Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje érzékeny a 1,5...

Tejfehérje érzékeny a 1,5 éves kisfiam. Tanácsokra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam már 3 hónapos kora óta produkálja a tüneteket. (akkor véres széklet) Csak anyatejes volt 7 hónapos koráig, így nekem is totál tejmentes diétát kellett tartanom (eddig nem is tudtam, hogy a tejfehérje az anyatejen keresztül i s okoz problémát)


Akkoriban még leveskocka, felvágott stb... is tiltós volt.


Mióta elhagyta a cicit (3 hónapja) nekem már megengedett a tejtermék, de Ő ugye még nem ehet.


Nem akar már enni, pedig próbálom változatossá tenni az étkezéseit. A gyümölcsöt már látni sem bírja :(


Adjatok tanácsot a mindennapokra, hogy lehet könnyebb?

Van 2 nagyobb tesó, akiknek a túró rudi, krémtúró mindennapos Ő neki meg csorog a nyála :(

Találtam Gesztenye Marcit, az elvileg tejmenets, ette is szívesen, de már az is a könyökén jön ki...


Tudom, hogy muszáj, tudom, hogy az Ő érdeke, de nehéz olyan étrendet összeállítani amit szivesen megeszik, nem unalmas...


A diéta már nem olyan szigoró (leveskocka, felvágott, virsli mehet) de azok is NÉHA a füle mögöt okoznak bőrtünetet...


Májusba megyünk a kontrollra Dr. Veres Gáborhoz


2013. ápr. 2. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom mire vagy kiváncsi de leírom mit eszik a fiam neki csak gyanu miatt kell tartani a tejfehérje mentes diétát..

reggeli , aldis olasz felvágott vagy pick gyártótól szalámi szintén aldis( mind2 tej és szója mentes) kenyér vagy kifli rengeteg ubi (paradicsomra allergiás pedig imádja)

tízórai: gyümi

ebéd amit mi, kihagyom a tejet tejtermékeket

uzsi detki keksz , lidls piskótatallér, étcsoki, geszti marci, maroni gesztenyepüré, sinlac ez mehet banánnal vagy bármi gyümivel, pufi(kuki) pattogatott kuki, vagy ilyesmik.

vacsi szintét az ami ebéd vagy reggeli vagy tojásrántotta, tükörtojás, virsli, stb...

2013. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy írtál!

Igen erre gondoltam, hogy a Ti gyerekeitek miket etznek és hogyan oldjátok meg a főzést stb...


Nekünk azt mondták, hogy a pékárúkkal is vigyázni kell, ezért nagyon nehéz :(

Legtöbb helyen, ha megkérdezem fogalmuk sincs, hogy miben van pl. zsemle, kifli...

2013. ápr. 2. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél csomagoltat azon rajta van ..illetve tejfölt tejszínt zabtejszínnel helyettesítem, sütikbe meg ha tej kell akkor rizstejjel...

sajtot nem lehet helyettesíteni.. joghurt is van asszem szójából de azt nem szereti a fiam...

2013. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A péksütiket itthon sütöm, jobb mint a előre csomagolt, tartósított dolgok.


A szójás termékeket lehet nekik adni?

Úgy hallottam, hogy aki tjérzékeny annak nagy az esélye a szójára is :(


A sütis ötletet köszönöm NAgyon hasznos!

ZAbtejszínt még nemláttam, Te hol veszel olyat?

2013. ápr. 2. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:

legtöbb dologban van szója, ki kell próbálni h mit reagál rá, és ezért adok szója mentes felvágottat , illetve ivott szójatejitalt de nem ízlett neki..

Én bioboltba BP-en veszem van rizstejszin is csak az édesebb azt mondták a boltban..

csinálhatsz otthon neki uzsira pudingot is rizstejjel..tejbegrizt bármit....

2013. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Miért nem jutott ez eszembe?

Jaj, köszönöm!!! Máris egy plusz kaja Neki!


Légyszi írjatok még, mert nagyo kezdő vagyok ebben :(

2013. ápr. 2. 13:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már több, mint 2 éve főzök tej-tojásmentesen a kisfiamnak.


Én konkrétan szójaterméket nem használok, bár nem allergiás rá a fiam, de nekünk is felhívták rá a figyelmünket, hogy a tejallergiásoknál könnyen kialakulhat. Persze szinte mindenben van szója!


Bármit meg tudsz főzni olyan egyszerű változtatással, hogy tej helyett rizs-, zab vagy kókusztejet (én az édeseket ezzel készítem)használsz (én italport veszek); tejföl/tejszín helyett rizs- vagy zabtejszínt (én bioboltban veszem); kókusztejsűrítményt használok, ha krémet/pudingot készítek.

Keksz helyett zabpelyhet/Győri édes natúr Zabfalatokat használok.


Margarinból a LIGÁT használom, nekünk ez jött be a legjobban.


Pudingból a dr. Oetker-eset (szárított élesztőt is ilyet, ha véletlenül csak az van itthon, mert sokban van tejszármazék)


A leveskockákra és ételízesítőkre figyeljél, mert a Maggi pl. tejszármazékot tartalmaz. Én Knorr-t és Coop-osat használok.


Meglepő módon több Aro-s termék tejmentes (felvágottak, virsli pl.).


Májkrémet a Családi csomagolású Globust vagy a Gyulai májast szoktam venni.


A Hungeritnek van nagyon finom allergiásoknak készült felvágottja (zöld csomagolásos) és a fekete csomagolású kacsamájas is tejmentes.


Az édességekből a Haribo a nyerő vagy a Lidl-ös habcukor, ha szereti a gyerek.


Én az Auchanban most találtam egy fajta müzlit, amit a ehet a gyerekem. Ma almával és kókusztejjel belapátolt egy kis tállal belőle.


Szoktam készíteni gyümölcsturmixot kókusztejjel, gofrit vagy gofritésztából kicsi palacsintákat. A fiam nagyon szereti a nudlit, gombócot és derelyét (krumpli és liszt), szoktam lángost sütni.


Ha még eszedbe jut valami, kérdezz nyugodtan!

2013. ápr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogy a fiam toplistáján az abszolút no.1 a bármilyen golyó.


Szoktam csinálni banánosat, mézes-répásat, gesztenyéset, tejbegrízgombócot. Ezeknek a bölcsiben is nagy sikere van.

2013. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Rengeteget segítettél!

Mindet kijegyzeteltem!

Hihetetlen, hogy mikre kell figyelni, nem is gondoltam volna :(


Sajnos mi vidéken lakunk, itt nincsenek bio boltok, de mozgósítom a családot :)


Még egyszer köszönöm és ha nem zavarlak akkor lehet, hogy még eszembe jut 1-2 kérdés :)

2013. ápr. 3. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mi is vidéken lakunk, a déli határszélen, szóval nem a legfejlettebb járása Magyarországnak! :)


Én is azt a taktikát követtem, mint amit te akarsz: kérdezősködtem a helybeliektől (12 éve költöztünk ide), hogy a közeli városban hol van biobolt, egy másik városban pedig véletlenül akadtam rá. Alaposan körülnézek mindig, beszélgetek az eladóval, sok segítséget tudnak adni, új termékeket tudnak mutatni.


Használd ki a kis település adta előnyöket, azaz, hogy mindenki ismer mindenkit, és az ismerős boltost kérd meg, hogy hozzon neked néhány dolgot: felvágottat, margarint. Azért is jó, hogy kis településen élsz, mert ott a boltosok általában a Metróban vásárolnak, és a Metro saját termékei az Aro-sok. Tuti olyat is hoz a kereskedő, mert olcsóbbak a többinél.

2013. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!