Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon gáz az ha egy kisfiúnak...

Nagyon gáz az ha egy kisfiúnak hosszabb a haja a kelleténél?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiamnak szőke göndör haja van.Mindenki dícséri,még a tömegből is kiszúrják.A múltkor bementünk egy áruházba az egyik eladó felkiáltott "Jé itt egy kisangyal" aztán az egész áruházon körbevezették be a raktárba stb.Elhatároztuk a párommal,hogy ameddig lehet nem vágjuk le neki a haját,de sokan ismerősök mégis kopaszon látnák legszívesebben.Szerintetek nagyon gáz,ha egy kisfiúnak hosszú a haja?
2008. jún. 13. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Sztem, ha az én kisfiamnak is göndör haja lenne, én is vmennyire meghagynám, hiszen olyan bájos. De ezzel együtt el kell azt is fogadni, hogy néha esetleg kislánynak nézik. Azért, ha engem kérdezel, mire oviba megy, inkább legyen rövid haja, mert ez már egy ok arra, hogy a többiek kicsúfolják. Nincs értelme kitenni mindenféle "megrázkódtatásnak", épp elég lesz belőle az évek folyamán, ahogy növekszik.

Úgyhogy, az én véleményem szerint édi, de van hátránya is. De mindenképpen ti döntsétek el, ne a rokonok, vagy ismerősök.

2008. jún. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

annyit fűznék hozzá, de ez csak az én véleményem lesz:

Amig kicsi, addig okés, mert nagyon édi tud lenni, de 5-6 évesen szerintem gáz. Itt nálunk a játszón majdem minden kisfiunak 13 éves korig bundes-liga frizurája van..el kell mondjam ennyi idősen sokkal édibb egy kis vagány ficko, rövid hajjal. De hát te vagy az anyukája, ez meg csak az én véleményem. Ha a kicsi jól érzi magát akkor addig lehet előnyös is.Ezt akkor tudnám ha volna egy 3 éves göndörhajú kisfiam. :-)

2008. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,Nem akarom én hosszúhajjal felnevelni,de szerintem kár lenne még kopaszra vágatni.Ezért kérném a véleményeteket.
2008. jún. 13. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A nemi identitás kialakulása az óvodáskorban történik.Itt tanulja meg, hogy a fiúknak kukija van, a lányoknak meg puncija(az ovizsaru c. filmben ezt mondta a kisfiú :D).

A hosszú haj később gond lehet, mert nem érzi majd, hogy olyan, mint a társai...ránéz a lányokra: hosszú a hajuk, ránéz a fiúkra: rövid a hajuk, benéz a tükörbe: az én hajam is hosszú, akkor én most lány vagyok??Tudom ez kicsi furán hangzik, de a kisgyerekek nem úgy gondolkodnak még, hogy tágabb összefüggéseket, vagy több részletet nézzenek külön-külön.Nagy egységekben érzékelik a világot.Így míg nem jár oviba lehet hosszú haj, de utána szerintem ne!

Amúgy nagyon édes lehet a kis kópé :)

Egy leendő óvónéni :)

2008. jún. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,én is úgy gondolom mikor oviba megy levágatom neki,de az még odébb van,mert lehet,hogy itthon maradok velük főállású anyaként.
2008. jún. 23. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!