Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek Bogyó és...

Mi a véleményetek Bogyó és Babóca könyvekről és az Anna Peti Gergő könyvekről?

Figyelt kérdés
Egyik fórumon ezt írták az óvónők: fájdalmasan primitiv sekélyes nincs története bugyuta

2013. ápr. 6. 18:48
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ahogy a barbi "babát" ( az idézőjel azért, mert az nem baba, hanem egy gebe plázatündér) úgy a bogyós könyveket sem veszem meg a gyerekeimnek. Az óvodásaimnak pedig szülőin mondjuk el, hogy mit javaslunk.- idézet egy óvó nénitől
2013. ápr. 6. 18:51
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

Anna, Peti és Gergő könyvünk nincsen egy sem, valahogy kimaradt.

Viszont Bogyó és Babócából van 5-6 db, a kisfiam szereti, bár egyre kevesebbszer veszi elő. 4 éves, 3 évesen jobban érdekelte, szinte kívülről tudja némelyik mesét, ahogy lapozunk a könyvben.

Nem mondom, hogy nagy szellemi magaslatokban íródott, de szerintem egy 2-4 év közötti gyermeknek épp ideálisan magyaráz. Tudom, hogy nagyon megosztó Bartos Erika.

2013. ápr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Felnőttként rettenetesen "fárasztó", de a gyerekek imádják... Az én kisfiam ugyan csak mérsékelten, mi egyet kaptunk, többet nem vennék hozzá semmiképp, de azért be kell ismernem, hogy szereti. A rajzfilm verzió egyébként számomra fogyaszthatóbb. A könyvtől mindenem fáj. Minden egyforma benn, unalmas, ismétlések stb.
2013. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Bocs, 3. voltam, A Bogyóról írtam, Anna, Petink nincs, de azt még inkább ilyennek halottam amikor valaki olvasta.
2013. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
*Benne, bár népiesen elmegy:)
2013. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem elmegy. Az én lányom nagyon szerette. Nállunk az oviban is szokták nekik olvasni. (a kicsiknek, a nagylányom már kezdi kinőni)Arra azért kíváncsi lennék mit javasolnak helyette mondjuk egy 3 évesnek - inkább örülnének hogy vannak még szülők akik olvasnak a gyerekeknek ahelyett hogy a tv-t nézetik velük. Persze ez csak az én véleményem.
2013. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Kisfiam nagyon kedveli. Egyetlen egy sincs meg egyik könyvből sem (nem venném meg, mert irreálisan drága), a könyvtárból szoktuk kikölcsönözni. Engem csak az zavar az Anna, Peti Gergőben, hogy minden olyan happy, zökkenőmentes, csudajó.
2013. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

2-3-4 évesnek tökéletes mesék.

4 évesemnek még túl sok pl a hófehérke.

Bogyó és Babóca tökéletes számára.

Mi szeretjük.

Egyszerű az egész, de pont ez a lényeg, mi a francot kell bonyolítani egy ilyen pici gyereknek???????

2013. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%

Őszintén?

primitív,bugyuta történetek,és nem igaz,hogy egy 2.4 éves gyereknek erre van szüksége,pszichológus barátnőm azt mondta,az a szülő elégszik meg egy ilyen szennyel aki szintén ilyen sekélyesen képes fogalmazni,fantáziátlan,unalmas,bugyuta

2013. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a kicsi gyerekeknek éppen megfelelő. Nekik még nincs szükségük arra, hogy a vitéz szabólegény hogyan ölte meg a medvéket, meg az óriásokat.

Az én lányom nagyon szereti a Bartos Erika könyveket. A mondókás könyvek is nagyon mennek nála. Minden este ezekből kell olvasni neki, nap közben is elő szokta venni, nézegeti, szinte kívülről tudja az összeset. Vannak benne tanító jellegű dolgok is, hogy hogyan is kell viselkedni mondjuk. Nem mondom, vannak extra bugyuta részek is benne, de azért többnyire emészthető felnőttként is. :)

A lényeg nekem tényleg az, hogy a lányom imádja.

2013. ápr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!