Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek van egy 8 éves...

Mit tegyek van egy 8 éves fiam vidéken lakunk az utcába van egy pár gyerek a szomszédba pedig a tesóm két gyereke és az én fiammal csak akkor játszanak ha nincs más a fiam meg szenved ettől és persze én is hogy nem tudok rajta segíteni mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 14. 13:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Pedig nem egy rossz természetű gyerek a fiam tudom most azt gondoljátok hogy mindenki elfogult a sajátjával de akkor is néha tud ő is "kis szenya " lenni de melyikbe nincs ott a kis ördög? Mindig meg kínálja édességgel őket szóval nem is irigy. Miért van ez én már nagyon haragszom a többi gyerekre főleg a tesóm gyerekeire de nem merem kimutatni nehogy ezmiatt is ki közösítsék. Az életkoruk tág de nem vészesen 4-12 ig.
2008. jún. 14. 13:23
 2/9 A kérdező kommentje:
Van amikor ott ül szerencsétlen és nézi hogy játszanak a többiek azok meg oda se hívják a fiam meg nem az az élelmes hogy akkor is oda megy az én szívem meg megszakad.
2008. jún. 14. 13:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom sok a komment de tényleg segítsetek ha azt írjátok hogy játszak vele én azt is szoktam meg az apja is de gyereknek gyerek a játszótársa.
2008. jún. 14. 13:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj tágabb környezetben játszótársat találni a gyerek mellé.Gondolom iskolás,osztálytársak nem jöhetnének szóba? Ha nyitottak vagytok rá hol nálatok lenne pár gyerek , hol másvalaki tartaná őket szemmel,így nem lenne baj , hogy nem a közelben vannak .
2008. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy(8 lesz)még csak most szeptemberbe kezdjük a sulit. De megfordult a fejembe hogy az ovistársai közül egy-kettőt meglátogatni csak az a baj akit tudom hol lakik azok mind olyan zűrősnek tünnek(nem akarok válogatni nehogy azt hidd de 2 éve költöztünk ide és nem is ismerem annyira őket)gondolom te se mernéd rábízni olyanra a gyereked akit alig ismersz csak látásból. De mindenféle képpen meg próbálom. Mert ezt nem bírom tovább nézni. Köszi
2008. jún. 14. 13:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Találjatok ki vmi érdekes játékot, amire a szomszéd gyerekek is felfigyelnek! Pl.vegyetek egy papírsárkányt, és kezdjétek eregetni, amikor a többiek együtt "bandáznak". Aztán ha kíváncsian odajönnek, ők is eregessenek egy kört! Vagy lehet kavicsos játékot játszani: ki dobja közelebb a kavicsait a nagy kőhöz, aki nyer, az kap egy gombóc fagyit! Rendezzetek aszfaltrajzversenyt, gyűjtsetek bogarakat csapatokban: ki gyűjti a legszebbeket, a legtöbbet, a legrondábbat, stb. Az elején a te aktív közreműködésedre is szükség lesz, amíg önjárók nem lesznek a kölkök. Ha azt látják, nálatok mindig történik valami, jönnek majd maguktól is, és a kisfiad is megnyílik lassan, főleg, hogy az elején ott leszel mellette. És beszélhetnél a tesóddal is a problémádról, hátha neki is lennének ötletei, vagy kipuhatolná a gyerekeitől, hogy miért kerülik a kisfiadat /lehet, hogy valami hülyeséget kitaláltak rá, hogy tetves pl, vagy mittudomén, a gyerekek néha nagyon gonoszok tudnak lenni.../
2008. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat azt próbáltam már hogy érdekeset játszunk jöttek is de amint a másik valami jobbat mutatott megint le voltunk ejtve és valahogy belefáradtam hogy mindig én legyek a rendes mikor a fiamat .... se veszik. A tesónak mondtam vagy azt mondja hogy ő nem folyik bele ez a gyerekek dolga vagy lecseszi őket és azt mondja nekik hogy ez és ez lesz ha nem foglalkoztok a Danival (fiam) és utána szép és jó minden 2 napig utána meg megint minden előröl a bünti meg elfelejtve. Tudom tudnak gonoszak lenni néha olyanokat mond a keresztlányom a fiamnak mikor azt hiszi nem hallom hogy ketté áll a fülem mikor meg kérdőre vonom letagadja. Az én fiam se szent de egyik se nem értem miért közösitik ki mikor meg nincs más ő is jó. Ne tudom mit híresztelnek róla de nagyon elegem van belőlük. Köszi a válaszod.
2008. jún. 14. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én most vagyok 31 éves, két kisgyerekem van, de még emlékszem, azért is kiközösítettek, mert mi jobban álltunk anyagilag mint a többiek, több mindenz kaptam, jó tanuló voltam, ezért utáltak.Meg az Anyukám óvónő volt, a legtöbb "barátomnak" Ő volt az óvónénije, és féltek Tőle.

Tudom milyen lehet a Fiadnak, és tényleg sajnálom, de biztos találtok rá megoldást.

2008. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm remélem sikerül valamit kitalálnom.
2008. jún. 15. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!