Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyám rosszul bánik a húgommal...

Anyám rosszul bánik a húgommal! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Van egy 2 és fél éves húgom, aki különösen eleven és igencsak hisztis. De hát ez a dackorszak velejárója(tudtommal), anyu viszont ezt képtelen megérteni, és folyamatosan, mindenféle apróságokért kiabál azzal a szerencsétlen gyerekkel, sőt nagyon csúnya szavakkal illeti őt(pl b*zi k*cs*g gyerek, meg k*rv* anyázik, meg ilyenek). Szerencsére nem ütötte meg(még), de sokszor fenyegetőzik ilyen szavakat használva hogy sz*rrá veri meg ilyenek. A fura az, hogy velem elég jól bánik, néha olyan mintha barátnők lennénk. Mikor kicsi voltam, szerinte én nem voltam olyan hisztis, mint a húgom, de már vagy ezerszer megmondtam neki, hogy én a ritkábbik eset vagyok, és az a gyakoribb, ha a kisgyerek akaratos. Kábé minden éjszaka/reggel az ő rikácsolását hallgatom, ha pedig ezt szóvá teszem neki, akkor velem is elkezd sírva üvöltözni mint a fába szorult féreg, csapkodja az ajtót, közben pedig felváltva nyavalyog, hogy őt senki nem érti meg, mindig ő a sz*r meg a szemét, mindig neki kell k*ssolnia, stb. még akkor is, ha normális hangnemen mondom neki. Sokszor kell azonban túlkiabálnom, mert nem hallja, nem akarja meghallani, amit mondani akarok. Szerintem klinikai eset, mindenképpen szakember segítségére lenne szüksége, de ahogy őt ismerem, ebben sem hallgatna rám. Mit csináljak, hogy megvédjem a húgomat? :( 18/l

2013. ápr. 7. 09:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

Én a helyedben azt csinálnám, hogy délután amikor ráérek elviszem a játszótérre a hugomat, így anyukád tudna pihenni. És a nyáriszünetben is próbálj besegíteni, mond, hogy majd te vigxázol rá, menjen el a barátnőivel.... szerintem anyukád úgy érzi, hogy minden rá marad, ezért kell segítened :-)

Sok sikert! :-)

2013. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Le leszek pontozva, de ezért nem kéne már ilyen korban gyereket vállalni, mert már nincs türelme a gyerekhez és ez nagyon sok esetben visszaüt!
2013. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem vagy lepontozva, mert nem tudhattad, de anyukám elég fiatal(36 éves). Azzal viszont, hogy nem kellett volna bevállalnia, egyet értek!
2013. ápr. 7. 09:52
 4/25 A kérdező kommentje:
Első: ez nagyon jó ötlet, igaz sajnos én is ritkán érek rá. Igen, lehet, nagy a nyomás rajta, de ez még nem jogosítja fel arra, hogy így bánjon vele! Milyen felnőtt lesz így belőle? :((
2013. ápr. 7. 09:54
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

2. vagyok, ne haragudj, de sok ilyen esetet láttam, és ezért vagyok ezen a véleményen! Tényleg fiatal, az hogy bevállalja-e az mindenkinek a magán döntése, csak utána vállalja a vele járó feladatokat, és ne akarjon hárítani... Én csak azért nem értek annyira egyet azzal, hogy lepasszolja neked a gyereket, mert akkor meg az lesz a vége, hogy te fogod felnevelni...

Egyébként apukád hogy áll a kérdéshez? Ő veletek él? Őt nem zavarja, hogy ki van borulva az asszony? Igazából nekik kéne egymást támogatni!

2013. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

Aranyos vagy, hogy gondját szeretnéd viselni a kicsinek, de sajnos ő anyukád gyermeke.

Biztosan egyéb gondjai vannak, és azért ilyen debill. De a viselkedése - jól látod - teljességgel megengedhetetlen.

Van apja annak a kislánynak? Beszélj vele, kérj segítséget, vagy nagymamáktól, anyukád barátnőitől.


És próbálj normális pillanatában elbeszélgetni anyuddal és megkérdezni, miért utálja az a gyermeket. Ezektől talán észre tér.

2013. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
Apukával mi van? Egyedül vagytok? Azzal tudsz segíteni ha sok szabadidőt csinálsz anyukádnak, vidd el ide-oda a húgodat. Bár sajnos nem éppen erre kéne koncentrálnia egy 18 évesnek. :( Nagyon sok oka lehet a feszültségének, ha pl. elhagyta a gyerek apja. (nem tudom édes testvérek vagytok-e.) Ilyenkor rá és erre a kudarcra emlékezteti az anyákat a gyerek. Lehet valamilyen más problémája, a munkahelyén, ha dolgozik, vagy valamilyen betegsége van. De reméljük, hogy csak szimplán kimerült, mert ebben tudsz segíteni. Nincsen nagymama, vagy valaki akihez el tudnátok menni egy hétvégére anyu nélkül? Vagy ha valaki tudna vigyázni a húgodra amíg ti ketten elmentek, beültök valahova, vagy vásároltok, masszíroztattok, az biztosan jót tenne. Egy nyugodt pillanatában kell elkapni, és kiszedni belőle, hogy mi a baj. Megkérdezni miben tudnál segíteni.
2013. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

Nem kiabálni kellene vele, hanem leszoktatni a hisztiről. Elrontotta a húgodat, azért ilyen.

Ha hisztizik, akkor nem kell törődni a hisztijével. Be kell tenni a szobájába, és hagyni addig, amíg abba nem hagyja.

2013. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

Igaz, hogy nem kellett volna a masodik. Nehogy mar a 18eves noverke legyen a dada. Nem azert jott o sem a vilagra, h a depresazios (mert szerintem az van anyudnak) anyukat helyettesitse , hogy ne hisztizzen annyit az anyuka. . . .

Hol az apa?

2013. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Ráadásul az is baj szerintem,hogy ha így bánik vele a kicsi még hisztisebb lesz,szerintem attól még nem te fogod őt felnevelni,h néha-néha vigyáznál rá,tudom itt meg a mértékre kell majd figyelni,h a néha az tényleg csak néha legyen.Jó kérdés,h apukával mi a helyzet???
2013. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!