Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell oviba mennie?

Mikor kell oviba mennie?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy millióan feltették már a kérdést, és értem a törvényt, de a mi esetünk kicsit ebből a szempontból más.

Szóval ugye azt írja, hogy ha 2014. aug. 31.-ig betölti a 3-at, akkor az év szeptembertől kell mennie. Na most. A fiam 2011 szept 1. született tehát elvileg akkor abban a tanévben már nem kell, ugye? Nem szeretném, és nem azért mrt egy ragaszkodó anyámasszonykatonáját akarok nevelni belőle, hanem mert úgy gondolom, hogy 20 3 éves 2, max 3 emberre túl sok.


2013. ápr. 26. 19:19
 1/8 A kérdező kommentje:
30 3 évest akartam írni, de ez végülis annyira nem fontos.
2013. ápr. 26. 19:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 29-en vannak a csoportban 2 ovónővel egy dadával. És ha nem adod be idén, jövőre jobb lesz ez az arány?...
2013. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor mar nem 20, hanem 30 gyerek lesz minimum.....
2013. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te lennél otthon a fiaddal vagy bölcsiben lenne?


Én egyébként hiába nem kötelező, és hiába van itthon kistesó, akivel itthon vagyok/leszek, beiratom oviba az augusztusban 3 éves kislányomat. Szerintem ez egy tök jó bevezető lesz neki az ovis létbe, mert csak délelőtt lesz ott, ebéd után hozom el. (Ha azt látom, hogy nem akar menni, akkor nem fogom erőltetni az első ovis évet, de már most is olyan kis talpraesett, alig akart eljönni az ovis nyílt napról, mindenkivel nagyon jól elvolt, mondókázott, stb.)


Egyébként igen, a kérdésben igazad van, ha 2014. szeptember 1-jén lesz 3 éves, akkor nem kell abban az ovis tanévben mennie.

2013. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt inkább kérdezd meg a helyi önkormányzatol.
2013. ápr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen igazad van, nem kell majd csak 2015-ben mennie. 2014 szeptemberétől a törvény az is előírja, hogy maximum 25 gyerek lehet egy csoportban.
2013. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es.

Az arány nem lesz jobb, de egyáltalá nem mindegy, hogy akkor 25 3 évesre vigyáz 3 ember, vagy egy 25 4 évesre. Egy év alatt rengeteget önállósodik egy gyermek.


Egyébként mi az, hogy idén?? Még csak 2 éves lesz. És mivel decemberben jön a kistesója is, én maradok itthon velük.

2013. ápr. 29. 07:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a válaszkat.
2013. ápr. 29. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!