Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok még D-vitamint a gyerekn...

Adtok még D-vitamint a gyereknek? Ha igen meddig, és mennyi idős a gyerkőc?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
szia!épp most kérdeztem a védőnőt,azt mondta,májusban még adjam,nyáron nem kell,persze csak ha éri valami napocska és nem kenem őt állandóan naptejjel,mert akkor ugye nem érvényesül a nap hatása.most 2 éves,tavaly nyáron sem adtam neki.amúgy a védőnő azt mondta,eddig 3 éves korig ajánlották és most volt valahol továbbképzésen,ott azt mondták életünk végéig szedni kell,hááááát nem tudom,ennek azért még utána járok:)
2013. ápr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éves a fiam, nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy még áprilisban adjam neki, utána októbertől újra.
2013. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
adom neki folyamatosan 2 éves lesz 1 hét múlva, nyáron is kapni fogja, meg mindig amíg fel nem nő, de remélem utána is szedni fogja.
2013. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, valóban azt olvasom újabban én is, hogy minden életkorban nagyon fontos lenne a megfelelő D vitamin. Most már mi, szülők is szedjük.:)

Persze nyáron talán nem fogjuk, hiszen ott a Nap.:)

2013. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Így van. Én is szedem nem csak a gyerek, meg az apja is. A magyarok 75%-nak d vitamin hiánya van.
2013. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig egész évben, utána csak télen.
2013. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3,5 éves a fiam,szeretném adni a vigantolt,csak nem lehet kapni

calcium+d3 vitamint szoktam adni rágótablettában

a mi gyerekorvosunk szerint még a felnőtteknek is kéne szedni ,olyan a magyar klíma

ráadásul a fiam nyáron sem jut sok napfényhez,mert porcelán bőrű,így 50+-os naptejjel kell kenni

mihelyt tudok,veszek vigantolt,és adom neki

2013. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!