintem nehéz ügy főleg oviban ott nem tudod "ellenőrizni"!
2013. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!