Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatásnál...

Szobatisztaságra szoktatásnál a lakásban legyen a gyermeken bugyi vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
Ha nincs rajta bugyi, akkor a lakásban össze-vissza pisilhet és észre sem veszem. Ha van rajta, akkor tudom, hogy bepisilt. De ha pisis bugyiban van, akkor kipirosodik és felfázhat. Ha nincs rajta bugyi, akkor meg azt nem jó, ha megszokja. Tudom, nyár van, de én szeretném, ha lenne rajta bugyi. Egy nap kb. 5-6 darabot használ el. Hogyan csináljam?
2008. jún. 12. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor sikerülhet ha meg tudod értetni a kicsivel hogy bilit kell használni. Készítsd oda a bilit a közelbe hogy gyorsan rá tudd ültetni. Nyugodtan adjál rá bugyit, de ne szidd meg ha becsurgat, minden alkalommal meg kell mondani hogy erre ott a bili. És bizony kínálni is kell a bilivel, azaz időnként rá kell ültetni pl. óránként és ha sikerül neki akkor meg kell mutatni hogy belepisilt, és meg is kell dícsérni.

Hosszú munka az én fiam 3 éves korára lett szobatiszta.

2008. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképp adj rá bugyit.Legalább észreveszi és megtanulja, hogy az úgy nem jó. Nálunk 15 percenként volt bugyicsere először, de rájöttem, hogy nem kész még elhagyni a pelust. Sírtam is miatta.2 hét múlva már jobb volt az arány.Sőt, aztán beállt nála és szobatiszta lett nagyon hamar. Sokat kell dicsérni, meg elmondani, hogy így már nem pelenkás baba, hanem egy igazi kislány.Sok türelem kell hozzá!Kívánom, hogy minden jól alakuljon!
2008. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!