Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennétek így nyaralni 2 és...

Mennétek így nyaralni 2 és fél éves gyerkőccel? Eddig tesómmal/és barátnőjével / mentünk. Felesben vállaltuk a költségeket. Most új barátnője van, neki egy 7 éves fia. Többi lent!

Figyelt kérdés

( már 10 éve tesómmal járunk nyaralni ( + a régi barátnőjével) Most viszont már a telefont sem veszi fel, és szerintem a csaj nem engedi el egyedül, ő meg nem akar eljönni. Namost... Lányom akaratos, eleven, hisztis, makacs, stb. :D

. Így 3-an mennénk. Viszont!!! Én is szeretnék pihenni, de így jóval kevesebb időt lehetnénk lent. Ráadásul párom idősebb, így ugyanúgy nekem kellene állandóan a gyerek után loholnom, foglalkoznom vele, mert páromnak fáj a dereka, izületei, stb... Konkrétan ugyan az lenne mint itthon, csak még fizetnénk is érte... Vagy maradjunk itthon.. de ez meg azért nem jó megoldás, mert kicsi, szoba-konyhás lakásban lakunk, egész nap ide vagyunk bezárva ( egyéb okok miatt), és se a lányomnak, se nekem nem jó, hogy nincs egy kis szabad tér, ahova kimehetnénk... Ott futkozhatna a jó levegőn, pancsolhatna, stb....

Ti mit tennétek?Tesóm megváltozott, ha jönne az ő barátnője és fia is, valószínűleg tök külön lennénk.Már csak apartmant tudnánk ennyi embernek bérelni, kb. a duplája lenne.



2013. ápr. 25. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a tesód lényegében bébiszitter lenne?


Mi megyünk így is. Az meg nem kifogás, hogy a párod "öreg". Ezzel együtt vállaltátok a gyereket, KÖZÖSEN. Igenis szedje össze magát és nevelje ő is a gyereket.

2013. ápr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem bébiszitter lenne, csak megoszlana a figyelem, így nem csak az én nyakamban lenne. Egyébként imádja a keresztapját ( csak ő nem foglalkozik vele, mióta az új csajjal van, de mindegy) :( Párom sokat segít itthon is, csak sajnos napi 18 órát dolgozik, mellette itt a beteg, idős édesanyja, plusz még egy rokon, akinek segíteni szokott, stb... Szóval látom, hogy egyre nehézkesebben mozog az utóbbi időben...
2013. ápr. 25. 15:14
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A párod legalább akkor vigyázzon rá, amíg a gyerek alszik! Addig is legalább el tudsz menni sétálni, úszni, vagy kicsit nézelődni.... Tesódat megértem, hogy a nyaralását nem bébiszitterkedéssel akarja tölteni.
2013. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ja.. Köszi a választ :) Egyébként ő az kettőnk közül, akire hallgat a gyerek :D
2013. ápr. 25. 15:16
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a szoba koyha nem ugyanaz, mint pl egy falusi vendéghàz, ahol van zárt udvar. Csak meg kell keresni a megfelelő helyet, ahol mindenki jòl érzi magàt.

Nem lehet, hogy a tesòdnak sincs kedve veletek nyaralni, mert ő sem gyerekvigyàzò akar lenni a nyaralàs alatt?

2013. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én mindenképpen mennék, vagy így , vagy úgy, de otthon nem maradnék.
2013. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mennénk így is, eddig is segítség nélkül voltunk nyaralni.

Attól, hogy a párod idősebb attól még gyereke van, ha mást nem sétálni csak el tudja vinni vagy fagyizni amíg te kicsit fürdesz, napozol vagy bármi.

Megértem, hogy nem ehhez "szoktál", mármint hogy tesód gondolom mindig segített, de így hogy új kapcsolata van és ott is van gyerkőc azért tényleg nemcsak bébiszitter, neki is van élete.

Mellesleg, nektek is jó lenne egy kis környezetváltozás, a gyerkőc is élvezné..csak ezért megvonni magatoktól azt hogy elmenjetek valahova mert ugyanúgy együtt kéne lennetek ez butaság és szerintem azért ha okosan oldjátok meg lehet így pihenni.

2013. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Most láttam az előző válaszaidat.. ha párod tényleg ilyen sokat dolgozik és sok a gond is, akkor meg ne is legyen kérdés hogy mennétek-e vagy sem. Egy kicsit ő is többet lesz a gyerkőccel meg így hármasban is együtt lehettek. Ne a tesódtól tedd függővé, értetek, magatok miatt menjetek el nyaralni hármasban.
2013. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
De a nyaraláson azért a párod is figyelhet a gyerekre pár órát naponta ,mert itthon sokat dolgozik,nem?Addig te pihensz, napozol, olvasol...Addig amég kicsi a gyerek és 100% figyelmet követel,addig ilyen a nyaralás, de attól még élvezhető. Én hárman mennék. Olyannal minek menjek, aki nem bír minket, meg amúgyis...Ha a tesód meg lesz@r az új csaja miatt, akkor meg sz@rd le te is !
2013. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mondta ő, hogy vigyáz rá... Nem tudom, itt a fő gond a tesómmal van.. Nem a bébicsőszködéssel... Látom rajta, hogy hiányzik neki a kislány, csak épp, mióta ezzel a csajjal van, már felhívni sem hív fel minket... Szinte megszakadt vele a kapcsolatunk.. Nagy ritkán párom találkozik vele a városban munka közben, akkor is csak panaszkodik.. A nyaralás már jóval a szülés előtt téma volt, mindig mindenhova jött velünk, az első ( még sátras) nyaralástól kezdve fürdeni, termálba, stb...
2013. ápr. 25. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!