Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy végre szobati...

Mit tegyek, hogy végre szobatiszta legyen a lányom? 2 éves volt karácsonykor. Sokáig csak játékra használta a bilit. Viszont az ősszel pár napig már szólt, hogy bili, és ügyesen belepisilt/kakilt. Többi lent.

Figyelt kérdés
Utána történt valami, felugrotta biliről kakilás közben.Így fele pelenkába, fele a bilibe, és a vége a szőnyegen landolt. Azóta egyáltalán nem volt hajlandó ráülni.Néhány hete végre egyszer megint bilizett. Egyébként nem zavarja, ha pisis, kakis pelenkában van. Egy ismerősöm szerint nem fog szólni, hogy kell neki, nekem kellene rászólni, hogy most ülj rá, és kész.. Mindig ugyanabban a pillanatban. De szerintem még egy felnőtt sem mindig tud parancsra teljesíteni. Már gondolkodtam rajta, hogy leveszem róla a pelust, és meglátjuk, hogy alakul. Kakinál mindig elbújik a fotel mögé, és még az arcát is eltakarja, hogy ne lássuk. Még a wc szűkítőt próbáljuk majd meg, talán azt szeretni fogja, hogy ott nem látja senki. A másik, hogy annyira kis izgága, hogy még a bilin sem tud nyugton ülni. Ráül, feláll, odébb megy, visszaül, megint feláll stb... Adjatok tanácsot, légyszi! Köszönöm!

2013. ápr. 2. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó jel, hogy kakilni elbújik, tehát érzi, hogy jön és reagál rá:)! Próbáld ki, hogy tedd oda a bilit, tartsd ott ahova bújni szokott.

Most, hogy jobb idő lesz, szerintem leveheted róla a pelust. Az én lányom is úgy lett szobatiszta, hogy nem volt rajta pelus, amikor láttam, hogy valami készül, akkor alá dugtam a bilit és kész. Volt, hogy félig állva, de bele ment a pisi, aminek nagyon örültünk(persze normális épeszű keretk között:) ), és nagyon hamar szobatiszta lett.

2013. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is várom a jó időt, hogy végre levehessem a fiamról a pelust. Ő is decemberben töltötte a 2-öt, a biliről hallani sem akar, de ő is elbújik, ha kakál, de egyébként nem szól, ha végzett. A nagyobbik fiam nyáron töltötte a 2-t, és őróla is nyáron vettem le a pelust, és pár nap alatt szobatiszta lett.
2013. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmit, várjál türelmesen. Az én kislányom augusztusban volt 2 éves, és pár hete kezdte el csak (saját magától), hogy pisilésre a wc-t akarja használni szűkítővel. Kakilni továbbra is pelusba kakil, neki az ad biztonságérzetet. Nem tudna meztelen popsival kakilni, hiába nekünk az a természetes.
2013. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a zöld mancs!
2013. ápr. 3. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!