Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hiszem, hogy ez "normális"...

Nem hiszem, hogy ez "normális" lenne egy 2 évesnél. Mit tegyek, hogy tovább aludjon?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond, este fél 10-től reggel 8ig vagy fél 9-ig aludt (éjjel 1-2 alkalommal azért mmég ébred), nappal meg 1-től 3-ig, fél 4-ig.

Pár napja viszont valami nagyon megváltozott. Fél 10-től 7ig alszik csak, és a délutáni alvás is lecsökkent másfél órára. Nagyon hirtelen történt. Pedig az életünkben semmi nem változott.

Mit tegyek, hogy többet aludjon legalább reggel? Ha nem alszik eleget, egész nap nyűgös és nem hiszem, hogy összesen 11-12 óra alvás elég egy majdnem 2 évesnek.


2013. ápr. 17. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pedig szeritem pont jól alszik, a bölcsiben is ennyit alszanak!

Kiviszed minden délelőtt, délután!?

2013. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Pedig elég.

Örülj hogy eddig aludt ennyit.


Nekem kb 1 éves korától kb etse 10től reggel 6ig alszik,délután déltől 1-ig,de van hogy nem is alszik.

2013. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a szokatlan, ha egy gyerek 8-ig alszik. (még mielőtt letámadna valaki, nem azt mondom, hogy az baj, csak nem jellemző)
2013. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi gond az alvásával. Az én 2 évesem is így alszik. Egyre kevesebbet fognak aludni. A 3 éves fiam van, hogy már nem is alszik délután, de még este 9-kor is fent van. Igaz megjött a jó idő, lehet most már többet kint lenni, jobban fárasztani. Tegnap este 8-kor értünk haza a játszóról, fürdés, vacsi, 9-kor fekvés volt. Mind a két gyerkőcöm aludt délután, a 2 évesem majdnem 2 órát, a 3 évesem közel 1 órát. A 3 éves fiam fél 10 után aludt is, a 2 évesem még nagyon jól bírta, 10 óra után aludt el csak.

Egy 2 évesnek elég kell, hogy legyen nappalra másfél óra alvás, az enyémnek elég, pedig május végén tölti a kettőt. Sokat vagyunk kint is, motorozunk, sétálunk, megyünk a játszóra. Bent a lakásban ők is nyűgösek, de kint a levegőn nagyon jól elvannak. Már a 2 éves lányomat se viszem babakocsiban, csak ha hosszabb útra megyünk vagy sietni kell.

2013. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Minden nap kint vagyunk órákat. Talán azóta alszik ilyen keveset. Meg azóta nyűgös. Persze lehet, hogy nincs összefüggés! De akkor ennyi alvás elég lenne?

Barátnőm kisfia napközben 3 órát alszik, éjjel meg ébredés nélkül 11-et. Egykorúak.

2013. ápr. 17. 09:49
 6/18 anonim ***** válasza:

Lányomnak is elég ennyi alvás!

Az pedig, hogy megváltozott az alvása, teljesen normális. Ez 2 év körül sok gyereknél előfordul. Oka a testi és lelki fejlődés egyaránt!

Lányom így alszik: este 8 és hajnal 5 között (képzelheted: reggel mint egy mosott kaki úgy nézek ki és hiába teszem le este később!), és napközben max. 1-1,5 órát hajlandó aludni.

De most mit csináljak? Nincs nagy gond, ha jól fejlődő, egészséges gyerek!

2013. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Persze, van gyerek aki ennél többet alszik, de ők sem egyformák, mint ahogy mi sem, felnőttek! Annyi az igényük, amennyi.

Amúgy kislányomnál is 2 év körül jött el, hogy sokkal kevesebbet alszik!

2013. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Fiam 2 éves lesz,és 6-fél 7 ig alszik,este 7körül megy aludni,mert ha később fekszik is korán vagy még korábban kel és nagyon nyűgös.Az a fura ha egy gyerek 8-9ig alszik szerintem.
2013. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

jaj hát már nagy baba ő, és ez az alvás mennyiség tökéletesen kielégíti

ne is értem a kérdést, rengeteg dolga van egy két évesnek, most már egyre kevesebbet fog aludni

2013. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szerintem ezzel semmi baj nincs. itt a tavasz, a kis biológiai órája is érzi, hogy most már korán kell felkelni mert így vagyunk kódolva :)

én fiam 11 órát aludt/alszik éjjel, 2 éves korában egyik napról a másikra elhagyta a nappali alvást. -2 óra alvás... de az éjszakai megmaradt, most már 3,5 éves, oviban sem alszik délután, nem tud.

de elég neki ennyi alvás, én f8kor kelteném, de felkel f7kor, este f8kor fekszik :)

2013. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!